Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Giro, czyli pożyczka bez rachunku w banku

Giro, czyli pożyczka bez rachunku w banku

Chcesz wziąć pożyczkę pozabankową przez internet? W takiej sytuacji najczęściej konieczne jest wykonanie weryfikacji przez przelew na konto firmy pożyczkowej z naszego rachunku. Nie oznacza to jednak, że otrzymanie pożyczki pozabankowej on-line jest niemożliwe bez konta. Tutaj z pomocą przychodzi nam czek Giro.

Uzyskanie szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu wcale nie jest takie skomplikowane, jak może się wydawać. Powinniśmy wtedy zapoznać się bliżej z różnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie dobrą pożyczkę. Jednak większość pożyczek internetowych wymaga weryfikacji przede przelew. Ma ona na celu potwierdzenie, że osoba wnioskująca o pożyczkę jest naprawdę tą, która posiada dany rachunek bankowy.

Jednak problem pojawia się wtedy, gdy nie mamy rachunku w banku. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy zrezygnować z pożyczki dostępnej on-line. W tym przypadku bardzo dobrym wyborem będzie usługa Giro, która oferowana jest dzisiaj przez coraz więcej firm pożyczkowych.

Czym jest Giro?

Samo słowo „giro” pochodzi z języka włoskiego i oznacza „obrót”, co rozumiane jest jako obieg pieniędzy. Słowo to wykorzystywane jest już w bankowości i finansach od dawna. W przeszłości w wielu krajach Europy prowadzono już transakcje Giro, które polegały na pocztowym systemie wymiany pieniędzy. Dzisiaj jest to już rzadko spotykana usługa, ponieważ bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się systemy bankowości on-line.

Nie oznacza to jednak wcale, że Giro nie jest dostępne. Możemy również skorzystać z niego w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Stosuje się wtedy najczęściej termin „czek Giro”, ponieważ to on jest podstawą do wykonania wypłaty.

Na czym polega wypłata z czekiem Giro?

Czek Giro to dokument, na podstawie którego możemy wypłacić pieniądze w placówce pocztowej. To bardzo proste, ponieważ musimy mieć tylko dokument potwierdzający naszą tożsamość. Rodzaj dokumentu oraz jego dane zawarte są także w czeku Giro wraz z kwotą. W ten sposób dokonuje się swoista weryfikacja klienta, która polega na porównaniu danych z czeku z danymi z dokumentu. Gdy wszystko się zgadza, możemy wypłacić pieniądze.

Wobec tego przy pożyczce z Giro nie musimy ponosić opłaty weryfikacyjnej przez przelew z naszego konta bankowego. Wystarczy, że wybierzemy taką opcję, więc nie musimy nawet posiadać konta, aby taki przelew wykonać. Warto jednak wskazać, że firma pożyczkowa może zażyczyć sobie dodatkowej opłaty za taką formę wypłacenia nam pieniędzy. Zwykle wynosi ona kilka złotych i doliczana jest do naszej kwoty pożyczki do zwrotu, więc przy wypłacie środków nie musimy niczego dopłacać.

Podsumowując, gdy chcemy wziąć szybką i wygodną pożyczkę pozabankową przez internet, a potem odebrać pieniądze na poczcie nawet w ciągu kilku dni, to naprawdę doskonała propozycja. Warto jednak pamiętać o tym, że takiej opcji weryfikacji tożsamości oraz wypłaty pieniędzy nie oferują nam wszystkie firmy pożyczkowe. Warto więc przekonać się, gdzie taka pożyczka ratalna czy chwilówka jest dostępna, a potem złożyć swój wniosek.

Ten wpis znajduje się w kategorii