Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak wynegocjować najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Jak wynegocjować najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Zakup domu czy mieszkania w większości przypadków jest co najmniej współfinansowany przy wykorzystaniu kredytów hipotecznych. Kredyt hipoteczny jest kredytem długoterminowym, który spłacany bywa przez wiele lat. Istotne jest z tego powodu by zarówno szukać jak najbardziej korzystnych ofert kredytów hipotecznych a także decydować się na negocjowanie warunków kredytu hipotecznego z bankami.

Im większą sumę pieniędzy w ramach kredytu hipotecznego pożycza się w banku tym znacznie ważniejsze jest szukanie ofert kredytów pozwalających na maksymalne ograniczenie kosztów związanych ze spłacaniem kredytu. Pozwala to znacznie ułatwić spłacanie kredytu hipotecznego. Jest to tym bardziej ważne, gdy kredyt zaciągany jest na kilkadziesiąt lat.

Kredyt hipoteczny może być zaciągany nawet na czterdzieści lat. Im dłuższy jest okres kredytowania tym znacznie ważniejsze jest szukanie promocyjnych warunków kredytowania co pozwala na ograniczenie kosztów kredytowania jak prowizje bankowe czy oprocentowanie.

Warto również podejmować negocjacje z bankami, które pozwalają na uzyskanie indywidualnych warunków kredytowania.

Jakie warunki kredytu hipotecznego można negocjować?

Przy kredytach hipotecznych ze względu na długi czas ich spłaty bardzo ważne jest by podejmować negocjowanie warunków umów. Negocjować można nie tylko kwotę kredytu czy też okres spłaty kredytu. jesienna-pozyczka

Negocjacje można podejmować również przy ustalaniu wysokości prowizji bankowej, która jest naliczana przy przyznawaniu kredytu przez bank. Opłaty naliczane są przy kredytach hipotecznych również za wcześniejszą spłatę.

Z bankami można również negocjować wysokość marży. Nawet niewiele mniejsza marża przy kredycie hipotecznym pozwala na zmniejszenie raty kredytowej o kilkaset złotych.

Planowanie sposobu spłaty kredytu

Zaciągając kredyt hipoteczny warto jest planować przyszłe spłaty kredytu. Pozwala to na ustalenie znacznie lepiej dopasowanych warunków kredytowania na umowie kredytowej. Dopasowane indywidualnie warunki kredytowania pozwalają na znaczne ułatwienie spłaty kredytu hipotecznego.

Gdy przewiduje się spłacenie kredytu hipotecznego przed czasem co może nastąpić nawet po kilkunastu latach po zaciągnięciu kredytu na kilkadziesiąt lat warto ustalić w umowie kredytowej niskie opłaty za wcześniejszą spłatę. Spłacanie kredytu jest znacznie łatwiejsze, gdy ustali się dłuższy okres kredytowania, gdyż wpływa to na obniżenie rat kredytowych.

Wielu klientów banków wydłuża okres spłaty kredytów hipotecznych ze względów bezpieczeństwa. Taki kredyt znacznie łatwiej jest spłacać, gdyż rata kredytu jest dużo niższa. Jednak często taki kredyt można spłacić przed czasem więc nie warto płacić bardzo wysokich kwot za wcześniejszą spłatę.

Negocjacje z różnymi bankami

Jeśli posiada się korzystną zdolność kredytową oraz scoring kredytowy można uzyskać znacznie lepsze warunki kredytu. Warto przed zaciągnięciem kredytu zadbać o poprawienie zdolności kredytowej. jesienna-pozyczka

Wówczas znacznie łatwiej podejmować negocjacje przy zaciąganiu kredytów hipotecznych z różnymi bankami co ułatwia wynegocjowanie bardzo korzystnych warunków kredytowania.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.