Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Nie wszystkie pożyczki od 18 roku życia

Nie wszystkie pożyczki od 18 roku życia

 

Uzyskanie pożyczki powinno być dostępne w momencie pełnoletniości, gdy uzyskuje się pełne prawo do czynności prawnych a także posiada się dowód osobisty. Jednak nie wszystkie firmy są chętne do udzielania pożyczek osobom, które dopiero weszły w dorosłość.

Wpływa na to wiele czynników ryzyka, które firmy pożyczkowe biorą pod uwagę przy udzielaniu pożyczek.

Osoby, które dopiero weszły w pełnoletniość rzadko uzyskują stałe dochody. Z tego powodu są firmy pożyczkowe udzielające pożyczek przez Internet, które są szybkimi pożyczkami, które nie udzielają pożyczek osobom, które dopiero przekroczyły osiemnasty rok życia.

Jeśli chce się pozyskać w tym wieku szybką pożyczkę niezbędne jest sprawdzenie informacji, które firmy pożyczkowe nie robią żadnych problemów z udzieleniem pożyczek osobom w takim wieku. Informacje takie można znaleźć na portalach finansowych a także na forach dotyczących pożyczek.

Brak dochodów

Jeśli nie uzyskuje się dochodów pozyskanie pożyczek gdzie niezbędne jest przedstawienie uzyskiwanych dochodów nie jest możliwe. Jednocześnie uzyskiwanie dochodów na podstawie umów cywilnoprawnych również może być problemem.

Z tego powodu jedną z nielicznych opcji jest uzyskanie pożyczek w firmach oferujących szybkie pożyczki bez zaświadczeń. Są takie firmy pożyczkowe, które udzielą pożyczek nawet osobom mającym osiemnaście lat.

Brak historii kredytowej

Jednym z podstawowych problemów młodych osób jest brak jakiejkolwiek historii kredytowej. Młode osoby wchodzące w dorosłość nie spłacały jeszcze kredytów czy pożyczek. Z tego powodu firmy pożyczkowe nie wiedzą z jaką osobą mają do czynienia.

Jest to problem z punktu widzenia oceny ryzyka udzielenia pożyczki młodej osobie. Jednak warto decydować się na zaciąganie nawet drobnych pożyczek w firmach pożyczkowych oferujących pożyczki na dowód co pozwala na budowanie pozytywnej historii, która będzie wpływać również w przyszłości na ułatwienia przy staraniu się o pożyczki.

Należy również brać pod uwagę, że trudniej jest uzyskać pożyczki obejmujące duże sumy. Znacznie łatwiej jest pozyskać małe kwoty pożyczkowe. Można również decydować się na takie pożyczki, które są dostępne za pośrednictwem firm internetowych, które mają najmniejsze formalności przy udzielaniu pożyczek.

Selekcja ofert

Gdy szuka się pożyczek mają osiemnaście lat trzeba brać pod uwagę, że można spotkać się z odmowami w wielu firmach. Warto jest próbować uzyskać pożyczkę w różnych firmach. Trzeba brać pod uwagę, że poszczególne firmy pożyczkowe mają odmienne polityki w zakresie oceniania ryzyka pożyczkowego czy udzielania pożyczek klientom o określonym profilu.

Jednak należy brać pod uwagę, że w bardzo młodym wieku będzie znacznie trudniej uzyskać pożyczkę na bardzo korzystnych warunkach, gdyż korzysta się z ograniczonego dostępu do ofert pożyczkowych. Warto jest z tego powodu przeglądać różne fora finansowe, gdzie wypowiadają się osoby, które w podobnej sytuacji zaciągnęły pożyczkę, co znacznie przyśpiesza czas znalezienia firmy, która udzieli pożyczkę.

Ten wpis znajduje się w kategorii