Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak obliczyć, na jaką spłatę pożyczki mnie stać miesięcznie?

Jak obliczyć, na jaką spłatę pożyczki mnie stać miesięcznie?

Najlepiej mieć swoje oszczędności na czarną godzinę. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji, gdy pojawia się nieoczekiwany wydatek, możemy wziąć pożyczkę, która pomoże nam w pokryciu różnych opłat. Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie pożyczka ratalna.

Najczęściej pożyczki ratalne kojarzymy z pożyczkami bankowymi. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko w banku możemy otrzymać taką właśnie pożyczkę. Coraz częściej dostępne są one też jako pożyczki pozabankowe. Z takiej dogodnej oferty można skorzystać również w naszej firmie Aasa Polska – dla klientów przygotowaliśmy pożyczki w kwocie od 1 000 do 10 000 złotych udzielane na okres od 10 do 24 miesięcy.

Pożyczki ratalne pozwalają nam przede wszystkim na zaciągnięcie większej sumy pieniędzy niż w przypadku chwilówek. Dzięki temu, że kwota do spłaty rozłożona jest na kilka czy kilkadziesiąt comiesięcznych rat, możemy łatwiej uporać się z zadłużeniem bez ryzyka dla domowego budżetu. W związku z tym zobowiązanie sięgające kilku tysięcy złotych nie będzie takie trudne w oddaniu.

Od czego zależy wysokość raty?

Gdy chcemy wziąć pożyczkę ratalną, najczęściej możemy samodzielnie wybrać wysokość raty przy składaniu wniosku pożyczkowego. Oczywiście, im więcej pieniędzy potrzebujemy, tym wyższą sumę będziemy mieli do oddania, dlatego możemy wtedy rozłożyć spłatę na więcej niższych rat.

Również wysokość raty zależna jest od czasu spłaty – im dłuższy okres spłaty, tym więcej kosztów pożyczkowych. Przykładowo w naszej firmie Aasa Polska pożyczenie kwoty 1 000 złotych do spłaty w 10 miesięcy daje łączną kwotę do spłaty na poziomie 1536,02 złotych z ratą 157,22 złotych, z kolei spłata w 20 miesięcy będzie oznaczała oddanie kwoty 1577,62 złotych z ratą wynoszącą 82,77 złotych.

Jaka wysokość raty będzie odpowiednia?

Wobec tego razem z pożyczą ratalną możemy samodzielnie dopasować wysokość raty do swoich możliwość finansowych. Gdy nie możemy przeznaczyć na spłatę więcej niż 100 złotych miesięcznie, wydłużamy okres spłaty. Z kolei wtedy, gdy będziemy mogli spłacić zobowiązanie nawet z wyższymi ratami, wybierzmy krótki okres spłaty, ponieważ wtedy ogólne koszty pożyczki ratalnej będą dla nas niższe.

Pamiętajmy jednak o tym, aby zwykle zostawić sobie mały margines w wysokości kilkudziesięciu złotych, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie wydatki przydarzą nam się w danym miesiącu.

Pożyczki ratalne – to się opłaca!

Podsumowując, pożyczki ratalne są naprawdę bardzo atrakcyjną propozycją dla tych osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego w wyższej sumie. To także znacznie bezpieczniejsza propozycja niż chwilówki, ponieważ dzięki rozłożeniu zadłużenia na mniejsze raty są one znacznie prostsze w spłacie – nie mamy ryzyka, że spłata nas po prostu przerośnie.

Jeżeli zainteresowały cię pożyczki ratalne, możesz już teraz zapoznać się z ich kosztami oraz przeprowadzić symulację wysokości rat na naszej stronie internetowej Aasa Polska. W razie dodatkowych pytań pozostajemy także całkowicie do dyspozycji.

Ten wpis znajduje się w kategorii