Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Czy przechowywać gotówkę w domu?

Czy przechowywać gotówkę w domu?

Gotówkę można zarówno przechowywać w banku jak też w domu. Decydując się na przechowywanie gotówki w domu a szczególnie większych sum pieniędzy trzeba jednak brać pod uwagę ryzyko związane z włamaniami. Gdy chce się przechowywać gotówkę w domu ważne jest odpowiednie jej zabezpieczenie.

Pozwala to na znaczne ograniczenie ryzyka związanego z ewentualnymi kradzieżami.

Wielu ekspertów wskazuje, że przechowywanie choćby części gotówki w domach nie jest wcale najgorszym pomysłem. Pozwala to na posiadanie środków finansowych, które mogą stanowić tak zwany funduszy awaryjny. Takie środki finansowe mogą być przydatne gdy w bardzo krótkim czasie pojawia się konieczność dysponowania większymi środkami finansowymi. Obecnie coraz więcej banków wprowadza ograniczenia dotyczące wysokości wypłat z bankomatów.

Ogranicza to możliwości szybkiego wypłacenia większych sum pieniędzy, które można wypłacać jedynie za pośrednictwem placówek bankowych. Do innych zagrożeń można zaliczyć sytuacje kryzysów finansowych oraz problemów finansowych banków. Wówczas posiadanie gotówki w domach pozwala na posiadanie środków finansowych bez względu czy można korzystać ze zgromadzonych środków finansowych przechowywanych w bankach.

Kryzysy bankowe w wielu krajach prowadziły do znacznego ograniczenia wypłat z kont bankowych, z których można było korzystać jednorazowo.

Gdzie przechowywać gotówkę w domu?

Jeśli nie pozyskuje się sejfu do bezpiecznego przechowywania gotówki w domu wówczas niezbędne jest znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowywanie pieniędzy. Nie zawsze w domu przechowuje się aż tak duże środki finansowe w formie gotówki, które wymagają decydowania się na zakup sejfu. Jednocześnie nie zawsze posiada się odpowiednią ilość wolnego miejsca na sejf. Gdy wybiera się miejsce w domu, w którym zamierza się przechowywać środki finansowe w formie gotówki najważniejsze jest wybieranie miejsc, które są nietypowe.

Pozwala to ograniczyć szanse na znalezienie gotówki przez złodzieja. Im bardziej nieprzewidywalne jest miejsce, w którym znajduje się gotówka tym znacznie trudniej jest takie miejsce wyselekcjonować przez złodzieja.

Do takich nietypowych miejsc przechowywania gotówki można zaliczyć na przykład lodówkę, gdzie można schować odpowiednio opakowaną gotówkę, choćby w opakowaniu po lodach. Wykorzystać można również stopnie w schodach w domach, w których są schody można stworzyć tak zwany fałszywy stopień, gdzie można umieścić gotówkę.

Zakup sejfu

Postawienie na sejf pozwala na zapewnienie zdecydowanie najbardziej bezpiecznego sposobu na przechowywanie gotówki. Obecnie można decydować się na wybór bardzo różnych typów sejfów a także sejfów odmiennych pod katem wielkości, kształtu, ceny oraz klasy ochrony. Do ciekawych rozwiązań można zaliczyć choćby małe sejfy imitujące różne przedmioty jak książki.

Takie sejfy pozwalają na zapewnienie elementu zaskoczenia dla złodzieja, czyli są to sejfy trudne do zidentyfikowania w przestrzeni domu. Innym rozwiązaniem jest postawienie na sejfy antywłamaniowe o klasach bezpieczeństwa od jeden do cztery.

Ten wpis znajduje się w kategorii