Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak zbudować swoją poduszkę finansową?

Jak zbudować swoją poduszkę finansową?

Gromadzenie oszczędności pozwala na budowanie tak zwanej poduszki finansowej. Ma ona duże znaczenie w kontekście gromadzenia środków finansowych, które następnie mogą być przeznaczone na niespodziewane wydatki. Warto jest budować bezpieczeństwo finansowe poprzez decydowanie się na tworzenie poduszki finansowej.

Oszczędzanie pieniędzy pozwala na tworzenie zasobów finansowych, które pozwalają na tworzenie bezpieczeństwa finansowe. Tak zwana poduszka finansowa pozwala na zapewnienie środków finansowych, które mogą być przeznaczone na różne, niespodziewane wydatki. Budowanie poduszki finansowej najlepiej realizować w dłuższym okresie czasu.

Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie a przede wszystkim pozwala na ograniczenie obciążania budżetu domowego. Przy budowaniu poduszki finansowej można wybierać różne formy przechowywania kapitału czy inwestowania kapitału, które ułatwiają zarówno gromadzenie, a także pomnażanie posiadanego kapitału.

Oczywiście znacznie lepszym rozwiązaniem przy oszczędzaniu jest wybieranie bezpiecznych form lokowania kapitału. Oszczędzanie pieniędzy w sposób regularny znacznie ułatwiają takie produkty finansowe jak między innymi lokaty bankowe czy też konta oszczędnościowe. Pieniądze przechowywane na lokatach czy kontach oszczędnościowych nie kuszą tak bardzo by je od razu wydatkować.

Regularne oszczędzanie

Najlepszą metodą budowania oszczędności jest regularne oszczędzanie środków finansowych. Wówczas po pewnym czasie, który często jest krótki przy odpowiednio dużych zarobkach można zbudować poduszkę finansową. Jak wskazują specjaliści od rynku finansowego odkładnie regularnie od pięciu do dwudziestu procent regularnych dochodów nie powinno stanowić żadnego problemu przy właściwym planowaniu wydatków.

Przy regularnym oszczędzaniu dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie kont oszczędnościowych, gdzie można ustalić przelewy na konto oszczędnościowe z konta rozliczeniowego w formie stałych przelewów. Wówczas nie trzeba samodzielnie myśleć o tym by dokonywać odkładnia regularnego określonej sumy pieniędzy.

Innym rozwiązaniem jest decydowanie się na oszczędzanie za pośrednictwem produktów finansowych w formie rachunków inwestycyjnych, które są specjalnie przygotowane dla klientów zainteresowanych regularnym gromadzeniem kapitału.

Oszczędności a poduszka finansowa

Jeśli chce się łatwiej budować poduszkę finansową ważne jest również odpowiednie analizowanie wydatków oraz ich planowanie. Pozwala to na ograniczenie stałych oraz niepotrzebnych wydatków. W ten sposób można znacznie zwiększyć kwotę, która może być regularnie gromadzona w celu budowania poduszki finansowej.

Jednocześnie wskazywane jest, że poduszka finansowa, która jest bezpieczna to taka, która wynosi minimalnie sześć pensji uzyskiwanych z regularnie realizowanej pracy. Taka poduszka finansowa pozwala na przetrwanie okresu, w którym straci się pracę do czasu gdy nie znajdzie się nowej pracy.

Oczywiście im większą poduszkę finansową się zbuduje tym można liczyć na znacznie większe bezpieczeństwo finansowe.

Ten wpis znajduje się w kategorii