Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka bez umowy o pracę?

Pożyczka bez umowy o pracę?

Chcesz otrzymać pożyczkę, ale nie masz umowy o pracę? Czy w takiej sytuacji możliwe jest pożyczenie pieniędzy od banku czy firmy pożyczkowej? Jeżeli również znajdujesz się w takiej sytuacji, sprawdź odpowiedź z nami!

Dzisiaj umowa o pracę nie jest wcale taka łatwa w dostaniu. Pracodawcy preferują tańsze dla nich formy zatrudnienia pracowników, na przykład na umowę o dzieło czy umowę zlecenia. Nie są one jednak zbyt korzystne dla pracowników, którzy nie mogą wtedy podlegać pod przepisy Kodeksu pracy.

Gdy nie pracujemy na umowie o pracę, możemy mieć również trudności z uzyskaniem pożyczki albo kredytu. Wynika to głównie z faktu, że dla pracodawców umowa o pracę jest bardziej bezpieczną formą dochodów – szczególnie wtedy, gdy jest to umowa zawarta na czas nieokreślony.

Dlaczego pożyczkodawcy nie lubią umów cywilnoprawnych?

Wielu Polaków pracuje na tak zwanych umowach cywilnoprawnych – umowie o dzieło oraz umowie zlecenia. Są to umowy, które zawierane są na określony czas albo do czasu wykonania zleconej pracy. W związku tym nie wiążą one długotrwale pracownika z pracodawcą. To powoduje, że pracownik sam często nie wie, czy otrzyma kolejną umowę. Ponadto pracodawca może zwolnić go właściwie w ciągu jednego dnia.

W związku z tym banki, a także wiele instytucji pożyczkowych nie przepada za umowami cywilnoprawnymi. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że uzyskanie pożyczki nie jest możliwe w ogóle. Trzeba jednak spełnić określone wymagania.

Jaką pożyczkę możemy otrzymać bez umowy o pracę?

Przede wszystkim dostępne są dla nas pożyczki gotówkowe, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Są to pożyczki oferowane zarówno przez banki, jak i przez firmy pozabankowe. Do dyspozycji mamy szybkie chwilówki, które zawieramy najczęściej na jeden miesiąc. Bankowo i pozabankowo możemy także wziąć pożyczki ratalne, które spłacamy w ratach comiesięcznych albo cotygodniowych.

Niego gorzej sprawa prezentuje się wtedy, gdy chodzi o pożyczki oraz kredyty na dość duże sumy, na przykład kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne. Wówczas nie każda instytucja będzie mogła zaproponować nam pieniądze na wydatki. Może być konieczne przedstawienie dodatkowych zabezpieczeń, na przykład poręczenie.

Jakie wymogi musimy spełnić, aby otrzymać pożyczkę bez umowy o pracę?

Najlepiej sprawdzić je na stronie internetowej. W przypadku mniejszych sum zwykle nie musimy dostarczać żadnych dokumentów – wystarczy oświadczenie o naszych dochodach. Przy wyższych sumach bank albo instytucja pozabankowa mogą zażyczyć sobie naszych umów, wciągu z konta czy ostatniego dokumentu PIT, który złożyliśmy do urzędu skarbowego.

Pamiętajmy też o tym, że w przypadku umów cywilnoprawnych nie zawsze osiągane dochody liczą się tak samo do zdolności kredytowej. Często banki i inne instytucje biorą pod uwagę tylko połowę osiąganych dochodów, więc zdolność kredytowa będzie wtedy niższa.

Podsumowując, otrzymanie pożyczki albo kredytu bez umowy o pracę jest możliwe, ale nie uzyskamy ich w każdej instytucji. Co więcej, możemy być poproszeni o dodatkowe zabezpieczenie lub nasza zdolność kredytowa będzie obliczona jako niższa.

Ten wpis znajduje się w kategorii