18 pomysłów na piękne prezenty na roczek

18 pomysłów na piękne prezenty na roczek
Prezent na roczek potrafi przyprawić o ból głowy. Szczególnie u osób, które na co dzień nie mają do czynienia z malutkimi dziećmi. Jeśli jednak dostałeś zaproszenie na tę ważną uroczystość, to warto dobrze zastanowić się, jaki prezent kupić. Sprawdź nasze propozycje na oryginalny prezent na roczek

Prezenty na roczek dla dziewczynki: 4 pomysły

Jaki prezent kupić na roczek dla dziewczynki? To zależy od Twojego budżetu. Oryginalnym prezentem na roczek będzie personalizowany wózek dla lalek. Kosztuje ok. 200 zł i wyróżnia go to, że na drewnianej konstrukcji można zamówić naklejkę z imieniem dziecka. Taka zabawka pozwala dziewczynce wygodnie wozić lalki albo misie.

W kategorii zabawek na roczek możemy też wyróżnić gumowego konika do skakania. Kosztuje ok. 80 zł i przypadnie do gustu aktywnym maluchom. Taka zabawka nie zabiera dużo miejsca i można bezpiecznie się na niej przemieszczać. Konik jest miękki, więc nie ma ryzyka, że dziecko się uderzy.

wiosenna-pozyczka

Prezentem marzeń dla wielu małych dziewczynek jest tipi, czyli namiot, w którym mogą urządzić swoje małe królestwo, zapraszając swoje przytulanki. Tipi, które ma bezpieczną, drewnianą konstrukcję, obleczoną materiałem kosztuje ok. 220 zł.

Kolejnym pomysłem na prezent może być basen z kulkami. Warto wcześniej skonsultować się z rodzicami dziewczynki, aby kolor kulek był dopasowany do wystroju pokoju. Taka zabawka kosztuje 200 zł.

Prezenty na roczek dla chłopca: 4 pomysły

A jaki może być prezent dla roczek dla chłopca? Warto zainteresować się jeździkami. To małe samochody z oparciem oraz obręczą zabezpieczającą przed upadkiem, na których dziecko może siedzieć. Dołączona jest także rączka, więc dorosły może wygodnie pchać ten pojazd. Zabawka kosztuje od 90 do 140 złotych.

Małemu chłopcu z pewnością spodoba się coś, co będzie imitowało prawdziwe sprzęty dla dorosłych. W zależności od upodobań może to być kuchnia albo warsztat. Wykonany z drewna dobrej jakości kosztuje ok. 250 zł. Zaletą takiego prezentu dla chłopca na roczek jest to, że na kolejne okazje będzie można dokupować wyposażenie – garnki, pluszowe warzywa czy owoce, narzędzia albo samochody.

Dzieciom w tym wieku bardzo podobają się różne grające zabawki. Może to być autko, piesek czy konik, którego w różnych miejscach można naciskać i uruchamiać konkretne piosenki. Koszt takiej zabawki to od 40 do 70 złotych.

Kolejnym pomysłem, szczególnie dla malucha, który już chodzi, może być tunel. Jest zrobiony z takiego materiału jak namiot, ale jest takich rozmiarów, że spokojnie zmieści się w salonie albo pokoju dziecka. Jego cena to ok. 50 zł.

Prezent na roczek od chrzestnych

Rodzice chrzestni często chcą sprawdzić dziecku pamiątkę na roczek. Co to może być? Tradycyjnie można podarować maluchowi np. personalizowaną skarbonkę, do której od najmłodszych lat będzie mógł zbierać oszczędności.

Wyjątkowym prezentem będzie też personalizowany album, do którego można wkleić zdjęcia malucha z pierwszego roku jego życia albo pudełko z pozytywką, w którym można przechowywać dziecięce skarby – mleczny ząbek, muszelkę z pierwszej wizyty nad morzem czy gipsowy odcisk stópki.

Prezent na roczek od dalszej rodziny

Zazwyczaj droższe prezenty na roczek dają rodzice, rodzice chrzestni albo dziadkowie. Jednak na przyjęcie jest zapraszana też dalsza rodzina – ciotki, wujkowie, kuzynostwo albo przyjaciele rodziców malucha. Co kupić na roczek, jeśli szukamy czegoś wyjątkowego, a jednocześnie niezobowiązującego? Zobacz kilka propozycji do 100 zł.

Potrzebujesz szybkiej pożyczki, by sprawić dziecku naprawdę wyjątkowy prezent? Złóż wniosek!

Dla roczniaka zawsze sprawdzi się zestaw książeczek. Maluchy w tym wieku szczególnie lubią serie: „Pucio” i „Kicia Kocia”. Są to krótkie bajeczki z pięknymi ilustracjami, więc do nauki nowych słów albo do czytania do snu sprawdzą się idealnie.

Przydatnym prezentem będzie także zestaw naczyń i sztućców. Najbezpieczniej jest wybrać silikonową łyżkę czy widelec, którymi dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Co do miseczki, to dobrze sprawdza się taka z przyssawką, której dziecko nie strąci z blatu oraz z kilkoma komorami, do których można włożyć różne produkty.

Jeśli dziecko nie lubi się kąpać, to możemy uprzyjemnić mu tę czynność nowymi zabawkami do wanny. Można wybrać małe meduzy z przyssawkami, piankowe puzzle albo wodoodporną książeczkę. Dodatkowo możesz także zainwestować w płyn do kąpieli (dostosowany do delikatnej skóry dziecka), który zabarwi wodę albo wytworzy pianę.

wiosenna-pozyczka

Bardzo znaną zabawką, którą teraz można nabyć w pięknych pastelowych kolorach jest przebijanka. Zabawa polega na tym, że dziecko uderza w wystające kołki drewnianym młotkiem tak, aby przebić je na drugą stronę.

Dzieci w wieku około 12 miesięcy często dopiero uczą się chodzić. Motywacją do nauki tej nowej umiejętności będą zabawki, które można za sobą ciągnąć. Najczęściej występują one w postaci zwierzątek – kaczek, pingwinów albo gąsienic.

Rozwój dziecka dobrze stymulują sortery, czyli pudełka z dziurami o różnych kształtach, do których trzeba dopasować klocki – np. kółeczko, trójkąt czy kwadrat. Jest to nauka motoryki dla małej rączki, ale też chwila skupienia dla malucha, co przełoży się na moment oddechu dla rodziców. Prezentem, który zawsze się sprawdzi jest przytulanka.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru prezentu na roczek, zawsze możesz poprosić o pomoc rodziców dziecka. Oni najlepiej wiedzą, jaka zabawka sprawi mu największą przyjemność. Czasami też rodzice wolą, aby cała rodzina złożyła się na jeden duży prezent. Warto więc podpytać o preferencje.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.