Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Konto bankowe bez opłat – które wybrać?

Konto bankowe bez opłat – które wybrać?

Konta bankowe bez opłat oferowane są przez większość banków. Gdy wybiera się taki rachunek bankowy bardzo ważne jest decydowanie się na rachunki bankowe, które rzeczywiście pozwalają na brak konieczności płacenia za wybrane usługi. Niezbędne jest unikanie rachunków bankowych, które mają ukryte opłaty.

 

Wybierając konto bankowe bez opłat najważniejsze jest dopasowanie go do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Zdarza się, że konto płatne może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż darmowe konto.

Wynika to między innymi z możliwości korzystania bezpłatnie w ramach stałej opłaty za konto bankowe z pewnych usług, które przy koncie darmowym są nie tylko dodatkowo płatne, ale również kosztowne. Jednak szczególnie w przypadku osób korzystających przede wszystkim z elektronicznych rachunków bankowych konto bezpłatne jest dobrym rozwiązaniem.

Gdy wybiera się darmowe rachunki bardzo ważne jest zarówno sprawdzenie a także porównanie różnych ofert dostępnych na rynku bankowym. Na rynku rachunków bankowych jest dostępnych wiele ofert promocyjnych a kierowanych do nowych klientów, które pozwalają na przyniesienie dodatkowych korzyści finansowych.

 

Opata za kartę

Gdy wybiera się darmowe rachunki bankowe trzeba brać pod uwagę między innymi dodatkowe koszty, które mogą pojawić się przy korzystaniu z rachunku. Darmowy rachunek to taki, który nie ma stałej opłata za samo prowadzenie konta.

Nie oznacza to, że przy prowadzeniu takiego rachunku banki nie naliczają opłat za inne usługi. Jedną z takich opłat jest opłata za użytkowanie karty debetowej. Posiadanie karty debetowej szczególnie do jedynego rachunku bankowego jest niezbędne gdy chce się korzystać z wypłat gotówki w bankomatach. Jednocześnie większość banków nakłada opłaty za posiadanie karty debetowej czy płatniczej do rachunku.

Ważne jest z tego powodu decydowanie się na takie rachunki bankowe, które pozwalają przynajmniej na ograniczenie takich opłat. Decydować można się między innymi na konta, gdzie przy spełnieniu określonych warunków użytkowania karty można nie płacić stałej opłaty. Najczęściej trzeba wykonać z użyciem karty określony obrót na koncie czyli zakupy za określoną kwotę w skali miesiąca, by opłata za kartę nie była naliczana.

Przy darmowych kontach warto wybierać takie, gdzie obrót na rachunku jest jak najniższy co daje pewność, że będzie można go łatwo spełnić.

 

Dodatkowe korzyści przy promocjach

Wiele osób wybiera rachunki bankowe, które są darmowe ze względu na dodatkowe korzyści oferowane przez banki. Dotyczyć to może różnego rodzaju korzyści przy wybieraniu innych produktów bankowych, wypłat środków finansowych przez bank na nowe konto klienta.

Większość takich promocyjnych warunków jest czasowych, ale pozwalają one na zapewnienie klientom wiele korzyści. Gdy zakłada się rachunek bankowych szczególnie elektroniczny warto porównać różne oferty co pozwala na wybranie wielu ciekawych promocji.

Pozwala to na wybranie znacznie lepszych warunków zarówno przy samym zakładaniu konta bankowego a także przy użytkowaniu rachunku bankowego w przyszłości.

Ten wpis znajduje się w kategorii