Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Jak zwiększyć swój budżet domowy?

Jak zwiększyć swój budżet domowy?

Twój budżet domowy nie dopina się pod koniec miesiąca? Często brakuje ci dodatkowej gotówki na swoje wydatki? Musisz pożyczać pieniądze? W takim przypadku warto pomyśleć o zwiększeniu swojego budżetu domowego. W jaki sposób możemy to zrobić?

W większości gospodarstw domowych w Polsce głównym źródłem dochodów w domowym budżecie są pensje. Od tego, jak dużo zarabiamy, zależy to, jak dużo powinniśmy wydawać. Czasami jednak nasze comiesięczne dochody nie są zbyt wysokie, co powoduje, że w budżecie może pojawić się dziura. Wtedy możemy próbować ją załatać różnymi pożyczkami, na przykład szybkimi chwilówkami czy pożyczkami od rodziny, ale najlepiej, aby pożyczanie pieniędzy nie było potrzebne.

Przygotuj swój budżet i zapisuj wydatki

Przede wszystkim wtedy, gdy mamy trudności ze związaniem końca z końcem, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się naszemu budżetowi. Często zdarza się, że kwota wcale nie jest za mała, ale źle zarządzamy swoimi pieniędzmi, dlatego tak szybko je tracimy.

W celu przygotowania dokładnego domowego budżetu możemy wykorzystać specjalne programy komputerowe i aplikacje na smartfony, ale możemy również wziąć zwykłą kartkę i na niej zapisywać nasze dochody oraz wydatki z podziałem na kategorie, na przykład „jedzenie”, „samochód”, „rozrywka”. Regularne zapisywanie wszystkich kosztów pozwoli nam na określenie, na co wydajemy najwięcej, a także pomoże nam w uzyskaniu oszczędności.

Regularne zapisywanie wydatków będzie też pomocne przy planowaniu budżetu. Możemy wtedy z góry określić, jak dużą sumę mamy do dyspozycji na konkretny miesiąc. Możemy ją podzielić na tygodnie, aby wiedzieć, ile możemy wtedy wydać każdego tygodnia.

Sprzedaj to, czego nie potrzebujesz

Każdy z nas posiada w domu sporo rzeczy, z których nie korzysta. W związku z tym warto pomyśleć o ich odsprzedaży – być może przydadzą się komuś innemu? Nieczytane już książki, za małe lub za duże ubrania, dekoracje to tylko kilka propozycji.

Do sprzedaży możemy wykorzystać portale aukcyjne, możemy również wystawić nasze rzeczy na portalach ogłoszeniowych. Do sprzedaży może też posłużyć nam Facebook, gdzie możemy ogłaszać chęć odsprzedaży różnego mienia.

Zmniejsz swoje regularne opłaty

Masz spory abonament na telefon, ale nie korzystasz z niego zbyt często? A może masz podpisaną umowę na kablówkę, ale nie masz czasu na to, aby ją oglądać? W takim przypadku możesz już oszczędzić ponad 100 złotych miesięcznie. Swoje regularne opłaty możemy też zmniejszyć wtedy, gdy zmienimy sprzedawcę prądu.

Gdy mamy trudności z dopięciem budżetu ze względu na sporą liczbę rat kredytów i pożyczek do spłaty, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny. Polega on na spłacie naszych dotychczasowych zobowiązań i wzięciu nowego kredytu, który płacimy w mniejszej racie niż suma dotychczasowych rat. Niemniej jednak wydłużeniu ulega wtedy okres spłaty, więc w konsekwencji oddamy więcej pieniędzy.

Zacznij kupować mądrze

Nie kupuj pod wpływem impulsu – zawsze dokładnie przemyśl, czy potrzebujesz dany przedmiot. Zacznij też kupować tańsze rzeczy – dużo ciekawych propozycji znajdziesz w dyskontach spożywczych. Szukaj okazji, korzystaj z kuponów, promocji, wyprzedaży.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.