Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Płatność za pobraniem – to warto o niej wiedzieć!

Płatność za pobraniem – to warto o niej wiedzieć!

Przy zakupach internetowych można korzystać z różnych form płatności. Jedną z takich form płatności jest płatność za pobraniem. W wielu przypadkach jest to dużo bardziej bezpieczna forma płatności, gdyż za zakupy płacimy dopiero przy dostawie produktów przez kuriera.

Gdy realizuje się zakupy internetowe wybranie płatności za pobraniem bywa bezpieczniejszym rozwiązaniem szczególnie w przypadku realizowania pierwszych zakupów w konkretnym sklepie.

Przy takich zakupach można nie mieć zaufania do sprzedawcy. Zakup za pobraniem pozwala na zapłacenie za zamówione produkty dopiero w przypadku gdy zamówiony towar zostanie dostarczony. Nie ma zatem konieczności płacenia z góry za zakupione produkty. Za paczkę płac się dopiero gdy zostanie ona wręczone przez pracownika poczty czy kuriera.

Korzyści wyboru płatności za pobraniem

Do korzyści wyboru płatności za pobraniem można zaliczyć między innymi znacznie szybsze nadanie paczki. W większości przypadków nadanie takie jest szybsze, gdyż sprzedawcy nie czekają na opłacenie zakupionego produktu co występuje w przypadku wszelkiego rodzaju płatności z góry.

Bardzo często paczki nadawane są tego samego dnia, co znów przekłada się na możliwość uzyskania paczki już następnego dnia w przypadku gdy wybierze się paczkę za pobraniem w formie priorytetu czy też kuriera. jesienna-pozyczka

Podstawową korzyścią wyboru paczek za pobraniem jest jednak dużo większe bezpieczeństwo realizowania takich zakupów w sklepach, z których usług korzysta się pierwszy raz. Gdy w jakimś sklepie realizowało się już zakupy wówczas można mieć przekonanie, że dany sklep nie jest oszustem.

Natomiast w przypadku wybranie nowego miejsca realizowania zakupów trudno ocenić czy taki sklep rzeczywiście zrealizuje dostawę. Wybranie w takim przypadku zakupu z dostawą za pobraniem sprawia, że nie trzeba płacić za zakupiony towar z góry nie mając pewności, że dostawa towaru zostanie zrealizowana.

Warto wybierać, jeśli tylko jest taka możliwość dostawy za pobraniem, gdy kupuje się produkty w małych sklepach, nowych sklepach na rynku czy u sprzedawców niemających jeszcze dużej liczby dobrych opinii przy zakupach na portalach sprzedażowych. Generalnie im mniejsza wiarygodność sprzedawcy tym postawienie na zakupy za pobraniem jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Koszty dostawy za pobraniem

Natomiast trzeba brać pod uwagę, że dostawa za pobraniem jest kosztowniejsza. Taka przesyłka jest droższa niż inne formy przesyłek o kilka do kilkunastu złotych. Zatem jeśli nie ma konieczności decydowania się na taką formę dostawy nie warto się na nią decydować. Nie ma sensu przepłacać za dostawę w dużych i sprawdzonych sklepach na rynku odzieżowym czy też w sklepach, gdzie realizuje się regularne zakupy jako stały klient.

Przy korzystaniu z dostaw za pobraniem trzeba również dodatkowo brać pod uwagę, że przy dostawie trzeba posiadać przy sobie pieniądze w formie gotówki. Powinno się posiadać dokładnie wyliczoną sumę, którą zapłaci się za zamówiony towar wraz z kosztami dostawy, które trzeba będzie zapłacić kurierowi czy listonoszowi.

Bardzo często zdarza się, ze listonosz czy kurier nie będzie miał pieniądze by wydać resztę. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.