Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka także dla rencisty

Pożyczka także dla rencisty

 

Uzyskanie pożyczki lub kredytu przy rencie nie jest wcale niemożliwe. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie w każdym banku lub pozabankowej firmie pożyczkowej będziemy mogli otrzymać pieniądze. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Pożyczki są szybkim i wygodnym sposobem na to, aby podreperować swój budżet. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać środki na nagłe wydatki, na przykład na zakup zepsutej lodówki albo na wyjazd. Pożyczka gotówkowa może być wydana na dowolny cel, dlatego tylko od nas zależy, co sfinansujemy z otrzymanych środków.

Renciści także korzystają z różnych pożyczek gotówkowych, które pozwalają im na uzyskanie środków na ich wydatki. Jednak to, czy i ile pieniędzy otrzymamy, zależy już od szeregu czynników, które różnią się również w zależności od pożyczkodawcy.

Czy każdy rencista może otrzymać pożyczkę?

Uzyskanie pożyczki warunkowane jest wieloma czynnikami. Przede wszystkim musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową – bez niej nie uzyskamy środków. W przypadku rencistów zdolność kredytowa jest liczona na podstawie uzyskiwanych dochodów z renty, ale nie jest to jedyny czynnik, na który pożyczkodawca zwraca uwagę.

Jeśli w przeszłości mieliśmy trudności ze spłatą zobowiązań i w konsekwencji trafiliśmy do bazy BIK lub baz BIK takich jak KRD – Krajowy Rejestr Długów, BIK ERIF czy InfoMonitor, wtedy możemy otrzymać decyzję odmowną. Obecność w takich bazach jako dłużnik nie jest dla nas korzystna, ponieważ świadczy o tym, że nie jesteśmy rzetelnym pożyczkobiorcą.

Nie oznacza to, oczywiście, że nie otrzymamy żadnej pożyczki, niemniej jednak musimy wtedy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami lub musimy przedstawić dodatkowe zabezpieczenia.

Ile pieniędzy można pożyczyć?

Ze względu na fakt, że renciści najczęściej mają dość niskie renty, także wpływa to na wysokość pożyczki. W zależności od tego, jakie mamy dochody, jest to średnia kwota rzędu od około 2 000 złotych do 20 000 złotych. Oczywiście, w niektórych bankach i firmach pozabankowych będziemy mogli pożyczyć więcej, ale zależy to od indywidualnej oceny naszej zdolności kredytowej.

Najczęściej firma pożyczkowa albo bank zażyczy sobie potwierdzenia osiąganych przez nas dochodów – musimy wtedy przedstawić dokument potwierdzający pobieranie renty albo wyciąg z konta bankowego. Przy mniejszych kwotach jednak nie zawsze jest to konieczne – wystarczy tylko wpisanie we wniosku źródła i wysokości pobieranego świadczenia.

Pożycz tylko tyle, ile możesz spłacić!

Jeśli również chcesz zdecydować się na pożyczkę dla rencisty, musisz pamiętać o tym, żeby zawsze wybrać taką sumę, którą będziesz w stanie spłacić. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka ratalna, ponieważ wtedy dług możemy rozłożyć na raty łatwiejsze w spłacie. Im dłuższy okres spłaty, tym rata będzie niższa, dlatego możemy wtedy poradzić sobie z uregulowaniem długu nawet przy osiąganiu niskich dochodów.

Podsumowując, pożyczki gotówkowe są również dostępne dla rencistów. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze otrzymamy wysoką sumę.

Także zawsze uważajmy na to, aby nie pożyczyć za dużo – pożyczka ma być łatwa w spłacie!

Ten wpis znajduje się w kategorii