Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną?
3 min czytaniaJeśli posiada się różne zobowiązania finansowe może to być uciążliwe. Konieczności płacenia różnych rat kredytowych, pożyczek oraz w różnych terminach może być problemem związanym z koniecznością ustalania wiele przelewów stałych czy też pamiętania o płaceniu wielu regularnych rat. Jednym z produktów finansowych, który można wykorzystać w celu ułatwienia spłacania wielu zobowiązań finansowych jest pożyczka konsolidacyjna.
Pożyczki konsolidacyjne pozwalają na połączenie w ramach jednego produktu finansowego różnych zobowiązań finansowych. Dotyczyć to może między innymi kredytów czy pożyczek hipotecznych, pożyczek konsumpcyjnych czy debetów w kartach płatniczych.
Nowy produkt finansowy po konsolidacji oferuje jedną ratę, którą spłaca się w dopasowanym terminie każdego miesiąca. Dodatkowym atutem nowego produktu finansowego po konsolidacji jest możliwość ustalenia nowych warunków spłacania zobowiązania. Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest decydowanie się na pożyczki konsolidacyjne w momencie gdy spadają stopy procentowe na rynku.
Wówczas można liczyć na uzyskanie znacznie niższych kosztów spłacania zobowiązania finansowego po konsolidacji.
Kiedy opłaca się konsolidacja?
Konsolidowanie zobowiązań finansowych jest korzystne w przypadku znalezienia dobrych warunków, na których oferowana jest pożyczka konsolidacyjna. Warto w przypadku chęci zdecydowania się na konsolidację zobowiązań szukać promocyjnych ofert firm finansowych czy banków.
Przy takich produktach można liczyć na znacznie bardziej korzystne warunki w zakresie kosztów pożyczki konsolidacyjnej w stosunku do przeciętnych warunków oferowanych w ramach pożyczek konsolidacyjnych. Bardzo ważne jest również by decydować się na pożyczki konsolidacyjne po bardzo dokładnym wyliczeniu korzyści, które może przynieść konsolidacja.
Dobrym rozwiązaniem może być zwrócenie się do niezależnych doradców kredytowych, którzy mają dostęp do wielu produktów finansowych z różnych firm, co pozwala na indywidualne dopasowanie takich warunków do oczekiwań klientów. Wówczas można liczyć nawet na indywidualne negocjowanie warunków pożyczki konsolidacyjnej.
Zamiana warunków spłaty zobowiązań finansowych
Istotne jest również branie pod uwagę, że spłacenie nowego zobowiązania finansowego może być oparte po konsolidacji na nowych warunkach. Dotyczyć to może mniejszego oprocentowania nowego produktu co pozwala na obniżenie płaconych odsetek. Można również liczyć na wydłużenie czasu spłacani pożyczki konsolidacyjnej, co pozwala na zmniejszenie miesięcznych rat.
W przypadku gdy ma się problemy w spłacaniu zobowiązań w formie pożyczek i kredytów wówczas postawienie na konsolidację pozwala na uzyskanie niższych rat. Wówczas spłacanie pożyczki konsolidacyjnej może być dostępne na znacznie bardziej korzystnych warunkach finansowych a także znacznie lepiej dopasowanych do indywidualnych możliwości finansowych.
Pozwala to na unikanie trudności związanych z brakiem możliwości spłacania wysokich rat posiadanych zobowiązań finansowych w formie różnych pożyczek i kredytów z różnymi terminami spłaty.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej