Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zaplanować podróż rowerową po Polsce?

Jak zaplanować podróż rowerową po Polsce?

Jeśli chce się odpowiednio zaplanować podróż rowerową po Polsce najuważniejsze jest przede wszystkim przeznaczenie odpowiedniej ilości czasu na planowanie takiej wyprawy. Im więcej czasu poświęci się na takie planowanie tym można liczyć na znacznie bardziej precyzyjne przygotowania. Pozwala to między innymi na uniknięcie wielu niespodziewanych sytuacji podczas podróżowania.

Jeśli planuje się wycieczkę weekendową wówczas można poświęcić na jej planowanie znacznie mniej czasu. Najczęściej taka wycieczka odbywa się na krótkiej trasie, która jednocześnie nie jest skomplikowana do wytyczenia.

Natomiast gdy zamierza się przygotować podróż rowerową na długiej trasie, gdzie przeznacza się na wycieczkę rowerową dwutygodniowy urlop niezbędne jest zdecydowanie się na znacznie lepsze planowanie. Trzeba wówczas między innymi brać pod uwagę konieczność zaplanowania miejsce gdzie będzie odbywała się wypoczynek na trasie.

Im trudniejsza będzie trasa przejazdu tym znacznie ważniejsze staje się decydowanie się na większą liczbę miejsc odpoczynku.

  jesienna-pozyczka

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Przy planowaniu wycieczki rowerowej ważne jest zadanie sobie ważnych pytań. Pierwszym z nich jest odpowiedź na pytanie dokąd zamierza się podróżować. Niezbędne jest wytycznie punktu docelowego podróży rowerowej.

Jeśli będzie to miejscowość w kraju wówczas nie trzeba martwić się choćby załatwianiem formalności wizowych. Podobnie jest w przypadku wyjazdu do krajów UE, ale o wizę trzeba będzie się starać gdy podróż będzie kończyła się w kraju, który wymaga wyrobienia wizy.

Trzeba również brać pod uwagę, że w wielu krajach europejskich stan dróg czy też tras rowerowych jest zdecydowanie gorszy niż w Polsce. Natomiast w wielu krajach zachodnich można liczyć na korzystanie z bardzo rozbudowanych tras rowerowych, które znacznie ułatwiają bezpieczne podróżowanie.

Ważne jest również ustalenie terminu wyjazdu. Jeśli planuje się wyjazd w okresie jesiennym czy wiosennym znacznie bardziej trzeba brać pod uwagę nagłe załamania pogody w stosunku do okresu letniego. Oczywiście niezbędne jest zawsze branie pod uwagę, że pogoda może się nagle zmienić, co wymaga zabrania ze sobą odpowiednich ubrań.

W okresie wczesnej wiosny czy późnej jesieni znacznie ważniejsze jest zabranie ze sobą ciepłych ubrań. Na odpowiednie ubrania trzeba się decydować również gdy podróżowanie będzie odbywała się po górach. jesienna-pozyczka

 

Trasa i pieniądze

Im dłuższa jest trasa podróży na rowerze tym trzeba mieć przy sobie znacznie większe pieniądze. Niezbędne jest decydowanie się na posiadanie większej ilości pieniędzy gdy zamierza się podróżować przez kilka dni i korzystać z hotelów. Natomiast na mniejsze pieniądze można zdecydować się w przypadku podróżowania z namiotami oraz przy korzystaniu z pól kempingowych.

Bardzo ważne jest również określenie takiej trasy podróży rowerowej, która jest odpowiednio dopasowana między innymi do kondycji i umiejętności poruszania się rowerem.

Nie warto przekraczać własnych limitów, gdyż wycieczka rowerowa ma być przede wszystkim przyjemna. Oczywiście jeśli podróżna rowerze ma być wyzwaniem wówczas niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się pod kątem kondycyjnym do takiej podróży.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.