Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Większość Polaków, co roku planuje postanowienia noworoczne. Czy tego roku będziesz jednym z nich? Do najbardziej popularnych postanowień należy rzucanie palenia, równie popularne jest odchudzanie a zaraz za nim oszczędzanie. Jednak jak pokazują statystyki, średnio tylko co dziesiątej osobie udaje się wytrwać w postanowieniu dłuższy czas.

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się finansowymi postanowieniami noworocznymi. Co zrobić, by były przemyślane i możliwe do spełnienia? Jak wejść w Nowy Rok w pełni motywacji i sił do oszczędzania? I najważniejsze – jak wytrwać w swoim postanowieniu? O tym już dzisiaj – Ty też możesz stać się swoim mistrzem ekonomii. Do dzieła!

Koniec z wymówkami!

Usprawiedliwienia najczęściej idą w parze z postanowieniami. „Jutro też jest dzień”, „Kiedy tylko lepiej się poczuję”, „Jest za zimno”, „Jest za ciepło”, „Jest za wcześnie”, „Jest za późno…” Jesteśmy mistrzami wymówek – to pewne! Brak nam motywacji do wytrwania we własnych obietnicach. Prawda jest taka, że jeśli nie zaczniesz od teraz, to z każdym dniem będzie Ci trudniej. Liczą się małe kroki – to one doprowadzą Cię do celu. Musisz liczyć się z tym, że każda zmiana na lepsze wymagać będzie od Ciebie jakiegoś wkładu własnego – większego lub mniejszego, ale z pewnością nic nie przyjdzie samo. Z racji tego, że cel jest zacny, warto do niego dążyć. Wyobraź sobie jak będzie wyglądać Twoje życie, gdy będziesz zbliżać się do niego, a co stanie się, gdy wreszcie to osiągniesz. Przemyśl co już teraz możesz zmieniać, by to osiągnąć i udowodnij sobie, że to potrafisz. Dasz radę!

Nie oczekuj niemożliwego

Częstym błędem postanowień noworocznych są cele niemożliwe do zrealizowania. Jeśli palisz paczkę papierosów dziennie, to nie postanawiaj rzucić palenia z dnia na dzień. Obiecaj sobie, że stopniowo będziesz to ograniczać. To będzie o wiele prostsze do spełnienia!

Podobnie wyglądają sprawy finansowe. Nie mając dostatecznych środków na koncie, nie powinno się obierać za cel kupna mieszkania w przeciągu roku. Oczywiście Twoim celem może być nowe mieszkanie, jednak liczą się faktyczne kroki, które podejmiesz by ten cel osiągnąć. jesienna-pozyczka

Czyny, nie słowa!

Jeśli Twoim postanowieniem noworocznym jest nowy samochód, remont lub większe mieszkanie, zastanów się jak to osiągnąć. Kupno nowej rzeczy nie jest samo w sobie dobrym postanowieniem. Istotą jest doprecyzowanie sposobu na zdobycie środków na ustalony cel. Nie mamy na myśli wygranej w loterii, a postanowienia wprowadzenia konkretnych oszczędności, czy też zmian.

Jeśli utrzymanie Twojego obecnego samochodu kosztuje Cię dużą część Twojej pensji, zastanów się nad jego sprzedażą. Policz, ile zaoszczędzisz przez rok, poruszając się komunikacją miejską. Jeśli to niemożliwe, zastanów się nad wspólnymi dojazdami ze znajomymi z pracy. Być może ktoś z nich mieszka niedaleko Ciebie i moglibyście dzielić się kosztami codziennej podróży z pracy do domu. Zaoszczędzone środki, będziesz mógł doliczyć do budżetu na nowy samochód lub upragniony remont. Kompromisy to podstawa w dążeniu do spełniania własnych celów. Przemyśl to!

Kontroluj swoje wydatki. Będziesz zaskoczony, ile to może zmienić!

Twoim noworocznym postanowieniem jest odłożenie trochę grosza? Zacznij obserwować, na co wydajesz pieniądze. Co do grosika! Jak wynika z badań, prowadzenie budżetu domowego wpływa na optymalizację kosztów. Dzięki niemu będziesz mógł ocenić, na co wydajesz najwięcej pieniędzy. Prowadzenie tego rodzaju dziennika, będzie wymagało od Ciebie sumienności i skrupulatności, jednak nie zniechęcaj się. To może być ciekawe doświadczenie. Zmotywuj się do założenia takiego dziennika na miesiąc. To będzie Twój pierwszy krok do wielkich zmian. Jeśli uda Ci się wytrwać w prowadzeniu takich zapisków dłużej, to świetnie! Być może prowadzenie budżetu domowego stanie się twoim codziennym rytuałem?

Co ciekawe – to jest jeden z nawyków, a nawet rytuałów osób, które profesjonalnie zajmują się ekonomią. To dobry zwyczaj finansowych mistrzów. Teraz niech będzie też Twój!

Dzięki obserwacji swoich wydatków może okazać się, że dużą część środków wydajesz na jedzenie w restauracjach lub kawiarniach. Zastanów się, ile mniej kosztować Cię będzie przygotowywanie posiłków w domu. Zrób test i zacznij to zmieniać małymi krokami. Postanów, że przez najbliższy tydzień nie odwiedzisz żadnej kawiarni ani restauracji. To może wiele zmienić!

Dzięki codziennym zapiskom możesz również odkryć, że wydajesz sporo pieniędzy na kino, siłownię i inne rozrywki. Zachęć pracodawcę do wykupienia dla swoich pracowników specjalnych kart, dzięki którym będą mogli zyskać zniżki na różnego rodzaju aktywności w czasie wolnym. Oblicz, ile dzięki temu możesz zyskać. jesienna-pozyczka

Jak widzisz każde postanowienie noworoczne jest możliwe do realizacji. Warto jednak przestrzegać naszych uwag, by łatwiej je osiągnąć. Pamiętaj, by jasno określić swoje cele wraz z planem na ich realizację. Podejmowanie małych kroków od razu to początek drogi do spełnienia marzeń.

Nie odkładaj niczego na później i uwierz w siebie. Ty też możesz zostać mistrzem ekonomii!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.