Limity na koncie – czym są i jak je ustawić?
3 min czytaniaLimity ustanawiane na kontach bankowych mają na celu między innymi znacznie lepsze kontrolowanie środków finansowych znajdujących się na kontach bankowych.
Ustalenie limitów na rachunku bankowym pozwala na zapewnienie kontrolowania wysokości wydatków w określonej skali czasu. Limity można ustalać w skali jednego dnia czy miesiąca.
Wykorzystanie limitów w rachunkach bankowych może dotyczyć różnego rodzaju kontrolowania wypłat z rachunku. Limity można ustalać na kartach debetowych. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczenia środków finansowych na rachunku bankowym. Gdy zgubi się kartę debetową wówczas limit na karcie debetowej pozwala na ograniczenie ilości środków, które złodziej, który nawet przejął kod PIN jest w stanie wypłacić przy użyciu kart debetowych. Jednocześnie można decydować się również na ustalenie limitów dziennych wypłat z kart debetowych, co pozwala na kontrolowanie własnych wypłat z rachunku czy też wysokości wypłacanych środków z bankomatów. Limit pozwala na kontrolowanie zarówno dziennych, ale również miesięcznych wypłat. Ustalenie limitu miesięcznego pozwala na ograniczenie ilości wypłacanych środków finansowych co ułatwia oszczędzanie.
Inne limity w rachunkach
Limity mogą być również ustalane bezpośrednio na rachunkach bankowych. Pozwalają one na zapewnienie ograniczenia ilości środków finansowych, które mogą być wypłacane czy też wykorzystywane w ciągu miesiąca na różnego rodzaju płatności. Jest to rozwiązanie szczególnie dla osób, które realizują nadmierne płatności w skali miesiąca. Ustalenie limitów pozwala na zablokowanie płatności przy zrealizowaniu płatności w skali dnia czy miesiąca, jeśli przekroczą one określone kwoty.
Inne limity mogą być ustalane również na kartach kredytowych. Takie limity pozwalają na ograniczenie możliwych do zrealizowania przy wykorzystaniu kart kredytowych płatności za pośrednictwem Internetu. Generalnie zabezpieczenie płatności internetowych poprzez różnego rodzaju limity jest bardzo dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania zarówno kart kredytowych jak też rachunków bankowych.
Bezpieczeństwo a limity na rachunkach
Jeśli chce się zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania rachunków bankowych czy kart debetowych wykorzystanie limitów na rachunkach pozwala na uzyskanie większego bezpieczeństwa użytkowania tych produktów. Współcześnie korzystanie z takich rozwiązań jest szczególnie ważne ze względu na wiele oszustw internetowych, które mogą powodować nawet sytuację, w której utraci się wszystkie środki finansowe posiadane na rachunku. Warto zatem korzystać z różnych form zabezpieczenia co dotyczy również limitów na rachunkach. Jednocześnie obecnie można coraz łatwiej ustalać takie limity, modyfikować je w dowolnym momencie co wynika z możliwości korzystania z internetowego dostępu do rachunków bankowych. Pozwala to między innymi na modyfikowanie limitów w nagłych sytuacjach, gdy niezbędne jest skorzystanie z większych sum pieniędzy i przekroczenie wykorzystanego limitu w rachunku bankowym.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej