Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Kredyt na święta

Kredyt na święta

Gdy zbliżają się święta, w naszym portfelu zwykle zaczyna brakować pieniędzy. Kupujemy jedzenie, prezenty, dekoracje do domu. To wszystko kosztuje, dlatego zwykle przed świętami pojawia się także wiele ofert firm pożyczkowych i banków kuszących szybkimi pożyczkami na dowolne wydatki. O czym pamiętać, gdy chcemy skorzystać z takich usług?

Święta dla wielu z nas są czasem niezwykłym, który wymaga odpowiedniej oprawy. Właśnie dlatego nie mamy oporów z wydawaniem większych sum pieniędzy na to, by przez te kilka dni zapomnieć o codziennych problemach, spotkać się z rodziną przy wspólnym stole i zrelaksować. Wyprawienie hucznych świąt, które będą obfitowały w pyszne dania, wymaga jednak pieniędzy.

Gdy na koncie nie mamy wystarczających ku temu oszczędności, możemy pomyśleć o pożyczce. Zawsze jednak zaciągajmy pożyczki z głową – w okresie przedświątecznej gorączki może się okazać, że nie będzie to zbyt korzystne rozwiązanie.

Jak mądrze wziąć pożyczkę na święta?

Przed świętami w telewizji oraz prasie i w internecie pojawia się wiele reklam pożyczek. Kuszą tych, którym brakuje pieniędzy. Obiecują szybką gotówkę na dowolny wydatek, dlatego możemy wtedy zakupić wszystko, co będzie nam potrzebne do urządzenia magicznych świąt. Niestety, po ich zakończeniu życie wraca na zwykłe tory, a my zostajemy z zadłużeniem do spłaty.

Na pożyczkę na święta powinniśmy zdecydować się tylko wtedy, gdy będziemy w stanie ją spłacić. Dlatego regularne dochody są tutaj podstawą. Nie bierzmy pożyczki wtedy, gdy nasze wpływy nie są wysokie lub nie są regularne, ponieważ wtedy istnieje ryzyko, że nie spłacimy jej w terminie. Wtedy narażamy się na dodatkowe koszty wynikające z postępowania upominawczego oraz windykacyjnego. Sprawa może nawet trafić do sądu, a potem do komornika.

Jaka pożyczka będzie najlepsza?

Jeżeli możemy pozwolić sobie na wzięcie pożyczki na święta, w takiej sytuacji najlepiej, aby była to pożyczka ratalna. Tego rodzaju pożyczka pozwoli nam na rozłożenie zadłużenia na łatwe w spłacie raty, które nie będą dużym obciążeniem dla domowego budżetu. To lepszy wybór niż chwilówki, które spłacamy w jednej racie, dlatego na raz musimy zgromadzić większą sumę.

Oczywiście, zawsze dokładnie przenalizujmy, która oferta będzie najlepszym rozwiązaniem. Aktualnie do dyspozycji mamy wiele pożyczek ratalnych, które dostępne są także przez internet. Możemy zaciągnąć je też w firmach pożyczkowych, które mają bardziej dogodne warunki niż w przypadku banków.

Szybka pożyczka ratalna on-line w Aasa Polska

Dla wszystkich, którzy chcą wziąć szybką pożyczkę gotówkową na święta, w Aasa Polska przygotowaliśmy atrakcyjną propozycję. Nasza pożyczka ratalna pozwala na sfinansowanie wydatków do 10 000 złotych, a spłata zadłużenia może być rozłożona na 24 comiesięczne raty.

Wniosek o pożyczkę w Aasa można złożyć już teraz on-line – na naszej stronie internetowej znajdziesz już teraz kalkulator, który pomoże ci w wybraniu parametrów pożyczki. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Ten wpis znajduje się w kategorii