Długoterminowe czy krótkoterminowe lokaty - co wybrać?

Długoterminowe czy krótkoterminowe lokaty - co wybrać?

Lokaty są dzisiaj bardzo popularne, gdyż dzięki nim możemy pomnażać swoje oszczędności. Kluczowym elementem dla osób decydujących się na wybór tego sposobu oszczędzania, staje się okres lokowania pieniędzy.

Wybierać możemy zarówno lokaty długoterminowe jak i te krótkoterminowe. Warto poznać korzyści płynące z obu tych rozwiązań.

Bardzo wiele osób jest zdania, że długoterminowe lokaty są bardziej opłacalne. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Najważniejszy jest bowiem dobór oferty do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Bardzo często banki mają znakomite oferty w odniesieniu do lokat krótkoterminowych, które pozwalają nam zarobić dużo pieniędzy w przeciągu paru miesięcy. Zarówno więc lokata długoterminowa jak i krótkoterminowa ma swoje plusy i minusy.

Korzyści z lokat krótkoterminowych

Lokaty krótkoterminowe mają bardzo wielu zwolenników. Są one idealne dla wszystkich tych, którzy nastawieni są na zysk w krótkim okresie czasu. Spośród wielu ofert tego typu lokat, wyłonić można rzeczywiście te bardzo korzystne. Najważniejszym plusem lokat krótkoterminowych jest również to, że nasze pieniądze są zamrożone przez krótki czas i możemy z nich szybko skorzystać. Jeżeli więc często zdarza nam się dobierać pieniądze z tych zaoszczędzonych, to takie lokaty sprawdzą się idealnie. Oprócz tego lokaty krótkoterminowe są też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu instrumentami finansowymi. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, czy jesteśmy w stanie jakiś czas wytrzymać bez dodatkowej gotówki.

Dzięki lokatom krótkoterminowym możemy więc z powodzeniem szlifować naszą cierpliwość. Przyda nam się ona z pewnością, kiedy będziemy chcieli założyć lokatę na dłuższy okres czasu. Istotne jest także to, że wśród ofert lokat krótkoterminowych częściej znaleźć można atrakcyjne promocje mające za zadanie przyciągnąć klientów. Lokaty krótkoterminowe są więc skierowane do osób, które lubią zmieniać oferty co jakiś czas w celu znalezienia lepszych warunków i szybkiego zysku.

Zarabiaj na lokatach długoterminowych

pozyczka-online-na-lato

Osoby decydujące się na lokaty długoterminowe muszą cechować się cierpliwością i wytrwałością. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że przez bardzo długi czas nie możemy skorzystać z ulokowanych pieniędzy, gdyż wówczas stracimy wszystkie odsetki.

Znaleźć można jednak oferty, które dają nam możliwość jednorazowego skorzystania z pieniędzy na lokacie bez utraty odsetek, albo za minimalną opłatą. Lokaty długoterminowe są też lepszym sposobem na oszczędzanie właśnie ze względu na to, że nie możemy wybrać zamrożonych pieniędzy.

Poza tym mamy świadomość, że kwota tam ulokowana znacznie wzrośnie, a to jest dobra motywacja do wytrwania w postanowieniu i nie wybieraniu pieniędzy przed czasem. Wybierając lokaty długoterminowe nie musimy także ciągle pilnować terminu zamknięcia danego rachunku i przeniesienia do innego banku, co ma miejsce w przypadku lokat krótkoterminowych. Po kilku latach nasz wysiłek zostanie wynagrodzony i będziemy mogli cieszyć się dodatkowymi funduszami zarobionymi na lokacie długoterminowej.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 71,12 %. Rata miesięczna od 271,18 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 5 019,41 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 530,66 zł, prowizja 4 488,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 519,41 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,86%. Rata miesięczna od 148,68 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4 856,33 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 567,08 zł, prowizja 4 289,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 156,33 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 238,40 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.