Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak obniżyć koszty zakupów spożywczych?

Jak obniżyć koszty zakupów spożywczych?

Na jedzenie wydajesz spore sumy i chcesz płacić mniej? W takim przypadku warto zabrać się za to kompleksowo – jak obniżyć koszty związane z kupnem jedzenia i nadal jeść zdrowo i do syta?

Jedzenie w Polsce może być bardzo drogie – w porównaniu z krajami zachodniej Europy oraz na bazie naszych zarobków produkty spożywcze nie są tanie. Jest jednak sporo sposobów na to, aby zaoszczędzić na jedzeniu. Gdy żywność stanowi także dużą część twojego domowego budżetu i chcesz płacić za nią mniej, sprawdź nasze porady!

1. Przygotuj swój budżet i przestrzegaj go

Jednym z głównych powodów wydawania na jedzenie zbyt dużych sum jest brak budżetu – wtedy tak naprawdę nie wiemy, ile przeznaczamy na jedzenie i zdarza nam się wydawać zbyt dużo. Lepsza kontrola sprawi, że będziemy mogli ograniczyć nasze wydatki.

Do przygotowania budżetu możesz wykorzystać telefon albo komputer lub możesz zrobić to na kartce. Ustal swój tygodniowy limit kosztów na jedzenie i przestrzegaj go. Zapisuj to, co kupujesz, aby wiedzieć, gdzie i na co wydajesz pieniądze.

2. Na zakupy wybieraj się z listą

Jeśli chodzisz na zakupy bez listy, w takim przypadku możesz narazić się także na duże wydatki – bez listy kupujemy bez ładu i składu i wtedy wydajemy zbyt dużo. Gdy mamy pod ręką listę, wiemy, czego dokładnie będziemy potrzebowali i o niczym nie zapomnimy. jesienna-pozyczka

3. Sprawdzaj i porównuj ceny

Ceny w niektórych sklepach są wyższe lub niższe od tych w innych, dlatego warto wiedzieć, gdzie można kupować bez przepłacania. Śledź promocje i rób wtedy zapasy niepsujących się produktów. Zapisuj ceny podstawowych produktów i sprawdzaj, czy się zmieniają. W znalezieniu promocji mogą pomóc ci gazetki promocyjne, które możemy znaleźć także on-line. Warto jednak pamiętać o tym, że nie opłaca się jechać na drugi koniec miasta, aby oszczędzić parę złotych.

4. Nie rób zapasów produktów łatwo psujących się

Jeśli chcesz zrobić jakieś zapasy, nie kupuj produktów, które szybko się psują. Niektóre z nich można zamrozić i zabezpieczyć na dłużej, ale w przypadku innych nie zawsze jest to możliwe.

5. Nie marnuj jedzenia

Często zdarza ci się wyrzucać dużo produktów? W takim przypadku warto zmienić swoje przyzwyczajenia – wykorzystuj jedzenie na bieżąco i nie kupuj kolejnego wtedy, gdy nie zjesz obecnego.

6. Kupuj produkty lokalne i sezonowe

Kupowanie takich produktów pozwoli nam na zmniejszenie kosztów – za jabłka zapłacimy mniej w okresie jesiennym, zamiast łososia wybierajmy polskie ryby. Wystarczy porównać koszty żywności, aby do razu sprawdzić, co jest teraz najtańsze.

7. Jedz mniej drogich produktów

Wiele produktów żywnościowych ma spore ceny, na przykład mięso. Jeśli jesz go dużo, twoje rachunki w sklepach również będą wysokie. Warto więc ograniczyć ilość tych produktów żywnościowych, które są droższe. Bez nich także możemy odżywiać się zdrowo!

8. Kupuj większe opakowania

Zakupienie kilograma kaszy albo płatków owsianych będzie tańsze niż wybranie produktu w małym opakowaniu. Jeśli chcesz oszczędzać, wybieraj większe opakowania lub kupuj na wagę – wtedy też można obniżyć koszty. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.