Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile czeka się na kartę płatniczą z banku?

Ile czeka się na kartę płatniczą z banku?

Gdy decydujemy się na założenie konta bankowego, wtedy najczęściej wyrabiamy także kartę, aby mieć łatwy dostęp do zgromadzonych na rachunku pieniędzy. Niestety, na kartę musimy poczekać, aż zostanie ona wykonana. Po ilu dniach od sygnowania umowy będziemy mogli otrzymać ją do swoich rąk?

Karty, które wydawane są do praktycznie każdego konta bankowego, pozwalają nam na płacenie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a także na wypłacanie pieniędzy w bankomatach. Karty są obecnie powszechnie używanym środkiem płatniczym, który jest szeroko akceptowany. Dzięki nim możemy płacić szybko, bezpiecznie oraz wygodnie.

Zanim jednak otrzymamy kartę, będziemy musieli na nią nieco zaczekać. To, jak szybko ją dostaniemy, zależy przede wszystkim od banku, w którym o nią wnioskowaliśmy, od organizacji płatniczej, która kartę wydaje, a także od tego, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na karty.

Na kartę musimy zaczekać

Na polskim rynku stosuje się przede wszystkim dwa rodzaje kart płatniczych – Visa oraz MasterCard. Warto przy tym wskazać, że karty te same we sobie nie są własnością banków, ale organizacji płatniczych, które obsługują te systemy płatności. Wobec tego nie możemy otrzymać karty od ręki, czyli pracownik nie może po prostu nam jej wybić i zakodować. Robią to Visa lub MasterCard na zlecenie banku.

Oczekiwanie na takie karty to zwykle to 14 dni, ale często przychodzą one jeszcze w pierwszym tygodniu od złożenia wniosku. Naturalnie, dużo zależy też od poczty, ponieważ może zdarzyć się, że nasza przesyłka gdzieś utknie. jesienna-pozyczka

Karty bankomatowe od ręki

Niektóre banki także oferują swoim klientom możliwość otrzymania kart płatniczych od ręki. Są to karty niepersonalizowane, które nie zawierają wytłoczonego imienia oraz nazwiska właściciela karty. Są one określane też mianem kart tymczasowych.

W przeciwieństwie do personalizowanych kart są one ważne tylko jeden rok, wobec tego nie będziemy mogli używać jej przez cały czas. Karty tymczasowe wydawane są też tym osobom, które zgubiły, zniszczyły czy miały skradzioną kartę.

PIN do karty  

Karty najczęściej wysyłane są do klienta listami, często nawet nie są to listy polecone, dlatego kartę znajdziemy bezpośrednio w naszej skrzynce pocztowej. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, kod PIN do karty jest wysyłany w innej przesyłce. Część banków pozwala też na uzyskanie kodu PIN w inny sposób.

Obecnie coraz popularniejsze jest ustalenie swojego kodu PIN przez internet. Logujemy się wtedy na swoim koncie obsługi, wybieramy zakładkę z kartami i odnajdujemy kartę, którą otrzymaliśmy. Potem przechodzimy do jej aktywacji oraz jednoczesnego ustalenia kodu PIN, który nam się podoba i jest łatwy dla nas w zapamiętaniu. Czasami kod PIN jest też ustalany przez bank losowo, a możliwość jego zmiany dostępna jest za opłatą, zatem warto to sprawdzić.

Podsumowując, na kartę płatniczą od banku nie będziemy musieli długo czekać. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy wnioskowaliśmy o kartę do całkowicie nowego konta bankowego, jak i tej, gdy potrzebowaliśmy nowej karty, ponieważ ta obecnie używana traci już swoją ważność. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.