Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na Boże Narodzenie i inne święta

Pożyczka na Boże Narodzenie i inne święta

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim pojawiają się również różne wydatki, które musimy pokryć. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki. Jaka oferta sprawdzi się wtedy najlepiej?

Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez różne instytucje badawcze na święta Bożego Narodzenia przeznaczamy średnio około 1 200 złotych. Oczywiście, niektórzy wydają wtedy znacznie więcej, ale są również i tacy, którzy przeznaczają na zakupy żywności i upominków niższe kwoty.

Jeśli wiesz, że nie wystarczy ci pieniędzy na zakupienie wszystkiego, czego planujesz na te święta, możesz pomyśleć o wzięciu szybkiej pożyczki. Dzięki niej można błyskawicznie podreperować budżet i urządzić święta jak z bajki. Jak jednak wybrać odpowiednią ofertę?

Pożyczka gotówkowa na święta

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wzięcie pożyczki gotówkowej, która określana jest też jako pożyczka konsumpcyjna. To pożyczka, która możemy wydać na dowolny cel, na przykład na urządzenie świąt.

Kwoty pożyczek gotówkowych wahają się najczęściej od kilkuset do kilku tysięcy złotych, dlatego możemy dopasować taką sumę, która będzie odpowiadała nam najbardziej. Warto wcześniej przeliczyć, ile pieniędzy będziemy potrzebowali, aby nie zabrakło. jesienna-pozyczka

Czas spłaty pożyczek gotówkowych zwykle wynosi od kilku miesięcy do kilku lat w zależności od sumy i oczekiwanej wysokości raty. Najlepiej, aby pożyczka była spłacona w jak najkrótszym czasie, ponieważ wtedy płacimy jak najmniej za pożyczenie pieniędzy. Im dłuższy okres spłaty, tym koszty te będą rosły. Warto zatem wybrać taką ofertę, która pozwoli nam na spłatę pożyczki w ciągu kilku miesięcy czy maksymalnie roku, aby nie być zadłużonym także w ciągu kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

Pożyczka w banku czy pozabankowo?

Po pożyczkę gotówkową na święta możemy udać się zarówno do banku, jaki do firmy pozabankowej. Banki cieszą się większą popularnością, ale także warto zapoznać się z ofertami pożyczkodawców pozabankowych. Dzięki nim możemy pożyczyć pieniądze całkowicie przez internet, dlatego to szybki sposób na podreperowanie domowego budżetu, jeśli jest on nieco nadwątlony przez zakupy i potrzebujemy dodatkowej sumy.

Pożyczki bankowe wymagają też często dostarczania odpowiedniej dokumentacji i jeśli nie mamy konta w banku udzielającym pożyczek on-line, będziemy musieli udać się i tak do placówki. Zatem jeśli zależy nam na szybkości, to pożyczka pozabankowa będzie tutaj lepszym rozwiązaniem. W tym zakresie mamy także dwie propozycje – pożyczka ratalna oraz chwilówka. Gdy pożyczamy większą sumę, lepiej sprawdzi się pożyczka na raty, ponieważ wtedy możemy spłacić ją łatwiej.

Kiedy lepiej zrezygnować z pożyczki na święta?

Nie zawsze pożyczka gotówkowa na święta Bożego Narodzenia to dobry pomysł. Aby nie wpaść w spiralę zadłużenia, powinniśmy zawsze przeliczyć, czy możemy poradzić sobie ze spłatą zadłużenia w wyznaczonym czasie. W przeciwnym przypadku możemy wpaść w niemałe tarapaty.

Podsumowując, jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na organizację świąt, pomyśl o pożyczce. Weź ją jednak tylko wtedy, gdy wiesz, że spłata nie będzie problemem!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.