Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Płatności bezgotówkowe – stacjonarnie i online

Płatności bezgotówkowe – stacjonarnie i online

Płatności bezgotówkowe cieszą się dzisiaj bardzo dużym powodzeniem. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kart płatniczych czy też kredytowych.

Przyzwyczailiśmy się do płacenia bezgotówkowego w sklepach stacjonarnych, ale także bardzo często w internecie robiąc zakupy czy opłacając rachunki. Jest to nie tylko szybki sposób płatności, ale także bardzo wygodny.

Płatności bezgotówkowe stały się znakiem rozpoznawczym dzisiejszego społeczeństwa. W zasadzie każdy dorosły ma w portfelu jedną, a często także kilka kart płatniczych. Przede wszystkim płatności przy użyciu karty są o wiele szybsze niż gotówkowe. Wielu z nas dzisiaj zależy na czasie, dlatego też łatwiej i wygodniej jest przyłożyć kartę do czytnika niż szukać drobnych w portfelu. Oprócz tego jest to również niezwykle duży komfort, gdyż dzięki kartom płatniczym zawsze możemy mieć przy sobie duże ilości pieniędzy. Takie sumy w gotówce kusiłyby złodziei, gdyż byłyby widoczne podczas wszelkich płatności. W przypadku kart nie ma takiego niebezpieczeństwa, gdyż nikt nie jest w stanie zobaczyć naszego stanu konta.

Bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych

Płacąc w sklepach stacjonarnych przy użyciu karty lub też robiąc przelewy internetowe warto pomyśleć o bezpieczeństwie takich transakcji. Jeżeli chodzi o płatności w sklepach, kawiarniach czy kinie to należy przede wszystkim zawsze mieć na oku swoją kartę płatniczą. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby nasze dane zostały skopiowane przez osoby niepowołane. Najlepiej więc trzymać kartę płatniczą zawsze w rękach i płacić, zatwierdzając każdą transakcję kodem PIN. Warto również zabezpieczyć kartę przed skopiowaniem danych, używając specjalnego etui. Bardzo często korzystamy także z płatności w sklepach internetowych lub też płacimy z konta wszystkie nasze rachunki, gdyż jest to szybki i tańszy sposób. Płacąc w banku za każdy rachunek musimy bowiem uiścić dodatkową opłatę. Najważniejsze podczas takich transakcji jest poprawne wpisanie konta docelowego, a także sprawdzenie, czy znajdujemy się rzeczywiście na stronie naszego banku. Coraz więcej hakerów tworzy bowiem niezwykle podobne strony internetowe do tych bankowych, aby okradać niczego nieświadomych użytkowników. Warto więc dobrze zapamiętać wszystkie elementy strony naszego banku i zwracać uwagę na wszystkie zmiany. Należy także uważnie czytać i wpisywać nazwę strony internetowej banku. Zasady są analogiczne w przypadku płatności w sklepach internetowych.

Nowe przepisy odnośnie płatności bezgotówkowych

W związku z dużą popularnością płatności bezgotówkowych przy użyciu kart płatniczych czy też telefonów komórkowych wejdą w życie nowe przepisy. Obowiązywać zaczną one już w połowie tego roku. Ustawa będzie nakazywać wszystkim sklepom, które posiadają kasy fiskalne, założenie terminali płatniczych. Dzięki temu będziemy mogli płacić bezgotówkowo wszędzie. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj, że w jakimś sklepie nie ma jeszcze terminala płatniczego, ale tak rzeczywiście jest. Często małe, prywatne sklepy czy też budki z jedzeniem nie posiadają tego udogodnienia. Już wkrótce ma się to jednak zmienić. Małe sklepy nie muszą się jednak martwić kosztami, gdyż Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało dofinansowania na zakup tego typu sprzętu. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.