Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Kiedy bank naliczy nam opłatę za korzystanie z karty płatniczej?

Kiedy bank naliczy nam opłatę za korzystanie z karty płatniczej?

Opłaty za korzystanie z kart płatniczych to dodatkowy koszt prowadzenia rachunku bankowego. Warto jest z tego powodu unikać opłat stałych za posiadanie kart płatniczych. Niezbędne jest w takim przypadku spełnienie określonych obowiązków wyznaczonych przez bank, co pozwala na ograniczenie kosztów posiadania karty płatniczej.

 

W bankach naliczane są stałe opłaty za posiadanie karty płatniczej do rachunku najczęściej gdy nie realizuje się żadnych transakcji. Rzadko zdarza się, że opłaty za korzystanie z kart płatniczych do rachunków bankowych są naliczane bez dodatkowych obowiązków nałożonych przez banki, których spełnienie pozwala na uniknięcie płatności za karty debetowe.

Banki naliczają takie płatności przede wszystkim ze względu na koszty narzucane przy wystawców kart płatniczych. Jeśli chce się korzystać z najkorzystniejszych cenowo ofert banków w zakresie korzystania z kart płatniczych bardzo ważne jest sprawdzenie oraz porównanie różnych ofert kont bankowych.

Wówczas można wygodnie wyselekcjonować takie oferty, które pozwalają na ograniczenie płatności do zera.

 

Wysokość opłaty

Stała opłata miesięczna za posiadanie karty płatniczej do rachunku bankowego to najczęściej kilka złotych. Nie jest to duża opłata w skali miesiąca, ale w skali roku może to być całkiem duży i dodatkowy koszt posiadania rachunku bankowego .Warto jest z tego powodu unikać takiego kosztu poprzez szukanie rachunków bankowych, gdzie spełnienie określonych przez bank obowiązków pozwala na ograniczenie opłaty do zera.

Najczęściej banki uzależniają płatności za karty płatnicze od obrotu na rachunku bankowym w skali miesiąca. Niezbędne jest wykonanie określonej liczby płatności kartą czy też przekroczenie określonej sumy zakupów kartą płatniczą, by stała opłata nie była naliczana.

Gdy zakłada się konto bankowe warto jest sprawdzić gdy chce się korzystać z karty płatniczej jaka jest wysokość opłaty oraz czy bank zapewnia możliwość zwolnienia z takiej opłaty w przypadku spełnienia wyznaczonych warunków w umowie z bankiem. 

 

Kiedy naliczana jest opłata za kartę płatniczą?

Opłaty za karty płatnicze naliczane są każdego miesiąca co można sprawdzić na wyciągu przesyłanym przed bank do klientów w formie elektronicznej. Gdy wyciąg nie jest wysyłany wówczas można sprawdzić takie informacje w historii transakcji w przypadku kont elektronicznych. Natomiast gdy spełniło się określone warunki, które pozwalają na zwolnienie z opłaty wówczas taka opłata nie pojawia się w danym miesiącu na wyciągu z rachunku.

Jednocześnie opłaty naliczane są w danym miesiącu za poprzedni miesiąc, w którym użytkowana była karta płatnicza. Wynika to między innymi z tego, że banki w ten sposób są w stanie sprawdzić czy klient spełnił warunki, które pozwalają na zwolnienie z opłaty. Generalnie warto jest starać się by być zwolnionym z opłaty z karty płatnicze co pozwala na korzystanie rzeczywiście z darmowych rachunków bankowych.

Gdy wybrało się konto bez opłat a naliczana jest opłata za kartę płatniczą wówczas może okazać się, że taki rachunek nie jest rzeczywiście tak bardzo korzystny.

Ten wpis znajduje się w kategorii