Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak wybrać pożyczkę na wakacyjny wyjazd?

Jak wybrać pożyczkę na wakacyjny wyjazd?

Marzysz o tym, aby wybrać się na wakacje do ciepłych krajów, ponieważ twoi znajomi podróżują do nich regularnie? A może twoim snem było zawsze odwiedzenie pięknego Rzymu lub romantycznego Paryża? Jeśli nie mamy wystarczającej sumy na wyjazd, wcale nie musimy z niego rezygnować – wystarczy szybka pożyczka. Jak jednak pożyczyć mądrze, aby nie była ona nadmiernym obciążeniem finansowym?

Wyjazd wakacyjny wcale nie musi być bardzo drogi, zwłaszcza wtedy, gdy zaplanujemy go samodzielnie. Jednak nie każdy z nas chce na wszystkim oszczędzać. Czasami po prostu mamy ochotę na odrobinę luksusu, czyli wypoczynek w wysokiej klasie hotelu z opcją All-Inclusive. Zanim jednak zabierzemy się za planowanie swojego urlopu, warto pomyśleć o kwestiach finansowych.

Wakacje na kredyt

Gdy nie mamy wystarczającej sumy do tego, aby pokryć koszty wyjazdu, albo po prostu brakuje nam części potrzebnej kwoty, możemy wziąć pożyczkę. Teraz to bardzo łatwe – może być to pożyczka ratalna pozabankowa lub pożyczka bankowa. Możemy wziąć je również przez internet, więc nie musimy nawet wychodzić z domu.

Zanim jednak wypełnimy wniosek, powinniśmy poświęcić czas na przeanalizowane, czy taka pożyczka rzeczywiście nam się opłaci i nie będzie powodem większych kłopotów finansowych. Warto więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

• Czy nie mamy żadnych długów do oddania?

• Czy nie zalegamy z opłatą rachunków?

• Czy po wakacjach nie czekają na nas większe opłaty, na przykład ubezpieczenie auta?

• Czy będziemy mieli odpowiednią sumę na spłatę comiesięcznej raty?

Gdy w naszym domowym budżecie nie ma żadnych problematycznych wydatków i możemy pozwolić sobie na pożyczkę, można zabrać się za jej poszukiwania. Warto sprawdzić zarówno oferty bankowe, jak i pozabankowe.

Jaka pożyczka będzie najlepsza?

Warto skupić się na pożyczkach ratalnych, które możemy otrzymać zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych pozabankowych. Kwota pożyczki zależna jest głównie od naszej zdolności kredytowej. Przemyślmy również okres spłaty – im będzie on dłuższy, tym raty będą niższe, ale z drugiej strony ogólne koszty do spłaty będą większe. Z kolei krótszy kredyt oznacza mniej opłat, ale wyższą ratę, która może być problematyczna do spłaty.

Jak podróżować tanio?

Jeśli nie chcemy pożyczać zbyt wysokiej sumy, możemy też samodzielnie zaplanować własne wakacje – zwiedzanie wcale nie musi być bardzo drogie, gdy wiemy, na czym oszczędzać. Warto poświęcić czas na zapoznanie się z ofertami dojazdu oraz noclegu – przez internet możemy upolować naprawdę niezłe okazje i zaoszczędzić nawet więcej niż połowę standardowych kosztów.

Także pomocne mogą być różne serwisy internetowe skupiające podróżników – możemy wtedy tanio dojechać do celu, dołączając do grupy osób jadących już w tym kierunku, możemy też wynająć tanio mieszkanie. Możliwości są naprawdę różnorodne i w sieci możemy znaleźć wiele poradników, jak podróżować niedrogo.

Inna propozycja to oferty last minute w biurach podróży. Dzięki nim możemy też zobaczyć zachwycające zakątki za ułamek ceny.

Podsumowując, gdy marzysz o wakacyjnym wypoczynku, nie musisz wcale wydawać na ten cel fortuny. Dobrze dopasowana pożyczka będzie w tym bardzo pomocna!

Ten wpis znajduje się w kategorii