Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczki dla osób bez konta bankowego. Gdzie możemy je dostać?

Pożyczki dla osób bez konta bankowego. Gdzie możemy je dostać?

Posiadanie własnego konta bankowego jest już dzisiaj standardem. Konto możemy zarówno założyć, jak i prowadzić bez żadnych opłat. Są jednak osoby, które nie posiadają jeszcze swojego rachunku lub nie chcą mieć go w ogóle. W takim przypadku problemem staje się korzystanie z różnych bankowych usług, na przykład wysyłania i odbierania przelewów. Także pod znakiem zapytania staje uzyskanie pożyczki. Czy możemy to zrobić bez posiadania konta bankowego?

Potrzebujesz pożyczki, ale nie masz konta w banku? A może nie chcesz, aby pieniądze były przelane na rachunek bankowy? W takim przypadku warto poszukać takich pożyczkodawców, którzy będą mogli przekazać nam pieniądze w gotówce.

Dzisiaj większość banków oraz firm pożyczkowych wymaga, aby klienci posiadali konto osobiste. Jest ono wówczas wykorzystywane nie tylko do przekazania pieniędzy w postaci przelewu, ale również służy do weryfikacji tożsamości wtedy, gdy chcemy otrzymać pożyczkę przez internet. Mamy wtedy zasadniczo trzy sposoby, aby dostać pieniądze w formie gotówki, nawet wtedy, gdy wybieramy pożyczkę on-line.

1. Pożyczka z czekiem GIRO

Czek określany jako GIRO jest szczególnego rodzaju czekiem, który dostępny jest do realizacji na poczcie. W tym przypadku pieniądze możemy odebrać w placówce pocztowej po przekazaniu odpowiedniego dokumentu potwierdzającego, że możemy podjąć pieniądze. Możemy zrobić to w dowolnym urzędzie pocztowym.

Pożyczki z czekiem GIRO to atrakcyjna propozycja wtedy, gdy zależy nam na wygodzie i szybkości. Warto też wskazać, że wiele firm pożyczkowych wykorzystuje taką formę płatności do dokonania weryfikacji klienta, czyli nie musimy wtedy przechodzić dodatkowej weryfikacji. Gdy pokażemy swój dowód osobisty w placówce poczty, pożyczka jest wypłacana. Warto jednak wskazać, że firma pożyczkowa może naliczyć sobie kilka czy kilkanaście złotych za taki czek. Opłata jest doliczana do kwoty do spłaty.

2. Pożyczka wzięta osobiście w placówce

To kolejna propozycja dla osób, które nie mają konta bankowego. Gdy w okolicy mamy firmy pożyczkowe działające stacjonarnie, wtedy najczęściej możemy pożyczyć w nich pieniądze od ręki – głównie dotyczy to mniejszych sum. Wtedy dostajemy je od ręki, nie musimy więc podawać numeru konta bankowego.

3. Pożyczka z obsługą domową

Trzecia opcja to pożyczka z obsługą domową. Obecnie oferuje ją tylko kilka firm pożyczkowych na polskim rynku. Pożyczka ta polega na załatwieniu wszystkich spraw w domu klienta – wtedy pracownik firmy pożyczkowej przyjeżdża z umową do podpisania oraz przekazuje środki w formie gotówki klientowi.

Także zwrot pożyczki odbywa się w podobny sposób. Umawiamy się na wizytę z pracownikiem firmy pożyczkowej, który danego dnia i godziny przyjeżdża po odbiór gotówki. To wobec tego wygodna opcja, ale musimy też pamiętać o tym, że będzie ona związana z wyższymi kosztami.

Podsumowując, gdy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, ale nie posiadasz własnego konta bankowego, w takim przypadku masz przed sobą trzy różne propozycje, aby otrzymać pieniądze – nawet w ciągu jednego dnia i bez potrzeby wychodzenia ze swojego domu!

Ten wpis znajduje się w kategorii