Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

7 cytatów wielkich ludzi o pieniądzach

7 cytatów wielkich ludzi o pieniądzach

Pieniądze. Podobno szczęścia nie dają. Ale podobno mówią to tylko ci, którzy mają ich w nadmiarze. Bardzo często są obiektem naszych starań, zmartwień, marzeń, a tak rzadko obiektem refleksji. Kto z nas zapytany: „czym są pieniądze?” lub o to „jaka jest definicja pieniędzy”? Nie miałby problemu z udzieleniem odpowiedzi?

Właśnie dlatego dzisiaj postanowiliśmy poświęcić chwilę temu, aby dowiedzieć się, co o pieniądzach, nawet tych małych powiedzieli wielcy. Przygotowaliśmy dla Was garść cytatów ludzi, którzy zapisali się na kartach historii wielkimi literami.

Więc mamy dla Was propozycję – zróbcie sobie kawę, herbatę, usiądźcie wygodnie i najbliższe minuty poświęćcie nie zarabianiu pieniędzy, ale na refleksję nad nimi. Zobaczycie – taki czas, to nic innego jak czysta inwestycja :)

Wierzymy, że znajdziecie wśród tych cytatów inspirację dla siebie oraz swoich finansowych postanowień w 2019 roku.

Jesteś bogatszy niż myślisz!

Najwięksi filozofowie i myśliciele świata bardzo często zastanawiali się nad tym, co to znaczy mieć i ile trzeba mieć, aby przysłowiowo „wystarczyło”. Analizując ich słowa można wysnuć jeden wniosek – jesteśmy bogatsi niż myślimy. Najpiękniej opisał to słynny stoik – Seneka Młodszy:

Biednym jest nie ten, kto ma mało, ale ten, kto tęskni za tym, by mieć więcej.

Niech Ci się nie wydaje…

Praktycy biznesu, milionerzy oraz innowatorzy z kolei często koncentrują się na pomnażaniu posiadanych zasobów. Naprawdę warto ich posłuchać, bo kwoty na ich kontach są najlepszym dowodem na prawdziwość tych tez. Zacznijmy od jednego z najbogatszych, najbardziej charyzmatycznych i medialnych ludzi świata finansów, czyli od Warrena Buffetta. Dlaczego? Ponieważ jest on typowym przykładem na możliwość realizacji mitu „od zera do milionera”.

jesienna-pozyczka

Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy.

Zasada nr 2: Zawsze pamiętaj o zasadzie nr 1.

I inny, brzmiący jak oczywistość, a jednocześnie zaskakująco odkrywczy cytat nieznanego autora:

Posiadanie pieniędzy polega na niewydawaniu ich.

Ostatni cytat mówiący o wydawaniu, a raczej nie wydawaniu jest autorstwa Ayn Rand – amerykańskiej pisarki i myślicielki:

Jest tylko jeden sposób, który pozwoli ci utrzymać bogactwo: wydawaj mniej, niż zarabiasz, a różnicę inwestuj.

Zarządzaj pieniędzmi, żeby one nie zaczęły rządzić Tobą

#ADV_LARGE#

Ostatnia „pula” cytatów, które dla Was przygotowaliśmy to cytaty koncentrujące się na odpowiednim podejściu do finansów. W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie, że to, czym sam nie zaczniesz zarządzać, to zacznie zarządzać Tobą.

Zobaczcie, co na ten temat powiedzieli wielcy:

Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły. JOHN C. MAXWELL

Bogaci bogacą się, tak jak zawsze się bogacili – rozumiejąc, jak działają pieniądze i sprawiając, by pracowały dla nich. ROBERT KIYOSAKI

Jeśli kupujesz rzeczy, których nie potrzebujesz, wkrótce zaczniesz sprzedawać rzeczy, których potrzebujesz. WARREN BUFFETT

Nasze refleksje nad pieniędzmi kończymy inspirującym cytatem nieznanego autorstwa, który brzmi Nie musisz być bogaty, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być bogaty.

Mówimy i działamy, od teorii do praktyki – tacy właśnie jesteśmy Aasa Polska

W tym miejscu pragniemy Wam przypomnieć, że w każdej chwili możecie liczyć na wsparcie zespołu naszych specjalistów. Aasa Polska S.A. to pochodząca ze Skandynawii instytucja finansowa, której celem działania jest przede wszystkim dostarczanie usług zapewniających stabilność finansową wielu polskim gospodarstwom, firmom i domom.

Odwiedzajcie naszą stronę www.aasapolska.pl, czytajcie naszego bloga i pamiętajcie, że możecie na nas liczyć tak w sprawach teorii finansów jak również w sprawach praktycznych.

Kończąc przytoczymy cytat słynnego reżysera i osoby, która zupełnie nie kojarzy się nam ani ze światem finansjery, ani filozofii. Jednak właśnie to jego refleksja wydaje nam się w swojej prostocie po prostu genialna. Jak ona brzmi?

Posiadanie pieniędzy jest lepsze od ich braku, przynajmniej z powodów finansowych – powiedział nie kto inny jak Woody Allen.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.