Jak zrobić plac zabaw dla dzieci? Ile to kosztuje?

plac_zabaw_dla_dziecka

Domowy plac zabaw dla dzieci to spore wyzwanie. Po pierwsze trzeba mieć do tego osobny pokój albo zaaranżować kącik w salonie czy w pokoju dziecka. Jednak szczególnie dla energicznych maluchów domowe place zabaw to spełnienie marzeń! W końcu nie trzeba iść do parku, aby w ciekawy sposób się pobawić. Sprawdź, jak zrobić plac zabaw dla dziecka w domu i w ogrodzie!

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci w ogrodzie?

Pierwszą opcją, którą omówimy, jest domowy plac zabaw dla dziecka w ogrodzie. Wystarczy naprawdę niewielkie podwórko, aby urządzić prawdziwą krainę radości dla malucha, w której chętnie będzie bawił się z rodzicami i zapraszał kolegów. Co będzie potrzebne?

Największą frajdę daje trampolina. Już nawet najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie z niej korzystać (oczywiście pod nadzorem dorosłych). Trampolina pozwala maluchom spożytkować nadmiar energii.

Pomysł na plac zabaw dla dziecka musi koniecznie uwzględniać piaskownicę. Dzieci uwielbiają bawić się w piasku, a do tego wystarczy im zapewnić wiaderko, łopatkę i foremki.

Rodzice energicznych maluchów często zastanawiają się, jak zrobić zjeżdżalnię dla dziecka. Nie ma sensu podejmować się tego zadania samemu, bo na rynku są dostępne gotowe zjeżdżalnie w różnych kolorach i dostosowane do różnego wieku najmłodszych. wiosenna-pozyczka

Marzeniem wielu dzieci jest to, żeby posiadać swój własny domek w ogrodzie. Maluchom można kupić plastikowy domek do postawienia bezpośrednio na ziemi, z kolei starszakom dom na podwyższeniu, do którego wchodzi się po schodkach i imituje on domek na drzewie. Można go kupić w zestawie ze zjeżdżalnią, huśtawką oraz piaskownicą.

Ile kosztuje plac zabaw w ogrodzie

Jak zrobić plac zabaw krok po kroku? Wystarczy zorientować się, o których powyższych elementach dziecko marzy i które z nich się zmieszczą. Następnie trzeba wybrać konkretne modele, złożyć, ustawić je w wybranym miejscu i pozwolić maluchom korzystać do woli.

Domowy plac zabaw dla dziecka krok po kroku

A co zrobić, jeśli nie masz ogródka? Zawsze możesz zastanowić się, jak zrobić plac zabaw dla dziecka w jednym z pokoi. Będzie to ciekawa atrakcja na zimę i deszczowe dni, bo można z niej korzystać niezależnie od pogody. Co warto w tym celu kupić?

Niezbędnym elementem placu zabaw w domu jest basen z kulkami. Jest to miękki basen, do którego wsypuje się plastikowe kulki. Są one dostępne w wielu kolorach, które można dostosować do kolorystyki całego wnętrza.

Plac zabaw dla dzieci w domu nie może obejść się również bez ścianki wspinaczkowej. Można ją zamontować na ścianie. Oczywiście nie za wysoko, aby maluch nie spadł podczas wspinaczki. Taka ścianka nie zajmuje jednak miejsca na podłodze. Ruchliwym maluchom można w ramach alternatywy zamontować drabinkę, po której także można się wspinać. wiosenna-pozyczka

Elementem placu zabaw dla dzieci do domu może być także huśtawka. Trzeba zamontować w suficie specjalny hak i na linie powiesić huśtawkę. Jest to o tyle wygodne, że można ją w każdym momencie odczepić i nie zajmuje miejsca w pokoju na stałe.

Jeśli maluch wyjątkowo lubi zjeżdżać, to można mu kupić łóżeczko ze zjeżdżalnią. Jest to spore urozmaicenie, bo zamiast z niego schodzić, może od razu zjeżdżać na podłogę. Dzieciaki to uwielbiają!

Aby stymulować rozwój malucha, w ramach placu zabaw dla dziecka w domu, można kupić bujak Montesssori. Można wykorzystywać go na kilka sposobów – jeśli płoza będzie przy podłodze, to można bujać się jak na huśtawce. Z kolei, gdy postawimy go odwrotnie, to może być elementem toru dla samochodów.

Ile kosztuje domowy plac zabaw? 10 gadżetów, które musisz kupić

Mamy nadzieję, że masz już pomysł na plac zabaw dla dzieci po przeczytaniu naszych propozycji. Teraz sprawdźmy, ile to wszystko kosztuje!

Ceny wybranych przez nas artykułów są następujące:

Ile kosztuje plac zabaw dla dziecka

Jak widać to, jak zrobić plac zabaw dla dzieci, nie jest wcale skomplikowane. Wystarczy kupić odpowiednie artykuły i zamontować je w domu lub w ogrodzie. Ważne jest jednak to, żeby nie przesadzić. Zanim dokonasz zakupu artykułów, zaobserwuj, gdzie dziecko najchętniej bawi się u znajomych czy na publicznych placach zabaw. Jeśli bez końca może się huśtać, to wtedy domowa huśtawka będzie na pewno dobrym zakupem. Z kolei, gdy maluch boi się zjeżdżać ze zjeżdżalni, to nie ma sensu jej kupować, bo przyniesie więcej płaczu niż radości. A może Twoja pociecha uwielbia rowerowe przejażdżki? W takim przypadku lepszym rozwiązaniem niż plac zabaw będzie rowerek dla dziecka.

Domowy plac zabaw pozwoli zająć dziecko na długie godziny i pomoże mu się wyszaleć, szczególnie gdy pogoda nie jest sprzyjająca. Trzeba jednak także pamiętać, żeby wybrane zabawki dostosować do wieku i temperamentu dziecka.

Najmłodsze maluchy chętnie będą siedzieć w basenie z kulkami i bez końca wyrzucać piłeczki i wkładać je z powrotem do środka. Dzieci, które już stabilnie siedzą, pewnie chętnie będą się bujać na huśtawce albo na bujaku Montessori. Z kolei ogromną frajdą dla przedszkolaków będzie samodzielne zjeżdżanie ze zjeżdżalni i korzystanie ze ścianki wspinaczkowej. Dzieci, które z chęcią bawią się same np. klockami, z dużą przyjemnością będą także robiły babki w piaskownicy. Z kolei te, które cały czas zostają w ruchu, mogą wyszaleć się, skacząc na trampolinie.

Chcesz urządzić swojemu dziecku wymarzony plac zabaw, ale brakuje Ci na to środków? Nasza pożyczka online, którą możesz wziąć nie ruszając się z ulubionego fotela sprawi, że budżet nie będzie Cię ograniczał! 

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.