Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka na wynajem mieszkania - kiedy warto?

Pożyczka na wynajem mieszkania - kiedy warto?

Wynajęcie mieszkania jest obecnie jedną z najpopularniejszych opcji, gdy zamierzamy przeprowadzić się do innego miasta i potrzebujemy dachu nad głową. Co jednak wtedy, gdy potrzebujemy wynająć nieruchomość, ale nie mamy odpowiednich ku temu środków?

Na wynajem powinniśmy zdecydować się wtedy, gdy posiadamy odpowiednią sumę odłożoną na ten cel. Jednak zdarzają się sytuacje, że potrzebujemy środków od razu, a konto świeci pustkami. Wówczas pojawia się pytanie – skąd wziąć potrzebne pieniądze? Tutaj z pomocą przychodzą nam firmy pożyczkowe oraz banki, które oferują pożyczki gotówkowe na dowolny cel.

Wniosek powinniśmy złożyć tam, gdzie będziemy mogli pożyczyć środki bez wysokich kosztów, a także tam, gdzie spełnimy warunki. Podstawowe z nich to posiadanie stałego źródła dochodu, brak negatywnych wpisów w bazach BIK oraz innych bazach, ponadto potrzebny będzie dowód osobisty.

Oczywiście, znajdziemy też oferty, które nie będą wymagały od nas przedstawiania zaświadczenia o zarobkach, a nawet pożyczki bez BIK, które możemy otrzymać nawet wtedy, gdy w przeszłości mieliśmy trudności ze spłatą zadłużeń. Jak dobrać najlepszą pożyczkę?

Jaka pożyczka będzie najlepsza?

Najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami, ale przy poszukiwaniach warto zwrócić uwagę na szczególną – to pożyczka ratalna, ponieważ dzięki niej będziemy mogli pożyczyć większą sumę i oddać ją prościej. To najlepsza alternatywa dla chwilówki, którą oddajemy w jednej racie.

Oczywiście, pamiętajmy też o tym, aby zapoznać się dokładnie z warunkami oferty. Pożyczka powinna być bezpieczna, nie powinna posiadać ukrytych kosztów, nie powinna też wymagać od nas poręczeń i zabezpieczeń, które podwyższają ryzyko. Gdy nie wiemy, jaką ofertę wybrać, powinniśmy sprawdzić opinie w internecie.

Ile pieniędzy pożyczyć na wynajem mieszkania?

Przed zdecydowaniem się na pożyczkę na wynajem mieszkania, powinniśmy dokładniej zapoznać się z rynkiem nieruchomości w danej miejscowości i sprawdzić ceny wynajmu mieszkań. W największych miastach ceny są wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Zwykle za wynajem kawalerki zapłacimy średnio od 700 do 1 500 złotych miesięcznie.

Do tej kwoty powinniśmy też dodać inne wydatki. W pierwszym miesiącu musimy najczęściej wpłacić kaucję, która wynosi tyle samo, ile koszt miesięcznego wynajmu nieruchomości. Do tego dochodzą jeszcze koszty mediów, w tym takich jak energia elektryczna, woda, ogrzewanie, internet, aby wspomnieć o niektórych z nich.

W związku z tym najlepsza będzie pożyczka ratalna, która będzie przewyższała sam koszt wynajmu nieruchomości na miesiąc. Z taką nadwyżką łatwiej będzie nam ponieść wszystkie początkowe wydatki.

Zapraszamy do skorzystania z pożyczki ratalnej Aasa Polska!

Gdy także chcesz wziąć pożyczkę na wynajem, w takim przypadku zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa Polska. U nas może wziąć pożyczkę ratalną w kwocie do 10 000 złotych na 24 miesiące. Dzięki temu możesz bez problemu sfinansować swoje początkowe koszty związane z wynajmem mieszkania. Wniosek o pożyczkę złożysz już teraz przez internet.

Ten wpis znajduje się w kategorii