Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

7 cytatów wielkich ludzi o pieniądzach

7 cytatów wielkich ludzi o pieniądzach

Pieniądze. Podobno szczęścia nie dają. Ale podobno mówią to tylko ci, którzy mają ich w nadmiarze. Bardzo często są obiektem naszych starań, zmartwień, marzeń, a tak rzadko obiektem refleksji. Kto z nas zapytany: „czym są pieniądze?” lub o to „jaka jest definicja pieniędzy”? Nie miałby problemu z udzieleniem odpowiedzi?

 

Właśnie dlatego dzisiaj postanowiliśmy poświęcić chwilę temu, aby dowiedzieć się, co o pieniądzach, nawet tych małych powiedzieli wielcy. Przygotowaliśmy dla Was garść cytatów ludzi, którzy zapisali się na kartach historii wielkimi literami.

Więc mamy dla Was propozycję – zróbcie sobie kawę, herbatę, usiądźcie wygodnie i najbliższe minuty poświęćcie nie zarabianiu pieniędzy, ale na refleksję nad nimi. Zobaczycie – taki czas, to nic innego jak czysta inwestycja :)

Wierzymy, że znajdziecie wśród tych cytatów inspirację dla siebie oraz swoich finansowych postanowień w 2019 roku.

 

Jesteś bogatszy niż myślisz!

Najwięksi filozofowie i myśliciele świata bardzo często zastanawiali się nad tym, co to znaczy mieć i ile trzeba mieć, aby przysłowiowo „wystarczyło”. Analizując ich słowa można wysnuć jeden wniosek – jesteśmy bogatsi niż myślimy. Najpiękniej opisał to słynny stoik – Seneka Młodszy:

Biednym jest nie ten, kto ma mało, ale ten, kto tęskni za tym, by mieć więcej.

 

Niech Ci się nie wydaje…

Praktycy biznesu, milionerzy oraz innowatorzy z kolei często koncentrują się na pomnażaniu posiadanych zasobów. Naprawdę warto ich posłuchać, bo kwoty na ich kontach są najlepszym dowodem na prawdziwość tych tez. Zacznijmy od jednego z najbogatszych, najbardziej charyzmatycznych i medialnych ludzi świata finansów, czyli od Warrena Buffetta. Dlaczego? Ponieważ jest on typowym przykładem na możliwość realizacji mitu „od zera do milionera”.

Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy.

Zasada nr 2: Zawsze pamiętaj o zasadzie nr 1.

 

I inny, brzmiący jak oczywistość, a jednocześnie zaskakująco odkrywczy cytat nieznanego autora:

Posiadanie pieniędzy polega na niewydawaniu ich.

Ostatni cytat mówiący o wydawaniu, a raczej nie wydawaniu jest autorstwa Ayn Rand – amerykańskiej pisarki i myślicielki:

Jest tylko jeden sposób, który pozwoli ci utrzymać bogactwo: wydawaj mniej, niż zarabiasz, a różnicę inwestuj.

Zarządzaj pieniędzmi, żeby one nie zaczęły rządzić Tobą

Ostatnia „pula” cytatów, które dla Was przygotowaliśmy to cytaty koncentrujące się na odpowiednim podejściu do finansów. W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie, że to, czym sam nie zaczniesz zarządzać, to to zacznie zarządzać Tobą.

Zobaczcie, co na ten temat powiedzieli wielcy:

Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły. JOHN C. MAXWELL

Bogaci bogacą się, tak jak zawsze się bogacili – rozumiejąc, jak działają pieniądze i sprawiając, by pracowały dla nich. ROBERT KIYOSAKI

Jeśli kupujesz rzeczy, których nie potrzebujesz, wkrótce zaczniesz sprzedawać rzeczy, których potrzebujesz. WARREN BUFFETT

Nasze refleksje nad pieniędzmi kończymy inspirującym cytatem nieznanego autorstwa, który brzmi Nie musisz być bogaty, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być bogaty.

Mówimy i działamy, od teorii do praktyki – tacy właśnie jesteśmy Aasa Polska

W tym miejscu pragniemy Wam przypomnieć, że w każdej chwili możecie liczyć na wsparcie zespołu naszych specjalistów. Aasa Polska S.A. to pochodząca ze Skandynawii instytucja finansowa, której celem działania jest przede wszystkim dostarczanie usług zapewniających stabilność finansową wielu polskim gospodarstwom, firmom i domom.

Odwiedzajcie naszą stronę www.aasapolska.pl, czytajcie naszego bloga i pamiętajcie, że możecie na nas liczyć tak w sprawach teorii finansów jak również w sprawach praktycznych.

Kończąc przytoczymy cytat słynnego reżysera i osoby, która zupełnie nie kojarzy się nam ani ze światem finansjery, ani filozofii. Jednak właśnie to jego refleksja wydaje nam się w swojej prostocie po prostu genialna. Jak ona brzmi?

Posiadanie pieniędzy jest lepsze od ich braku, przynajmniej z powodów finansowych – powiedział nie kto inny jak Woody Allen.

Ten wpis znajduje się w kategorii