Jakie są dofinansowania dla osób prywatnych?

Jakie są dofinansowania dla osób prywatnych?

Dofinansowania cieszą się dużą popularnością w wielu branżach i dziedzinach życia. Nic dziwnego – w końcu to możliwość pozyskania wysokich kwot na wiele potrzebnych celów. Czasami jednak nie mamy świadomości, że… wystarczy po nie sięgnąć!

Chcesz wiedzieć, na co możesz zdobyć dofinansowanie? Dowiedz się jakich dokumentów będziesz potrzebować na początek oraz jak wygląda cała procedura ubiegania się o dofinansowanie.

Otwarcie własnej działalności

Prywatna firma to duża niezależność i możliwość pracy na własny rachunek. To również umiejętność strategicznego myślenia. Założenie działalności wymaga od przyszłego właściciela przemyślanego planu i przede wszystkim środków finansowych na start. Na szczęście, jeśli chodzi o dodatkowe fundusze – pomocne może okazać się państwo.

Jako przyszły przedsiębiorca, masz prawo starać się o dofinansowanie z urzędu pracy na założenie własnej działalności gospodarczej. Otrzymane środki nie podlegają obowiązkowi zwrotu, jest to więc tak zwana pożyczka bezzwrotna. Kwota, jaką możesz uzyskać to nawet 25 tysięcy złotych. Jedynym wymogiem, który musimy spełnić, jest właściwe rozliczenie dotacji oraz utrzymanie własnej działalności gospodarczej minimum przez rok. Jeśli dodamy do tego mniejszy ZUS, który obowiązuje przez pierwsze dwa lata, własna działalność może naprawdę się opłacać!

Jakie są warunki otrzymania pieniędzy z urzędu pracy?

Przede wszystkim, przed otwarciem własnej działalności, zainteresowany musi mieć status osoby bezrobotnej, który przyznawany jest po rejestracji w Urzędzie Pracy. Co więcej, osoba planująca otworzyć działalność, nie może być studentem studiów dziennych. Odrzucony zostanie również wniosek osoby, która otrzymała już wcześniej podobną pomoc z urzędu.

Jeśli żadne z powyżej opisywanych sytuacji Cię nie dotyczy, masz duże prawdopodobieństwo otrzymania wsparcia od państwa na rozpoczęcie własnej działalności.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim biznesplan – to podstawowy dokument, z którym możesz ubiegać się o wsparcie finansowe. Wraz z odpowiednim wnioskiem, dokumenty zostaną poddane weryfikacji przez urząd. Po około miesiącu wniosek powinien być rozpatrzony. Jeśli zdecydowano o przyznaniu środków, zainteresowany otrzyma je w ciągu najbliższych 30 dni. To takie proste, prawda?

Jeśli jednak nie planujesz w najbliższym czasie otworzyć własnej działalności, sprawdź jakie inne dofinansowania mogą Cię zainteresować. Gwarantujemy, że i Ty znajdziesz coś dla siebie.

Dofinansowanie wymiany pieca

W ramach wsparcia działań ekologicznych, wiele miast zdecydowało się na udzielanie dofinansowań wymiany pieca. Jeśli więc masz zamiar wymienić ogrzewanie w swoim domu, zorientuj się, czy w Twoim miejscu zamieszkania jest możliwość ubiegania się o dotacje. Dodatkowe środki można pozyskać w przypadku wymiany pieca węglowego na ekologiczny.

Jak pokazują statystyki, w ubiegłym roku z pomocą dofinansowań wymieniono łącznie 200 000 pieców węglowych. To naprawdę imponująca liczba!

Na jaką kwotę możesz liczyć?

To zależy od tego, jakimi środkami dysponuje dana gmina. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania udzielane są dofinansowania na wymianę pieca, z pewnością możesz liczyć na zwrot co najmniej połowy kosztów, a w najlepszym wypadku zwracana jest cała kwota wymiany ogrzewania.

Pamiętaj o tym, że wniosek o dofinansowanie, należy złożyć przed wymianą instalacji. Istotne jest również, by nowy piec spełniał określone wymogi. W innym wypadku zwrot nie zostanie przydzielony.

Ekologia – to się opłaca!

Z roku na rok wdrażanych jest w życie coraz więcej rozwiązań ekologicznych. Choć często koszty zdrowych zamienników przewyższają te nieekologiczne, tradycyjne rozwiązania – dobro środowiska staje się dla nas priorytetem. Prawidłowo!

Również wiele miast wspiera ekologię, udzielając dofinansowań na kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne. To urządzenia, dzięki którym energia słoneczna zamieniana jest w prąd lub ciepło.

W zależności od warunków dotacji w poszczególnych województwach, mieszkańcy mogą liczyć na zwrot nawet do 50% kosztów zakupu solarów. W niektórych miastach oferowane są pożyczki na niski procent, których część może zostać umorzona na wniosek zainteresowanego.

Tego typu inwestycje mogą otrzymać też dofinansowanie z programów finansowanych ze środków krajowych np. przez Bank Ochrony Środowiska, Bank Gospodarstwa Krajowego i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki. Co ważne, o dotacje w ww. instytucjach może starać się sam zainteresowany.

Dofinansowania z Unii – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Należy wiedzieć również, że dotacje to nie tylko dofinansowania uzyskane przez samodzielnie sporządzone wnioski. Każda zainteresowana osoba, ma możliwość korzystania z dostępnych Funduszy Europejskich, poprzez udział w licznych projektach. Jeśli zainteresujesz się przedsięwzięciami, jakie powstają w Twojej okolicy, z pewnością znajdziesz kurs, który otrzymał wsparcie z Unii Europejskiej.

Jako uczestnik będziesz mieć możliwość rozwoju oraz poznania wartościowych ludzi. Zajęcia, które odbywają się w ramach opisywanych projektów, często prowadzone są przez cenionych specjalistów. Wykorzystywane są również najnowsze technologie, które ułatwiają pozyskanie wiedzy i w ciekawy sposób zachęcają do udziału w zajęciach.

To wspaniała okazja na poszerzenie swoich horyzontów. Zdobyta wiedza może być pomocna w osiągnięciu awansu lub znalezienia ciekawego miejsca zatrudnienia. Pełne informacje na ten temat znajdziesz na polskiej stronie Funduszy Europejskich.

Jak widzisz, istnieje wiele możliwości dofinansowań i jeszcze więcej projektów, w których możesz wziąć udział. Dodatkowe środki to świetna pomoc, z której warto skorzystać. Tak samo jak oferowane projekty, dzięki którym zdobędziesz wiedzę odpowiadającą Twoim zainteresowaniom. To wszystko za darmo – aż żal byłoby nie skorzystać!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.