Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na umowę o dzieło – gdzie dostać?

Pożyczka na umowę o dzieło – gdzie dostać?

Aktualnie wielu Polaków pracuje na podstawie umowy o dzieło. Jest to umowa cywilnoprawna, która nazywana jest też często śmieciową, ponieważ nie gwarantuje pracownikowi takich samych praw jak w przypadku umowy o pracę. Na jaką pożyczkę mogą liczyć osoby pracujące na umowę o dzieło?

Studenci, artyści, szkoleniowcy, freelancerzy, na przykład graficy, tłumacze, copywriterzy, programiści – to tylko niektóre zawody, w których umowa o dzieło jest podstawą rozliczeń.

Praca na podstawie takiej umowy ma swoje zalety i wady. Nie wymaga ona odprowadzania kosztownych składek za pracownika oprócz podatku, ale z drugiej strony nie daje równych praw pracowniczych. Co więcej, umowa takiego rodzaju nie jest umową stałą. W związku z tym przychody osób pracujących na umowę o dzieło są nieregularne.

Dlaczego z umową o dzieło trudniej o pożyczkę?

Zasadniczo otrzymanie pożyczki, gdy pracujemy na podstawie umowy o dzieło, nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać, nawet jeżeli mamy wysokie zarobki. Głównym problemem jest wspomniana już nieregularność – umowę zawiera się zasadniczo na wykonanie dzieła, a nie na regularne zatrudnienie, jak ma to miejsce w przypadku umów o pracę. Wtedy instytucja udzielająca pożyczek nie może precyzyjnie określić, jaka jest zdolność kredytowa klienta.

Nie oznacza to jednak wcale, że osoby zarabiające w ten sposób nie są w stanie otrzymać żadnego kredytu czy pożyczki ratalnej. Najważniejsze jest wtedy dokładne udokumentowanie swoich przychodów poprzez przedstawienie umów z wyznaczonego okresu, na przykład na rok do tyłu. W niektórych instytucjach, na przykład firmach pożyczkowych, nie musimy jednak zawsze dostarczać takich dokumentów. jesienna-pozyczka

Gdzie możemy otrzymać pożyczkę przy umowie o dzieło?

Możemy udać się po pożyczkę zarówno do banku, jak i również możemy wnioskować o nią stacjonarnie albo on-line w firmach pozabankowych. Do dyspozycji mamy szybkie chwilówki, pożyczki gotówkowe, pożyczki ratalne czy kredyty celowe, na przykład samochodowe.

Aktualnie większość instytucji wychodzi naprzeciwko swoim klientów, dlatego pozwala na uzyskanie pożyczki nawet wtedy, gdy pracujemy na umowie o dzieło. To duże udogodnienie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia finansowego.

Warto jednak wskazać, że decyzja zależy głównie od oceny zdolności kredytowej, na którą składa się wiele elementów. To nie tylko przychody i sposób ich uzyskania, ale również obciążenia oraz historia kredytowania. Gdy na przykład mieliśmy w przeszłości problemy ze spłatą zadłużeń, które zostały odnotowane w BIK-u lub innych biurach dłużników, możemy mieć trudności z otrzymaniem pieniędzy.

O czym pamiętać przy zaciąganiu pożyczki?

Warto również wiedzieć, jaka pożyczka dla osoby z umową o dzieło będzie najlepsza. Przede wszystkim powinniśmy wnioskować tylko o tyle pieniędzy, ile potrzebujemy. Pożyczka „na wyrost” może spowodować, że będziemy mieli trudności z jej spłatą.

Przy nieregularnych przychodach powinniśmy też pamiętać o oszczędnościach – wydawanie wysokich sum przy aktywnym długu nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem i lepiej odkładać je na spłatę rat.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.