Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Przygotuj się na ferie już teraz!

Przygotuj się na ferie już teraz!

Pod palmami, czy pod Giewontem? W stroju kąpielowym, czy w kombinezonie? Za granicą, czy za kilka kilometrów? Jeżeli takie pytania pojawiają się w naszych rodzinnych rozmowach, to znak, że zbliża się tylko jedno. Ferie!

 

Ferie to czas wypoczynku nie tylko dla dzieci, ale także przede wszystkim dla nas – dorosłych. Dlaczego? Od początku listopada do połowy stycznia wszyscy żyjemy na nieco wyższych obrotach. Spotkania z rodziną, przygotowania do Mikołajków, Świąt, Sylwestra, wielkie porządki, małe porządki, prezenty… uff! Owszem święta są wesołe, ale są też angażujące.

Właśnie dlatego psychologie biją na alarm – po połowie stycznia wszyscy powinniśmy odpocząć od obowiązków, pilnych spraw, nagłych telefonów i oddać się labie. Tylko jak to wszystko zorganizować, aby nie przysporzyć sobie dodatkowego stresu związanego z organizacją wyjazdu?

Od czego macie nas? Nasi eksperci przygotowali dla Was krótki przewodnik po tym jak przygotować się do odpoczynku i jak go zrealizować. Gotowi? Zaczynamy!

 

Jak zacząć przygotowania do ferii? Czyli burza mózgów w kuchni

Przede wszystkim, aby ferie były udane i zagwarantowały nam to, do czego służą, muszą być zaplanowane w każdym szczególe. Nikt przecież nie lubi niespodzianek w sytuacji, kiedy nastawił się na relaks.

Jeszcze w grudniu usiądźmy z rodziną i ustalmy jaki mamy budżet i dokąd chcemy pojechać? Zróbmy rodzinną burzę mózgów i jak podczas burzy mózgów kierujmy się kilkoma zasadami:

  • każdy ma prawo zgłosić pomysł
  • jeżeli ktoś krytykuje pomysł, musi przedstawić alternatywę
  • burza mózgów ma koordynatora, który ma decydujący głos
  • pomysły warto zapisywać, bo lubią znikać zaraz po pojawieniu się (pracujemy przecież w szale twórczym)

 

Quo Vadis feriowe, czyli dokąd jedziemy wypoczywać?

Przede wszystkim wybierając kierunek wyprawy warto wziąć pod uwagę zainteresowania każdego z jej członków. Jeżeli ktoś lubi narty, a inny planszówki – wybierzmy miejsce blisko stoków, ale jednocześnie komfortowe i atrakcyjne dla domatorów.

 

Inną sprawą jest wybór nieco bardziej kosztowny, czyli egzotyka. Nie jest to pomysł ekonomiczny, ale pomysł będący świetną inwestycją w nasze zdrowie oraz naszą energię – tak przecież potrzebną po powrocie z urlopu. :)

Lekarze nie od wczoraj podkreślają, że ograniczony zimą dostęp do światła i słońca bardzo negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Ma to oczywiście związek z brakiem witaminy D, która nazywana jest witaminą szczęścia. Lekarze skandynawscy wręcz zapisują opalanie na receptę! Zimą jesteśmy bardziej ospali, szybciej się męczymy i w efekcie pracujemy o wiele mniej efektywnie. Ma to związek z brakiem witaminy, której jest pod dostatkiem w miejscach takich jak Dominikana czy Malediwy.

 

Budżet wypoczynkowy, czyli kiedy jest nam ciepło na myśl o finansach wakacyjnych

Egzotyczne kraje kuszą, ale nie tylko. Oferty spędzenia ferii w góralskich kurortach też zapowiadają się interesująco. Co łączy te dwa, jakże różne kierunki wypoczynku? Cena ferii może zmrozić!

 

Niestety wszyscy, którzy oferują wypoczynek zimowy wiedzą, kiedy dzieci szkolne mają przerwę i wtedy odpowiednio podnoszą ceny.

Ważne, aby planując budżet zimowego wypoczynku, wziąć pod uwagę też fakt, że podczas ferii nie odmówimy sobie grzanego wina, dzieciakom gofrów oraz jak zawsze bardzo potrzebnych pamiątek ;-) To dodatkowa i bardzo ważna pozycja w budżecie wypoczynkowym.

Jeżeli finanse, którymi dysponujemy nie sprawiają, że z entuzjazmem myślimy o zimowym wyjeździe, to znak, że powinniśmy pomyśleć o logicznym wsparciu. Nikt przecież nie chce jechać na wczasy i myśleć o tym, ile go kosztują. Takie wczasy nie mają sensu, bo zamiast zapewniać wypoczynek, tylko generują stres!

 

Skąd wziąć pieniądze na ferie? Czyli zrób sobie wolne od stresu

 

Warto od nowego roku wypracować sobie dobry nawyk, którym jest niepożyczanie pieniędzy od rodziny i bliskich. To zawsze kończy się awanturą, a w najlepszym wypadku pretensjami lub wizerunkiem osoby, która „musi się zapożyczać u innych”. Oszczędźmy sobie tego!

Dobrym pomysłem jest pożyczenie pieniędzy z instytucji, która została stworzona z myślą o wspieraniu domowego budżetu. Taką jest właśnie Aasa Polska S.A. – to firma finansowa, którą kierują przede wszystkim skandynawskie standardy. Jasne zasady, niskie raty, pełna przejrzystość kosztów dodatkowych – pożyczając pieniądze od Aasa Polska S.A. możesz być pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Mało tego – możesz być pewny, że spędzisz wspaniałe ferie, naładujesz baterie, nabierzesz dystansu do wszystkiego i wrócisz z podwójną energią do pracy.

Pamiętajmy! Ferie to przede wszystkim nagroda za wytężoną wielomiesięczną pracę i  inwestycja w naszą produktywność podczas zimy. Warto zacząć traktować wypoczynek poważnie, przygotować się do niego odpowiednio i przede wszystkim umiejętnie z niego korzystać – bez stresu. Bo z zimowych wyjazdów możemy przywieźć nie tylko gorące wspomnienia, ale także mnóstwo pozytywnej energii. A ona, jak wszyscy doskonale wiemy – jest po prostu bezcenna. 

Ten wpis znajduje się w kategorii