Czy warto przechowywać gotówkę w domu?
Gotówkę można zarówno przechowywać w banku jak też w domu. Decydując się na przechowywanie gotówki w domu a szczególnie większych sum pieniędzy trzeba jednak brać pod uwagę ryzyko związane z włamaniami. Gdy chce się przechowywać gotówkę w domu ważne jest odpowiednie jej zabezpieczenie.

Spis treści
Pozwala to na znaczne ograniczenie ryzyka związanego z ewentualnymi kradzieżami.
Wielu ekspertów wskazuje, że przechowywanie choćby części gotówki w domach nie jest wcale najgorszym pomysłem. Pozwala to na posiadanie środków finansowych, które mogą stanowić tak zwany funduszy awaryjny. Takie środki finansowe mogą być przydatne gdy w bardzo krótkim czasie pojawia się konieczność dysponowania większymi środkami finansowymi. Obecnie coraz więcej banków wprowadza ograniczenia dotyczące wysokości wypłat z bankomatów.
Ogranicza to możliwości szybkiego wypłacenia większych sum pieniędzy, które można wypłacać jedynie za pośrednictwem placówek bankowych. Do innych zagrożeń można zaliczyć sytuacje kryzysów finansowych oraz problemów finansowych banków. Wówczas posiadanie gotówki w domach pozwala na posiadanie środków finansowych bez względu czy można korzystać ze zgromadzonych środków finansowych przechowywanych w bankach.
Kryzysy bankowe w wielu krajach prowadziły do znacznego ograniczenia wypłat z kont bankowych, z których można było korzystać jednorazowo.
Gdzie przechowywać gotówkę w domu?
Jeśli nie pozyskuje się sejfu do bezpiecznego przechowywania gotówki w domu wówczas niezbędne jest znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowywanie pieniędzy. Nie zawsze w domu przechowuje się aż tak duże środki finansowe w formie gotówki, które wymagają decydowania się na zakup sejfu. Jednocześnie nie zawsze posiada się odpowiednią ilość wolnego miejsca na sejf. Gdy wybiera się miejsce w domu, w którym zamierza się przechowywać środki finansowe w formie gotówki najważniejsze jest wybieranie miejsc, które są nietypowe.
Pozwala to ograniczyć szanse na znalezienie gotówki przez złodzieja. Im bardziej nieprzewidywalne jest miejsce, w którym znajduje się gotówka tym znacznie trudniej jest takie miejsce wyselekcjonować przez złodzieja.
Do takich nietypowych miejsc przechowywania gotówki można zaliczyć na przykład lodówkę, gdzie można schować odpowiednio opakowaną gotówkę, choćby w opakowaniu po lodach. Wykorzystać można również stopnie w schodach w domach, w których są schody można stworzyć tak zwany fałszywy stopień, gdzie można umieścić gotówkę.
Zakup sejfu
Postawienie na sejf pozwala na zapewnienie zdecydowanie najbardziej bezpiecznego sposobu na przechowywanie gotówki. Obecnie można decydować się na wybór bardzo różnych typów sejfów, a także sejfów odmiennych pod kątem wielkości, kształtu, ceny oraz klasy ochrony. Do ciekawych rozwiązań można zaliczyć choćby małe sejfy imitujące różne przedmioty jak książki.
Takie sejfy pozwalają na zapewnienie elementu zaskoczenia dla złodzieja, czyli są to sejfy trudne do zidentyfikowania w przestrzeni domu. Innym rozwiązaniem jest postawienie na sejfy antywłamaniowe o klasach bezpieczeństwa od jeden do cztery.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej

Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej

W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej