Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Ile możemy zarobić na koncie oszczędnościowym?

Ile możemy zarobić na koncie oszczędnościowym?

Do każdego rachunku bankowego klienci mogą otworzyć sobie dodatkowo konto oszczędnościowe. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, jeżeli w planach mamy efektywne oszczędzanie pieniędzy. Powstaje jednak pytanie, ile możemy dzięki temu zyskać?

 

Każdy z nas szuka dobrego sposobu na oszczędzanie. Dzisiaj możliwości jest bardzo dużo. Jedni wolą robić to w tradycyjny sposób sukcesywnie odkładając pieniądze do koperty, inni inwestują w papiery wartościowe lub obligacje. Jest także duża grupa ludzi, którzy swoje oszczędności odkładają na specjalnie do tego celu przeznaczonym koncie.

Takie konto oszczędnościowe to bardzo dobry pomysł, gdyż można na niego wpłacać dowolne kwoty, kiedy tylko mamy nadmiar gotówki. Może ono również przez cały rok być puste. Wszystko zależy od naszych aktualnych możliwości finansowych.

 

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe można założyć w bardzo prosty sposób. Każdy posiadacz rachunku bankowego może to zrobić w swoim banku lub też przez stronę internetową. Konta oszczędnościowego nie musimy oczywiście zakładać w swoim macierzystym banku. Możemy wybrać sobie rachunek w innej instytucji, który odpowiada nam pod każdym względem.

Przy wyborze konta oszczędnościowego należy kierować się przede wszystkim własnym dobrem. Warto więc poszukać banku, który oferuje w tym względzie najlepsze warunki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest porównanie obecnych na rynku oferty przy pomocy rankingów takich kont. Dostępne są one na stronach internetowych. Takie rankingi są aktualizowane co miesiąc, dlatego też mamy pewność, że wybierzemy dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Rankingi biorą pod uwagę liczbę klientów, którzy otworzyli konto oszczędnościowe w danym banku, a także warunki związane z danym kontem. Konta oszczędnościowe najkorzystniejsze pod względem oprocentowania będą więc w takim rankingu najwyżej.

 

Zasady działania kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe jak sama nazwa wskazuje służą do oszczędzania pieniędzy. Czerpać z nich zyski możemy wówczas, jeżeli regularnie wpłacamy na nie sumy pieniędzy i nie korzystamy z nich zbyt często. Wtedy bank wypłaca nam odsetki za możliwość korzystania ze zgromadzonych na naszym koncie pieniędzy. Oczywiście musimy również odprowadzić podatek od zysków z danego konta oszczędnościowego.

Z tego też powodu na samym początku możemy się nieco zniechęcić do oszczędzania na takim koncie, gdyż wpłacając na nie przykładową kwotę stu złotych, po miesiącu może się okazać, że ze stu złotych zostało nam 97zł. po odliczeniu przez bank podatku od zysku. Z czasem jednak odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym procentuje i możemy liczyć na zarobek. To, ile zarobimy na danym koncie oszczędnościowym zależy w głównej mierze od tego, jak wielkie kwoty będziemy na nim odkładać, a także od tego, czy będziemy to robić regularnie.

Ogólnie rzecz biorąc miesięcznie na koncie oszczędnościowym zarobimy parę groszy, ale w przeciągu roku możemy liczyć na oprocentowanie około 3,5%, a to da nam już lepsze sumy w zależności od kwoty, jaka znajdzie się na naszym koncie oszczędnościowym po tym czasie.

Ten wpis znajduje się w kategorii