Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zbudować swoją poduszkę finansową?

Jak zbudować swoją poduszkę finansową?

Gromadzenie oszczędności pozwala na budowanie tak zwanej poduszki finansowej. Ma ona duże znaczenie w kontekście gromadzenia środków finansowych, które następnie mogą być przeznaczone na niespodziewane wydatki. Warto jest budować bezpieczeństwo finansowe poprzez decydowanie się na tworzenie poduszki finansowej.

Oszczędzanie pieniędzy pozwala na tworzenie zasobów finansowych, które pozwalają na tworzenie bezpieczeństwa finansowe. Tak zwana poduszka finansowa pozwala na zapewnienie środków finansowych, które mogą być przeznaczone na różne, niespodziewane wydatki. Budowanie poduszki finansowej najlepiej realizować w dłuższym okresie czasu.

Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie a przede wszystkim pozwala na ograniczenie obciążania budżetu domowego. Przy budowaniu poduszki finansowej można wybierać różne formy przechowywania kapitału czy inwestowania kapitału, które ułatwiają zarówno gromadzenie, a także pomnażanie posiadanego kapitału.

Oczywiście znacznie lepszym rozwiązaniem przy oszczędzaniu jest wybieranie bezpiecznych form lokowania kapitału. Oszczędzanie pieniędzy w sposób regularny znacznie ułatwiają takie produkty finansowe jak między innymi lokaty bankowe czy też konta oszczędnościowe. Pieniądze przechowywane na lokatach czy kontach oszczędnościowych nie kuszą tak bardzo by je od razu wydatkować.

Regularne oszczędzanie

Najlepszą metodą budowania oszczędności jest regularne oszczędzanie środków finansowych. Wówczas po pewnym czasie, który często jest krótki przy odpowiednio dużych zarobkach można zbudować poduszkę finansową. Jak wskazują specjaliści od rynku finansowego odkładnie regularnie od pięciu do dwudziestu procent regularnych dochodów nie powinno stanowić żadnego problemu przy właściwym planowaniu wydatków. jesienna-pozyczka

Przy regularnym oszczędzaniu dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie kont oszczędnościowych, gdzie można ustalić przelewy na konto oszczędnościowe z konta rozliczeniowego w formie stałych przelewów. Wówczas nie trzeba samodzielnie myśleć o tym by dokonywać odkładnia regularnego określonej sumy pieniędzy.

Innym rozwiązaniem jest decydowanie się na oszczędzanie za pośrednictwem produktów finansowych w formie rachunków inwestycyjnych, które są specjalnie przygotowane dla klientów zainteresowanych regularnym gromadzeniem kapitału.

Oszczędności a poduszka finansowa

Jeśli chce się łatwiej budować poduszkę finansową ważne jest również odpowiednie analizowanie wydatków oraz ich planowanie. Pozwala to na ograniczenie stałych oraz niepotrzebnych wydatków. W ten sposób można znacznie zwiększyć kwotę, która może być regularnie gromadzona w celu budowania poduszki finansowej.

Jednocześnie wskazywane jest, że poduszka finansowa, która jest bezpieczna to taka, która wynosi minimalnie sześć pensji uzyskiwanych z regularnie realizowanej pracy. Taka poduszka finansowa pozwala na przetrwanie okresu, w którym straci się pracę do czasu gdy nie znajdzie się nowej pracy.

Oczywiście im większą poduszkę finansową się zbuduje tym można liczyć na znacznie większe bezpieczeństwo finansowe.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.