Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zmniejszyć koszty pożyczki?

Jak zmniejszyć koszty pożyczki?

Koszty pożyczkowe mogą bardzo negatywnie wpływać na wysokość kapitału, który trzeba spłacić. Warto jest z tego powodu poznać takie porady, które pozwalają na uzyskanie pożyczek z takimi kosztami, które pozwalają na obniżenie wysokości kapitału, który trzeba będzie spłacić.

Odpowiednie wyselekcjonowanie produktów pożyczkowych, a także negocjowanie pewnych warunków przy pożyczaniu pieniędzy pozwala na uzyskanie dostępu do znacznie bardziej korzystnych kosztów pożyczki.

Gdy chce się zmniejszyć koszty pożyczki warto jest przede wszystkim szukać jak najbardziej dopasowanych produktów pożyczkowych do indywidualnych możliwości finansowych.

Wówczas można liczyć na to, że koszty nie będą wpływały na raty, które trzeba regularnie spłacać w sposób, który będzie utrudniał spłatę. Jeśli pożycza się pieniądze na długi okres czasu warto jest przede wszystkim szukać pożyczek z niskim oprocentowaniem. Wysokie koszty związane z samym pożyczeniem pieniędzy nie wpływają w długim okresie czasu tak negatywnie na wysokość spłacanego kapitału.

Nawet wysokie prowizje firm finansowych będą znacznie korzystniejsze niż wysokie czy maksymalne oprocentowanie pożyczki. Oprocentowanie bezpośrednio przekłada się na wysokość spłacanych przez cały okres trwania umowy pożyczek odsetki. jesienna-pozyczka

Promocyjne oferty

Na rynku pożyczek można znaleźć wiele ofert promocyjnych. Do takich w przypadku szybkich pożyczek można zaliczyć oferty firm zapewniających klientom pierwszą pożyczkę bez żadnych kosztów. Wówczas można spłacić taki kapitał, jaki się pożyczyło.

Wiele firmo oferuje również dla stałych klientów, którzy regularnie korzystają z pożyczania pieniędzy w danej firmie z niższych kosztów, co może dotyczyć choćby oprocentowania. Decydować można się również na pożyczki długoterminowe, które mają obniżone w ramach promocyjnych ofert oprocentowanie.

Takie oferty można znaleźć choćby w przypadku decydowania się na pożyczki zabezpieczane na hipotece nieruchomości. Przy takich produktach finansowych można liczyć na uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych ze względu na to, że taki produkty finansowe są znacznie bardziej bezpieczne zarówno dla banków jak też firm pożyczkowych. 

Indywidualnie negocjowane warunki

Zawsze można decydować się również na szukanie produktów finansowych, przy których można liczyć na indywidualne negocjowanie warunków dotyczących między innymi kosztów pożyczkowych.

Warto decydować się między innymi na korzystanie z ofert firm doradztwa finansowego. W takich firmach specjaliści mają odpowiednie rozeznanie rynku finansowego, co pozwala takim firmom wyselekcjonować produkty odpowiednio dopasowane do oczekiwań klientów. Jednocześnie z ofert niezależnych doradców można korzystać bez dodatkowych opłat, gdyż pobierają oni opłaty bezpośrednio z prowizji w ramach współpracy z firmami finansowymi czy bankami.

Na możliwość uzyskania pożyczek na indywidualnych warunkach mogą szczególnie liczyć takie osoby, które mają dobrą sytuację finansową, gdyż dla firm finansowych takie osoby są znacznie bardziej bezpiecznymi klientami. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.