Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak wynegocjować najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak wynegocjować najlepszy kredyt hipoteczny?

 

Zakup domu czy mieszkania w większości przypadków jest co najmniej współfinansowany przy wykorzystaniu kredytów hipotecznych. Kredyt hipoteczny jest kredytem długoterminowym, który spłacany bywa przez wiele lat. Istotne jest z tego powodu by zarówno szukać jak najbardziej korzystnych ofert kredytów hipotecznych a także decydować się na negocjowanie warunków kredytu hipotecznego z bankami.

Im większą sumę pieniędzy w ramach kredytu hipotecznego pożycza się w banku tym znacznie ważniejsze jest szukanie ofert kredytów pozwalających na maksymalne ograniczenie kosztów związanych ze spłacaniem kredytu. Pozwala to znacznie ułatwić spłacanie kredytu hipotecznego. Jest to tym bardziej ważne, gdy kredyt zaciągany jest na kilkadziesiąt lat.

Kredyt hipoteczny może być zaciągany nawet na czterdzieści lat. Im dłuższy jest okres kredytowania tym znacznie ważniejsze jest szukanie promocyjnych warunków kredytowania co pozwala na ograniczenie kosztów kredytowania jak prowizje bankowe czy oprocentowanie.

Warto również podejmować negocjacje z bankami, które pozwalają na uzyskanie indywidualnych warunków kredytowania.

Jakie warunki kredytu hipotecznego można negocjować?

Przy kredytach hipotecznych ze względu na długi czas ich spłaty bardzo ważne jest by podejmować negocjowanie warunków umów. Negocjować można nie tylko kwotę kredytu czy też okres spłaty kredytu.

Negocjacje można podejmować również przy ustalaniu wysokości prowizji bankowej, która jest naliczana przy przyznawaniu kredytu przez bank. Opłaty naliczane są przy kredytach hipotecznych również za wcześniejszą spłatę.

Z bankami można również negocjować wysokość marży. Nawet niewiele mniejsza marża przy kredycie hipotecznym pozwala na zmniejszenie raty kredytowej o kilkaset złotych.

Planowanie sposobu spłaty kredytu

Zaciągając kredyt hipoteczny warto jest planować przyszłe spłaty kredytu. Pozwala to na ustalenie znacznie lepiej dopasowanych warunków kredytowania na umowie kredytowej. Dopasowane indywidualnie warunki kredytowania pozwalają na znaczne ułatwienie spłaty kredytu hipotecznego.

Gdy przewiduje się spłacenie kredytu hipotecznego przed czasem co może nastąpić nawet po kilkunastu latach po zaciągnięciu kredytu na kilkadziesiąt lat warto ustalić w umowie kredytowej niskie opłaty za wcześniejszą spłatę. Spłacanie kredytu jest znacznie łatwiejsze, gdy ustali się dłuższy okres kredytowania gdyż wpływa to na obniżenie rat kredytowych.

Wielu klientów banków wydłuża okres spłaty kredytów hipotecznych ze względów bezpieczeństwa. Taki kredyt znacznie łatwiej jest spłacać, gdyż rata kredytu jest dużo niższa. Jednak często taki kredyt można spłacić przed czasem więc nie warto płacić bardzo wysokich kwot za wcześniejszą spłatę.

Negocjacje z różnymi bankami

Jeśli posiada się korzystną zdolność kredytową oraz scoring kredytowy można uzyskać znacznie lepsze warunki kredytu. Warto przed zaciągnięciem kredytu zadbać o poprawienie zdolności kredytowej.

Wówczas znacznie łatwiej podejmować negocjacje przy zaciąganiu kredytów hipotecznych z różnymi bankami co ułatwia wynegocjowanie bardzo korzystnych warunków kredytowania.

Ten wpis znajduje się w kategorii