Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Dzień Dziecka 2021: 20 pomysłów na prezent

Dzień Dziecka 2021: 20 pomysłów na prezent

Dzień Dziecka to święto wszystkich pociech – i tych małych, i tych dużych. Warto spędzić ten dzień tak, aby dziecko zapamiętało go na kolejny rok. Czerwcowa aura powinna sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu, ale oprócz tego warto mieć w zanadrzu prezent na Dzień Dziecka. Co kupić dla chłopca, a co dla dziewczynki? Zebraliśmy propozycje dla dzieci w wieku od dwóch do jedenastu lat

Dzień Mamy już za nami, ale kilka dni później mamy kolejną okazję do spędzenia razem czasu w gronie rodziny. Dzień Dziecka to święto maluchów, a one z pewnością będą wtedy wyczekiwać niespodzianki od rodziców. To już ostatni dzwonek, aby wybrać prezenty na Dzień Dziecka!

Kiedy jest Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka co roku obchodzimy 1 czerwca. Dobrze się składa, bo zazwyczaj jest już na tyle ciepło, aby można było spędzić dzień w ciekawy sposób na świeżym powietrzu. W zależności od tego, co Twoja pociecha lubi najbardziej, możecie wybrać się razem na przejażdżkę rowerową, na spacer do parku i odwiedzić plac zabaw albo zdecydować się na wizytę w parku rozrywki, przeznaczonym dla najmłodszych.

Dzień Dziecka w tym roku wypada we wtorek, ale można już przyspieszyć świętowanie i zorganizować atrakcję dla Twoich pociech już w najbliższy weekend. Możesz również zaprosić dzieci znajomych albo kolegów ze szkoły lub przedszkola. W końcu im więcej uczestników zabawy tym weselej!

Prezenty na Dzień Dziecka – jak wybrać, ile wydać?

Prezenty na Dzień Dziecka to nie jest taka prosta sprawa. Najłatwiej mają rodzice, bo wiedzą, czym aktualnie interesuje się dziecko. Jednak w gąszczu propozycji sklepów stacjonarnych i internetowych łatwo się pogubić. jesienna-pozyczka

Zazwyczaj pociecha już dużo wcześniej sygnalizuje, co chciałaby dostać. Wtedy masz problem z głowy. Oczywiście dziecięce marzenia trzeba dostosować do Twoich finansowych możliwości. Tak naprawdę nie ma określonego budżetu na prezent na Dzień Dziecka. Niepisana zasada jest taka, że ten, kto jest bliżej spokrewniony z maluchem wydaje więcej (np. rodzice, dziadkowie czy rodzice chrzestni). Jednak jeżeli np. przyjaźnisz się z jego rodzicami, a masz ochotę sprezentować mu coś droższego, to nie ma ku temu przeciwwskazań.

Potrzebujesz pożyczki online na prezent na Dzień Dziecka? Sprawdź naszą ofertę!

Jeśli nie kupujesz prezentu dla swojego dziecka, to najlepiej w tej kwestii skonsultować się z jego rodzicami. Często maluch aktualnie lubi układać puzzle, bawić się klockami czy opiekować się lalkami. Wtedy warto wybrać podarunek właśnie z takiej kategorii. Gdy nie chcesz pytać rodziców, to warto wybrać przedmiot z motywem popularnej bajki, którą aktualnie chętnie ogląda maluch. Jest mnóstwo zabawek i gadżetów w klimacie Psiego Patrolu, Krainy Lody czy Świnki Peppy. W sytuacji, gdy nie masz pomysłu na prezent dla młodszego dziecka, możesz przeczytać nasz artykuł o prezentach na roczek, w którym zebraliśmy aż 18 inspiracji na upominek dla malucha.

Gdy prezent wysyłasz pocztą, to warto dodatkowo dołączyć kartkę z życzeniami na Dzień Dziecka. Kilka miłych słów od Ciebie rodzice będą mogli przeczytać chłopcu lub dziewczynce albo dzieci będą mogły zrobić to samo, jeśli już nabyły tę umiejętność.

Prezenty dla 2 latki: 5 pomysłów

Prezenty dla 2 latki powinny być zbudowane z dużych elementów, aby dziecko nie mogło ich połknąć. Możesz postawić na drewniany stragan z pluszowymi owocami (100 zł), zabawki do kąpieli (np. ośmiornicę, którą przyczepia się na kafelki i można przelewać wodę – 55 zł) albo drewnianą układankę (30 zł), która pomaga dziecku ćwiczyć małą motorykę. Co możesz kupić dla chłopca w tym samym wieku? Mały fan fauny z pewnością ucieszy się z dużego zestawu plastikowych lub drewnianych zwierzątek (50 zł), który zachęca do kreatywnej zabawy. Dwulatkowi, który już pewnie się porusza, możesz sprezentować trójkołową hulajnogę z siedziskiem (120 zł).

Prezenty dla 4 latki: 5 pomysłów

Prezenty dla 4 latki mogą być już bardziej skomplikowanymi zabawkami. Jeżeli dziewczynka lubi prace plastyczne, to możesz kupić jej zestaw kreatywny (50 zł) z kredkami, kolorowymi papierami i naklejkami. Dziecko w takim wieku już bez problemu jest w stanie ogarnąć także proste gry planszowe (20 – 40 zł). „Dobble”, „Domino” czy „Memory” – te propozycje warto sprawdzić. jesienna-pozyczka

Prezent dla 5 latki również może być kreatywny. Dobrą propozycją jest piasek kinetyczny wraz z akcesoriami (50 zł) albo zestaw do tworzenia własnej biżuterii (30 zł).

Z kolei chłopcy w wieku 4-5 lat ucieszą się z kulodromu (120 zł). Jest to zestaw części, który składa się w tor i po danej trasie puszcza się małe piłeczki. Do zbudowania toru na pewno będzie potrzebna pomoc rodzica, ale później dziecko może już bawić się samo.

Prezenty dla 7 latki: 5 pomysłów

Prezenty dla 7-latek to już niestety nie jest taka łatwa sprawa. Trudniej trafić w gusta obdarowanej, więc przy starszych dzieciach zdecydowanie warto skonsultować się z ich rodzicami. Mamy jednak kilka propozycji!

Dla starszaków dobrym wyborem są ubrania. Trzeba jednak wiedzieć, jakie wybrać, żeby później dziecko nie wstydziło się zakładać ich do szkoły. Możesz postawić na bluzę z motywem jego ulubionego filmu czy zespołu albo po prostu na modne wśród dorastającej młodzieży akcesoria – np. t-shirt tie dye (30 zł) albo masywne buty na grubej podeszwie (100 zł).

Prezent dla 8 latki to może być także akcesorium związane z zainteresowaniami dziewczynki – np. kreatywny zestaw małego chemika (100 zł) albo zabawkowy mikroskop z zestawem próbówek (50 zł).

Co wybrać dla chłopca, który jest na początku szkoły podstawowej? Jeśli lubi klocki, to możesz kupić dostosowany do tego wieku zestaw Lego (50 – 300 zł) albo ciekawą planszówkę np. „Kupa śmiechu” (70 zł) albo „Gorący ziemniak” (50 zł).

Prezenty dla 10 latki: 5 pomysłów

Wymyślenie pomysłu na prezenty dla 10 latki albo prezenty dla 11 latki to jeszcze trudniejsza sztuka. Możesz postawić na głośnik bluetooth (najlepiej wybrać taki z ciekawym motywem, np. świnki, renifera czy zajączka – 40 – 50 zł). Takie urządzenie dziecko może podłączyć do telefonu i wszędzie słuchać muzyki.

Jeżeli nie jest to na rękę jej rodzicom, to lepiej wybrać słuchawki bezprzewodowe (nauszne dobrze wyciszają i kosztują około 200 zł).

A co kupić dla chłopca? Jeżeli interesuje się on techniką, a Ty chcesz wydać trochę więcej, to warto sprawdzić zestaw Lego Boost (kosztuje ponad 500 zł). Zabawa polega na tym, że dziecko buduje robota, a później może go programować, aby się ruszał.

Niezwykle popularnym wśród starszaków gadżetem jest teraz sportowa opaska z zegarkiem (100 zł). Za jej pomocą można śledzić parametry życiowe, motywuje ona do sportowej aktywności, a dodatkowo wygląda stylowo.

Jeżeli chłopiec lub dziewczynka lubi sport, to na Dzień Dziecka możesz wybrać hulajnogę elektryczną. Można nią wykonywać różne tricki, a dodatkowo sprawia, że dziecko chętniej spędza czas na dworze.

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka potrafi przyprawić o ból głowy, szczególnie osoby, które na co dzień nie mają kontaktu z maluchami lub starszakami. Dlatego mamy nadzieję, że nasze propozycje będą dla Ciebie przydatne i pozwolą Ci lepiej odnaleźć się w dziecięcym świecie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.