Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Trzy sposoby na bezpieczne zakupy online!

Trzy sposoby na bezpieczne zakupy online!

W sklepach internetowych możemy obecnie zakupić niemalże wszystko – często zamawiamy z nich między innymi książki, ubrania, sprzęt elektroniczny, AGD czy obuwie. Zakupy on-line są szybkie, wygodne i łatwe. Są też bezpieczne, ale tyko wtedy, gdy będziemy postępowali według kilku prostych zasad.

Kupowanie on-line niektórym z nas nie kojarzy się z bezpieczeństwem. Jednak tak naprawdę zrobienie zakupów w sieci wcale nie oznacza, że narażamy się na utratę swoich pieniędzy. W zdecydowanej większości przypadków kupowanie w internecie nie jest obarczone żadnym ryzykiem.

Oczywiście, nie oznacza to, że w sieci nie natkniemy się na oszustów. Gdy nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo, powinniśmy poznać kilka ważnych zasad, które nas przed tym ochronią.

1. Kupuj w sprawdzonych sklepach on-line

Wybranie dobrego sklepu internetowego to podstawa. Postawmy na taki, który ma wiele pozytywnych opinii od klientów. Możemy sprawdzić je bardzo łatwo on-line, wpisując do wyszukiwarki nazwę sklepu. Wtedy dowiemy się, co sądzą o nim inni.

Gdy sklep ma wiele negatywnych opinii albo opinii jest bardzo mało lub nie ma ich wcale, wówczas powinniśmy zrezygnować z zakupu i poszukać przedmiotu w innym sklepie. Uważajmy też na zakupy za pośrednictwem portali aukcyjnych i ogłoszeniowych oraz na sklepy zagraniczne, o których nie możemy znaleźć żadnych informacji. jesienna-pozyczka

2. Wybieraj bezpieczne metody zapłaty

Kiedyś w sklepach internetowych mogliśmy płacić tylko na dwa sposoby – przelewem na wskazany numer konta oraz za pobraniem, czyli przy odbiorze paczki. Obecnie te dwie metody nadal są dostępne, ale oprócz nich mamy jeszcze kilka.

Warto zwrócić uwagę na systemy płatności internetowych. Pozwalają one na zapłatę przelewem albo kartą za pośrednictwem specjalnego systemu – wtedy informacja o płatności przekazywana jest natychmiast do sprzedającego. To duży plus, ponieważ nie musimy wtedy czekać na księgowanie przelewu, co w przypadku przelewów międzybankowych trwa najczęściej jeden dzień roboczy. Wiele systemów płatności zapewnia też swoim użytkownikom dodatkową ochronę w razie niewywiązania się sprzedającego z obowiązków.

Oprócz systemów płatności internetowych możemy płacić również kartami płatniczymi albo kredytowymi on-line. Najbezpieczniej zrobimy to wtedy, gdy zapłacimy też przez system płatności internetowych. W przypadku kart mamy dodatkową ochronę polegającą na usłudze chargeback. Możemy wtedy zareklamować płatność kartą i odzyskać środki.

3. Nie podawaj nieznajomym swoich danych płatniczych

Przy zakupach internetowych powinniśmy też pamiętać o tym, aby nie dzielić się z nieznajomymi nam osobami swoimi danymi płatniczymi. Nie wklejajmy zdjęć karty płatniczej lub kredytowej na serwisy społecznościowe. Nie przekazujmy nieznajomym swoich danych do logowania się na konto bankowe.

Wobec tego płatności w sklepie on-line nie muszą być niebezpieczne. Pamiętajmy o trzech głównych filarach bezpieczeństwa, a mianowicie o wybraniu właściwego sklepu na zakupy, o postawieniu na bezpieczną metodę płatności, a także o ochronie swoich danych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.