W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci? Ile to kosztuje?

plac_zabaw_dla_dziecka

Domowy plac zabaw dla dzieci to spore wyzwanie. Po pierwsze trzeba mieć do tego osobny pokój albo zaaranżować kącik w salonie czy w pokoju dziecka. Jednak szczególnie dla energicznych maluchów domowe place zabaw to spełnienie marzeń! W końcu nie trzeba iść do parku, aby w ciekawy sposób się pobawić. Sprawdź, jak zrobić plac zabaw dla dziecka w domu i w ogrodzie!

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci w ogrodzie?

Pierwszą opcją, którą omówimy, jest domowy plac zabaw dla dziecka w ogrodzie. Wystarczy naprawdę niewielkie podwórko, aby urządzić prawdziwą krainę radości dla malucha, w której chętnie będzie bawił się z rodzicami i zapraszał kolegów. Co będzie potrzebne?

Największą frajdę daje trampolina. Już nawet najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie z niej korzystać (oczywiście pod nadzorem dorosłych). Trampolina pozwala maluchom spożytkować nadmiar energii.

Pomysł na plac zabaw dla dziecka musi koniecznie uwzględniać piaskownicę. Dzieci uwielbiają bawić się w piasku, a do tego wystarczy im zapewnić wiaderko, łopatkę i foremki.

Rodzice energicznych maluchów często zastanawiają się, jak zrobić zjeżdżalnię dla dziecka. Nie ma sensu podejmować się tego zadania samemu, bo na rynku są dostępne gotowe zjeżdżalnie w różnych kolorach i dostosowane do różnego wieku najmłodszych.

Marzeniem wielu dzieci jest to, żeby posiadać swój własny domek w ogrodzie. Maluchom można kupić plastikowy domek do postawienia bezpośrednio na ziemi, z kolei starszakom dom na podwyższeniu, do którego wchodzi się po schodkach i imituje on domek na drzewie. Można go kupić w zestawie ze zjeżdżalnią, huśtawką oraz piaskownicą.

Ile kosztuje plac zabaw w ogrodzie

Jak zrobić plac zabaw krok po kroku? Wystarczy zorientować się, o których powyższych elementach dziecko marzy i które z nich się zmieszczą. Następnie trzeba wybrać konkretne modele, złożyć, ustawić je w wybranym miejscu i pozwolić maluchom korzystać do woli.

Domowy plac zabaw dla dziecka krok po kroku

A co zrobić, jeśli nie masz ogródka? Zawsze możesz zastanowić się, jak zrobić plac zabaw dla dziecka w jednym z pokoi. Będzie to ciekawa atrakcja na zimę i deszczowe dni, bo można z niej korzystać niezależnie od pogody. Co warto w tym celu kupić?

Niezbędnym elementem placu zabaw w domu jest basen z kulkami. Jest to miękki basen, do którego wsypuje się plastikowe kulki. Są one dostępne w wielu kolorach, które można dostosować do kolorystyki całego wnętrza.

Plac zabaw dla dzieci w domu nie może obejść się również bez ścianki wspinaczkowej. Można ją zamontować na ścianie. Oczywiście nie za wysoko, aby maluch nie spadł podczas wspinaczki. Taka ścianka nie zajmuje jednak miejsca na podłodze. Ruchliwym maluchom można w ramach alternatywy zamontować drabinkę, po której także można się wspinać.

Elementem placu zabaw dla dzieci do domu może być także huśtawka. Trzeba zamontować w suficie specjalny hak i na linie powiesić huśtawkę. Jest to o tyle wygodne, że można ją w każdym momencie odczepić i nie zajmuje miejsca w pokoju na stałe.

Jeśli maluch wyjątkowo lubi zjeżdżać, to można mu kupić łóżeczko ze zjeżdżalnią. Jest to spore urozmaicenie, bo zamiast z niego schodzić, może od razu zjeżdżać na podłogę. Dzieciaki to uwielbiają!

Aby stymulować rozwój malucha, w ramach placu zabaw dla dziecka w domu, można kupić bujak Montesssori. Można wykorzystywać go na kilka sposobów – jeśli płoza będzie przy podłodze, to można bujać się jak na huśtawce. Z kolei, gdy postawimy go odwrotnie, to może być elementem toru dla samochodów.

Ile kosztuje domowy plac zabaw? 10 gadżetów, które musisz kupić

Mamy nadzieję, że masz już pomysł na plac zabaw dla dzieci po przeczytaniu naszych propozycji. Teraz sprawdźmy, ile to wszystko kosztuje!

Ceny wybranych przez nas artykułów są następujące:

Ile kosztuje plac zabaw dla dziecka

Jak widać to, jak zrobić plac zabaw dla dzieci, nie jest wcale skomplikowane. Wystarczy kupić odpowiednie artykuły i zamontować je w domu lub w ogrodzie. Ważne jest jednak to, żeby nie przesadzić. Zanim dokonasz zakupu artykułów, zaobserwuj, gdzie dziecko najchętniej bawi się u znajomych czy na publicznych placach zabaw. Jeśli bez końca może się huśtać, to wtedy domowa huśtawka będzie na pewno dobrym zakupem. Z kolei, gdy maluch boi się zjeżdżać ze zjeżdżalni, to nie ma sensu jej kupować, bo przyniesie więcej płaczu niż radości. A może Twoja pociecha uwielbia rowerowe przejażdżki? W takim przypadku lepszym rozwiązaniem niż plac zabaw będzie rowerek dla dziecka.

Domowy plac zabaw pozwoli zająć dziecko na długie godziny i pomoże mu się wyszaleć, szczególnie gdy pogoda nie jest sprzyjająca. Trzeba jednak także pamiętać, żeby wybrane zabawki dostosować do wieku i temperamentu dziecka.

Najmłodsze maluchy chętnie będą siedzieć w basenie z kulkami i bez końca wyrzucać piłeczki i wkładać je z powrotem do środka. Dzieci, które już stabilnie siedzą, pewnie chętnie będą się bujać na huśtawce albo na bujaku Montessori. Z kolei ogromną frajdą dla przedszkolaków będzie samodzielne zjeżdżanie ze zjeżdżalni i korzystanie ze ścianki wspinaczkowej. Dzieci, które z chęcią bawią się same np. klockami, z dużą przyjemnością będą także robiły babki w piaskownicy. Z kolei te, które cały czas zostają w ruchu, mogą wyszaleć się, skacząc na trampolinie.

Chcesz urządzić swojemu dziecku wymarzony plac zabaw, ale brakuje Ci na to środków? Nasza pożyczka online, którą możesz wziąć nie ruszając się z ulubionego fotela sprawi, że budżet nie będzie Cię ograniczał! 

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,01%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 528,03 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 134,03 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 528,03 zł. Stan na dzień 18.04.2023 r.

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10 300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,02%. Rata miesięczna od 510,84 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 768,39 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 658,69 zł, prowizja 4 109,70 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18 068,39 zł. Stan na dzień 18.05.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3 200,00 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200,00 zł.

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10 300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,02%. Rata miesięczna od 510,84 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 768,39 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 658,69 zł, prowizja 4 109,70 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18 068,39 zł. Stan na dzień 18.05.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 3 200,00 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200,00 zł.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 5 000,00 zł.