Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile pieniędzy wziąć na wakacje?

Ile pieniędzy wziąć na wakacje?

Gdy wyjeżdża się na wakacje niezbędne jest odpowiednie planowanie między innymi wydatków. Pozwala to na określenie wysokości środków finansowych, które trzeba będzie podczas wakacji posiadać przy sobie czy też na koncie. Oczywiście ilość niezbędnych środków finansowych do przeznaczenia na wakacje będzie zależało między innymi od tego jak zostały zaplanowane wakacje.

Jadąc na zorganizowane wyjazdy wakacyjne z firmami turystycznymi najczęściej nieco łatwiej jest ocenić wydatki. Wynika to między innymi z możliwości korzystania z ofert hoteli, które zapewniają wyżywienie. Generalnie żywienie się w hotelach, a nie w restauracjach w miejscowościach turystycznych to znacznie lepsze rozwiązanie finansowe.

Jednak niezbędne jest zawsze zabranie ze sobą również środków finansowych, które pozwalają na żywienie się na mieście co pozwala na korzystanie z ofert restauracji miejscowych gdzie można choćby zapoznać się z lokalnymi specjałami kulinarnymi. Gdy planuje się budżet wakacyjny ważne jest również by decydować się na sprawdzenie między innymi cen występujących w kraju, do którego jedzie się na wakacje. W poszczególnych krajach ze względu na różną stopę życia można spotkać się z bardzo odmiennymi cenami.

Wyjazdy egzotyczne

Gdy jedzie się do egzotycznych krajów generalnie nie są to kraje bardzo drogie. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę, że koszty wyjazdów egzotycznych mogą się zwiększać nawet w sposób niespodziewany. Warto planować z tego powodu nieco większy budżet, który pozwala poradzić sobie w przypadku niespodziewanych wydatków, które pojawią się podczas wakacji.

Istotne jest również by sprawdzać również porady innych turystów, którzy przebywali na wakacjach w danym kraju. Takie informacje bardzo często są bardzo przydatne przy określaniu tego, jakie potrzeba posiadać środki finansowe by można było spędzić wolny czas w danym kraju.  jesienna-pozyczka

Wakacje w popularnych krajach turystycznych

Jadąc do popularnych krajów turystycznych znacznie łatwiej jest uzyskać wiedzę o tym, jakie środki finansowe trzeba posiadać, by można było spędzić określony czas w wybranym kraju. Jednocześnie na nieco większe wydatki trzeba przygotować się w sezonie turystycznym. Jest to spowodowane między innymi tym, że w takim okresie wiele lokali gastronomicznych, a także miejsc oferujących usług turystom zwiększa ceny. Należy to brać pod uwagę szczególnie w najbardziej popularnych oraz największych miejscowościach turystycznych.

Gdy jedzie się na wakacje warto również przemyśleć czy nie warto brać ze sobą kart kredytowych, czy płatniczych. Wówczas można zawsze skorzystać z dodatkowych środków finansowych gdy nie przewidziało się jakichś wydatków, na które trzeba znaleźć pieniądze. Jednocześnie przy korzystaniu poza granicami kraju z kar płatniczych warto jest założyć również rachunek bankowy, który pozwala na zapewnienie między innymi na znacznie tańsze korzystanie z wypłacania z obcych walut. Warto również sprawdzić, czy w kraju, do którego się jedzie posiadana kart płatnicza czy kredytowa jest w ogólne obsługiwana.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.