Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Finansowe postanowienia noworoczne

Finansowe postanowienia noworoczne

Początek roku to tradycyjny czas postanowień. Kto z nas ani razu nie powiedział: „to od Nowego Roku”, albo „od stycznia…”? I czego to sobie nie obiecywaliśmy? Zacznę się odchudzać i przestanę podjadać wieczorami, zacznę biegać i przestanę narzekać na szefa (teściową, sąsiadów), zacznę więcej czytać i przestanę pić gazowane napoje. To chyba najczęstsze postanowienia.

I chociaż wszyscy wiemy, że sporą część tych postanowień możemy już na starcie położyć na półce z napisem „to się nigdy nie wydarzy”, to warto wykorzystać entuzjastyczną energię, którą odczuwamy na początku roku i podjąć wyzwania, dzięki którym za 365 dni będziemy bogatsi. I to bogatsi nie tylko w kilka dobrych finansowych pomysłów.  Gotowi na garść noworocznych wyzwań, które Was wzbogacą? Oto co przygotowali z myślą o Waszym 2019 roku nasi specjaliści.

Postanowienie 1 – w 2019 zacznę oszczędzać

Oszczędności – to słowo potrafi wywołać gęsią skórkę, a przede wszystkim zdziwienie. Jeżeli żyjemy od przysłowiowego pierwszego do pierwszego, to oszczędności są ostatnią z rzeczy, o których możemy myśleć. Prawda?

Czy tak powinno być? Wcale nie! Oszczędności to temat, który w świecie finansów obrósł największą ilością mitów. Utarło się przekonanie, że na oszczędności stać tylko najbogatszych albo po prostu bogatych. TO MIT! Na oszczędności stać każdego z nas, bo przecież nikt nie powiedział, że oszczędności to określona kwota. Jeżeli nie stać nas, aby miesięcznie oszczędzać 1000 zł, zacznijmy oszczędzać 50 zł. W skali roku to będzie 600 zł! Pomyślcie, że w przyszłe święta zrobicie sobie prezent za 600 zł. Czyż to nie jest kusząca opcja?

W przypadku oszczędności działa po prostu efekt kuli śnieżnej – odkładanie małych kwot w perspektywie 12 miesięcy daje już kwotę, która potrafi pobudzić wyobraźnię. Inną ważną kwestią i najczęściej zadawanym nam pytaniem jest: skąd mam wziąć pieniądze na oszczędności? Odpowiedź jest prosta – ze swoich zarobków. jesienna-pozyczka

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdego dnia wydajemy pieniądze na proste rzeczy jak batonik, chusteczki higieniczne (których kilka opakowań mamy w domu), gumy do żucia itp. Suma tych małych wydatków na rzeczy, które i tak już mamy lub których nie potrzebujemy, to spora kwota w perspektywie miesiąca. I stąd pytanie – jakie pieniądze wydajemy? Odpowiedź jest prosta: te, które mamy. Dlatego, zamiast nosić przy sobie kilkadziesiąt złotych z myślą o tak zwanych chwilowych potrzebach lub kaprysach, lepiej jest podczas dzielenia domowego budżetu od razu odłożyć 50, 100, 300 złotych. Dokładnie takiej kwoty, jaką wydalibyśmy na batonika lub kawę na wynos.

Najprostszym sposobem na wydzielenie pieniędzy do oszczędzania jest po prostu przelewanie ich na osobne konto lub odkładanie do pojemnika zaraz w chwilę po ich otrzymaniu. Pieniądze, których nie widzimy nie kuszą. To proste! I jakie sprytne, bo nie wymaga żelaznej dyscypliny! Spróbujcie koniecznie, ta metoda działa!

Postanowienie 2 – w 2019 roku będę trendy

Nawet jeżeli nie interesujecie się trendami i nieszczególnie podążacie za modą, to ze względu na domowy budżet, warto poznać nowinki, które przynosi nam 2019 rok. Fast fashion (czyli ubrania z sieciówek, które często wymieniamy), fast foods i ogólny konsumpcjonizm znalazł swój odpowiednik w postaci trendu #zerowaste lub #wasteless.

O co chodzi z tymi trendami? Przede wszystkim są one reakcją na to ile na świecie każdego dnia marnowanej jest żywności i innych produktów. Żyjemy szybko, kupujemy szybko. Otoczeni reklamami, promocjami nabywamy rzeczy i usługi w sposób coraz mniej refleksyjny, a to prowadzi do nadprodukcji i niepotrzebnego zużycia energii (produkcja rzeczy, które zostaną wyrzucone to paliwo, energia, praca ludzi oraz zwierząt). Już nie tylko ekolodzy biją na alarm, ale też ekonomiści.

W 2019 roku zapraszamy Was do dołączenia do trendu, który polega na tym, aby na przykład nie wyrzucać jedzenia, ale z resztek gotować coś smacznego (w Internecie znajdziecie mnóstwo apetycznych propozycji). Inną wartą uwagi postawą jest umiejętność powstrzymywania się od zakupów na rzecz wynajmowania. Tak jak nie kupujemy już płyt kompaktowych, ale słuchamy muzyki na YouTube lub wypożyczamy ją ze Spotify, tak samo warto zastanowić się nad kupnem roweru czy leżaków, których planujemy użyć tylko kilka razy w roku. Może warto je wypożyczyć lub wynająć?

Takie wybory z pewnością będą korzystne dla naszej planety i dla naszego budżetu w 2019 roku! jesienna-pozyczka

Postanowienie 3 – w 2019 przestanę pożyczać od rodziny

Każdy z nas zna ten schemat. Konto bankowe zaczyna sygnalizować, że funkcjonuje już w trybie alarmowym i pojawia się pilna, życiowa sprawa. Trzeba biec ze zwierzakiem do weterynarza, dziecko przypomina sobie o wycieczce klasowej itp. Co wtedy?

Wtedy wykonujemy tak zwany „telefon do przyjaciela”. Efekt? Stres przed odmową, stres przed oddaniem w terminie i „budowa” wizerunku osoby, która sobie nie radzi z domowym budżetem. Czy na pewno chcemy takich emocji w 2019 roku? No właśnie!

Zaoszczędźmy sobie w nowym roku stresu finansowego i w przypadku potrzeby zacznijmy pożyczać od instytucji, które zostały otwarte w celu wspierania domowych budżetów. Taką firmą jest właśnie Aasa Polska S.A., która dzięki skandynawskim standardom pomaga finansowo wielu polskim domom i gwarantuje im szczęśliwy, nowy rok. :)

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.