Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Większość Polaków, co roku planuje postanowienia noworoczne. Czy tego roku będziesz jednym z nich? Do najbardziej popularnych postanowień należy rzucanie palenia, równie popularne jest odchudzanie a zaraz za nim oszczędzanie. Jednak jak pokazują statystyki, średnio tylko co dziesiątej osobie udaje się wytrwać w postanowieniu dłuższy czas.

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się finansowymi postanowieniami noworocznymi. Co zrobić, by były przemyślane i możliwe do spełnienia? Jak wejść w Nowy Rok w pełni motywacji i sił do oszczędzania? I najważniejsze – jak wytrwać w swoim postanowieniu? O tym już dzisiaj – Ty też możesz stać się swoim mistrzem ekonomii. Do dzieła!

Koniec z wymówkami!

Usprawiedliwienia najczęściej idą w parze z postanowieniami. „Jutro też jest dzień”, „Kiedy tylko lepiej się poczuję”, „Jest za zimno”, „Jest za ciepło”, „Jest za wcześnie”, „Jest za późno…” Jesteśmy mistrzami wymówek – to pewne! Brak nam motywacji do wytrwania we własnych obietnicach. Prawda jest taka, że jeśli nie zaczniesz od teraz, to z każdym dniem będzie Ci trudniej. Liczą się małe kroki – to one doprowadzą Cię do celu. Musisz liczyć się z tym, że każda zmiana na lepsze wymagać będzie od Ciebie jakiegoś wkładu własnego – większego lub mniejszego, ale z pewnością nic nie przyjdzie samo. Z racji tego, że cel jest zacny, warto do niego dążyć. Wyobraź sobie jak będzie wyglądać Twoje życie, gdy będziesz zbliżać się do niego, a co stanie się, gdy wreszcie to osiągniesz. Przemyśl co już teraz możesz zmieniać, by to osiągnąć i udowodnij sobie, że to potrafisz. Dasz radę!

Nie oczekuj niemożliwego

Częstym błędem postanowień noworocznych są cele niemożliwe do zrealizowania. Jeśli palisz paczkę papierosów dziennie, to nie postanawiaj rzucić palenia z dnia na dzień. Obiecaj sobie, że stopniowo będziesz to ograniczać. To będzie o wiele prostsze do spełnienia!

Podobnie wyglądają sprawy finansowe. Nie mając dostatecznych środków na koncie, nie powinno się obierać za cel kupna mieszkania w przeciągu roku. Oczywiście Twoim celem może być nowe mieszkanie, jednak liczą się faktyczne kroki, które podejmiesz by ten cel osiągnąć. wiosenna-pozyczka

Czyny, nie słowa!

Jeśli Twoim postanowieniem noworocznym jest nowy samochód, remont lub większe mieszkanie, zastanów się jak to osiągnąć. Kupno nowej rzeczy nie jest samo w sobie dobrym postanowieniem. Istotą jest doprecyzowanie sposobu na zdobycie środków na ustalony cel. Nie mamy na myśli wygranej w loterii, a postanowienia wprowadzenia konkretnych oszczędności, czy też zmian.

Jeśli utrzymanie Twojego obecnego samochodu kosztuje Cię dużą część Twojej pensji, zastanów się nad jego sprzedażą. Policz, ile zaoszczędzisz przez rok, poruszając się komunikacją miejską. Jeśli to niemożliwe, zastanów się nad wspólnymi dojazdami ze znajomymi z pracy. Być może ktoś z nich mieszka niedaleko Ciebie i moglibyście dzielić się kosztami codziennej podróży z pracy do domu. Zaoszczędzone środki, będziesz mógł doliczyć do budżetu na nowy samochód lub upragniony remont. Kompromisy to podstawa w dążeniu do spełniania własnych celów. Przemyśl to!

Kontroluj swoje wydatki. Będziesz zaskoczony, ile to może zmienić!

Twoim noworocznym postanowieniem jest odłożenie trochę grosza? Zacznij obserwować, na co wydajesz pieniądze. Co do grosika! Jak wynika z badań, prowadzenie budżetu domowego wpływa na optymalizację kosztów. Dzięki niemu będziesz mógł ocenić, na co wydajesz najwięcej pieniędzy. Prowadzenie tego rodzaju dziennika, będzie wymagało od Ciebie sumienności i skrupulatności, jednak nie zniechęcaj się. To może być ciekawe doświadczenie. Zmotywuj się do założenia takiego dziennika na miesiąc. To będzie Twój pierwszy krok do wielkich zmian. Jeśli uda Ci się wytrwać w prowadzeniu takich zapisków dłużej, to świetnie! Być może prowadzenie budżetu domowego stanie się twoim codziennym rytuałem?

Co ciekawe – to jest jeden z nawyków, a nawet rytuałów osób, które profesjonalnie zajmują się ekonomią. To dobry zwyczaj finansowych mistrzów. Teraz niech będzie też Twój!

Dzięki obserwacji swoich wydatków może okazać się, że dużą część środków wydajesz na jedzenie w restauracjach lub kawiarniach. Zastanów się, ile mniej kosztować Cię będzie przygotowywanie posiłków w domu. Zrób test i zacznij to zmieniać małymi krokami. Postanów, że przez najbliższy tydzień nie odwiedzisz żadnej kawiarni ani restauracji. To może wiele zmienić!

Dzięki codziennym zapiskom możesz również odkryć, że wydajesz sporo pieniędzy na kino, siłownię i inne rozrywki. Zachęć pracodawcę do wykupienia dla swoich pracowników specjalnych kart, dzięki którym będą mogli zyskać zniżki na różnego rodzaju aktywności w czasie wolnym. Oblicz, ile dzięki temu możesz zyskać. wiosenna-pozyczka

Jak widzisz każde postanowienie noworoczne jest możliwe do realizacji. Warto jednak przestrzegać naszych uwag, by łatwiej je osiągnąć. Pamiętaj, by jasno określić swoje cele wraz z planem na ich realizację. Podejmowanie małych kroków od razu to początek drogi do spełnienia marzeń.

Nie odkładaj niczego na później i uwierz w siebie. Ty też możesz zostać mistrzem ekonomii!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.