Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czek GIRO - jak wypłacić pożyczkę bez konta?

Czek GIRO - jak wypłacić pożyczkę bez konta?

Chcesz wziąć pożyczkę pozabankową przez internet? W takiej sytuacji najczęściej konieczne jest wykonanie weryfikacji przez przelew na konto firmy pożyczkowej z naszego rachunku. Nie oznacza to jednak, że otrzymanie pożyczki pozabankowej on-line jest niemożliwe bez konta. Tutaj z pomocą przychodzi nam czek Giro.

Uzyskanie szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu wcale nie jest takie skomplikowane, jak może się wydawać. Powinniśmy wtedy zapoznać się bliżej z różnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie dobrą pożyczkę. Jednak większość pożyczek internetowych wymaga weryfikacji przez przelew. Ma ona na celu potwierdzenie, że osoba wnioskująca o pożyczkę jest naprawdę tą, która posiada dany rachunek bankowy.

Jednak problem pojawia się wtedy, gdy nie mamy rachunku w banku. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy zrezygnować z pożyczki dostępnej on-line. W tym przypadku bardzo dobrym wyborem będzie usługa Giro, która oferowana jest dzisiaj przez coraz więcej firm pożyczkowych.

Czym jest Giro?

Samo słowo „giro” pochodzi z języka włoskiego i oznacza „obrót”, co rozumiane jest jako obieg pieniędzy. Słowo to wykorzystywane jest już w bankowości i finansach od dawna. W przeszłości w wielu krajach Europy prowadzono już transakcje Giro, które polegały na pocztowym systemie wymiany pieniędzy. Dzisiaj jest to już rzadko spotykana usługa, ponieważ bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się systemy bankowości on-line.

Nie oznacza to jednak wcale, że Giro nie jest dostępne. Możemy również skorzystać z niego w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Stosuje się wtedy najczęściej termin „czek Giro”, ponieważ to on jest podstawą do wykonania wypłaty. jesienna-pozyczka

Na czym polega wypłata z czekiem Giro?

Czek Giro to dokument, na podstawie którego możemy wypłacić pieniądze w placówce pocztowej. To bardzo proste, ponieważ musimy mieć tylko dokument potwierdzający naszą tożsamość. Rodzaj dokumentu oraz jego dane zawarte są także w czeku Giro wraz z kwotą. W ten sposób dokonuje się swoista weryfikacja klienta, która polega na porównaniu danych z czeku z danymi z dokumentu. Gdy wszystko się zgadza, możemy wypłacić pieniądze.

Wobec tego przy pożyczce z Giro nie musimy ponosić opłaty weryfikacyjnej przez przelew z naszego konta bankowego. Wystarczy, że wybierzemy taką opcję, więc nie musimy nawet posiadać konta, aby taki przelew wykonać. Warto jednak wskazać, że firma pożyczkowa może zażyczyć sobie dodatkowej opłaty za taką formę wypłacenia nam pieniędzy. Zwykle wynosi ona kilka złotych i doliczana jest do naszej kwoty pożyczki do zwrotu, więc przy wypłacie środków nie musimy niczego dopłacać.

Podsumowując, gdy chcemy wziąć szybką i wygodną pożyczkę pozabankową przez internet, a potem odebrać pieniądze na poczcie nawet w ciągu kilku dni, to naprawdę doskonała propozycja. Warto jednak pamiętać o tym, że takiej opcji weryfikacji tożsamości oraz wypłaty pieniędzy nie oferują nam wszystkie firmy pożyczkowe. Warto więc przekonać się, gdzie taka pożyczka ratalna czy chwilówka jest dostępna, a potem złożyć swój wniosek.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.