Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak bezpiecznie płacić przez internet?

Jak bezpiecznie płacić przez internet?

Chyba już każdy z nas korzystał z płatności internetowych – przez internet możemy płacić rachunki, przelewać pieniądze bliskim, robić zakupy, płacąc przelewem lub kartą. Jednak nie każdy wie, jak płacić w sieci bez ryzyka. Gdy nie mamy pojęcia, na co uważać, możemy narazić się na spore niebezpieczeństwo!

W sieci najczęściej płacimy obecnie z użyciem specjalnych systemów płatności on-line. Także możemy zdecydować się na płatności tradycyjne z użyciem przelewu albo możemy płacić kartą płatniczą lub kredytową. Niezależnie od tego, na jaką metodę płatności się zdecydujemy, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

1. Wybieraj sprawdzone i bezpieczne sklepy i serwisy

Gdy chcesz płacić w sieci za zakupy, pamiętaj o tym, aby wybierać tylko sprawdzone i bezpieczne sklepy i serwisy. W ten sposób podnosisz bezpieczeństwo całej transakcji – masz pewność, że twoje dane nie trafią w niepowołane ręce, a przedmiot będzie dostarczony terminowo.

Opinie na temat sklepów internetowych oraz innych serwisów można bardzo łatwo sprawdzić on-line. Znajdziemy je po wpisaniu do wyszukiwarki nazwy sklepu.

2. Korzystaj z systemów płatności internetowych

Chociaż w przypadku wielu sklepów nadal możemy wykonać tradycyjny przelew, aby zapłacić za zakupy, to jednak zdecydowanie lepszą propozycją będą systemy płatności internetowych. Możemy wtedy także wykonać przelew albo zapłacić kartą, ale za pośrednictwem specjalnego systemu, który przyspiesza transakcję i poprawia jej bezpieczeństwo. jesienna-pozyczka

Plusem jest brak możliwości przejęcia danych, na przykład z karty, ponieważ dane te zna tylko operator systemu płatności, a nie sklep. Dodatkowo często możemy liczyć na ochronę w razie nieudanej transakcji. Nie musimy też obawiać się o wydłużenie czasu transakcji ze względu na terminy księgowania – informacja o wpłacie przekazywana jest od razu, nawet wtedy, gdy wykonujemy przelew międzybankowy.

3. Nigdy nie podawaj poufnych danych publicznie

Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy, nie podawajmy swoich poufnych danych dotyczących konta bankowego czy karty publicznie. Nie wklejajmy zdjęć kart na portalach społecznościowych, nie pozwalajmy innym osobom, których nie znamy dobrze, logować się na nasze konto bankowe, nie przechowujmy danych do logowania w łatwym do zobaczenia miejscu.

Także pamiętajmy o tym, aby nie płacić w internecie i nie logować się na swoje konto bankowe wtedy, gdy jesteśmy w otwartej sieci Wi-Fi, do której może podłączyć się każdy bez podawania hasła.

4. Uważaj na złośliwe oprogramowanie

Przy korzystaniu z internetu możemy być narażeni na wykradzenie nam pieniędzy poprzez specjalne wirusy chcące pozyskać nasze dane. Często narażamy się na takie niebezpieczeństwo przez phishing, czyli oszustwo internetowe polegające na podszywaniu się pod bank czy inne instytucje w celu wyłudzenia od nas danych karty czy danych logowania.

Złośliwe oprogramowanie może także podmieniać numery konta – musimy wtedy dokładnie sprawdzić, czy numer konta w serwisie transakcyjnym pokrywa się z tym w wiadomości SMS do potwierdzenia przelewu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.