Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Na czym polega konsolidacja długów?

Na czym polega konsolidacja długów?

Masz kilka kredytów i pożyczek do spłaty? W takim przypadku może zainteresować cię konsolidacja długów. Na czym dokładnie polega i jakie warunki trzeba spełnić, aby z niej skorzystać?

Gdy co miesiąc musisz spłacić kilka różnych rat kredytowych i pożyczkowych, na pewno wiesz, że może zająć to dość dużo czasu. Ponadto pojawia się ryzyko, że jakiś dług zostanie zapomniany. Oczywiście, jeśli spłacamy raty z konta bankowego on-line, możemy stworzyć zlecenia, które będą nam przypominały o terminach spłaty, ale konsolidacja, której poświęcimy tu więcej miejsca, pozwala nam nie tylko na spłatę jednej raty zamiast kilku.

Konsolidacja długów – co to jest?

Najczęściej konsolidacja długów kojarzy się z połączeniem kilku zaciągniętych zobowiązań finansowych – wtedy stają się one jednym zobowiązaniem. Zadłużenia, które mogą być skonsolidowane, to między innymi kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, limit na koncie bankowym, dług na karcie kredytowej. Rzeczywiście, na tym właśnie polegają kredyty konsolidacyjne, ale musimy pamiętać o tym, że nie jest to ich jedyna zaleta.

Druga duża zaleta konsolidacji długów to możliwość zmniejszenia wysokości raty. Jak to możliwe? W tym przypadku nie dochodzi do pomniejszenia naszego długu, ale nasze zobowiązania zmieniają swoją strukturę, co przekłada się na mniejszą ratę – oczywiście, możemy także ją podwyższyć, gdy możemy pozwolić sobie na spłatę większego zobowiązania.

Mniejsza rata wynika przede wszystkim z wydłużenia okresu spłaty – to proste, ponieważ przy dłuższym okresie spłaty raty rozkładane są na więcej miesięcy do spłaty i wtedy możemy zapłacić mniej. Musimy jednak pamiętać o tym, że obniżenie poziomu miesięcznych wydatków nie oznacza, że nasze zadłużenie jest mniejsze. Konsolidacja powoduje w ten sposób podwyższenie kosztów, ponieważ im dłuższy okres spłaty, tym więcej odsetek zapłacimy. jesienna-pozyczka

Powinniśmy więc pamiętać o tym, że obniżenie raty przy kredycie konsolidacyjnym jest dobre wtedy, gdy nie radzimy sobie obecnie z posiadanymi długami i chcielibyśmy, aby comiesięczna rata była niższa.

Jak skonsolidować długi?

Jeśli także chcesz skonsolidować długi, warto udać się do banku, który oferuje nam taką możliwość. Konsolidacją zajmują się też niektóre firmy działające pozabankowo. Do wyboru mamy dwie główne oferty, a mianowicie konsolidację w formie kredytu bez zabezpieczenia oraz z zabezpieczeniem – najczęściej to kredyty hipoteczne.

W pierwszym przypadku zaciągamy kredyt celowy na spłatę długów – nie musimy mieć specjalnego zabezpieczenia, ale musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Musimy liczyć się też z tym, że kredyt konsolidacyjny tego rodzaju będzie związany z wyższym wydatkiem niż ten z zabezpieczeniem.

Kredyty konsolidacyjne zabezpieczone są już tańsze, ale także mają swoje ryzyko – gdy nie będziemy spłacali zobowiązań, wtedy bank może przejąć przedmiot zabezpieczenia, czyli mieszkanie, dom, działkę w zależności od tego, co będzie zastawione.

Oferty kredytów konsolidacyjnych można znaleźć już w tym momencie przez internet.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.