Pożyczki z dostawą do domu klienta
3 min czytaniaPożyczka, którą możemy otrzymać bez wychodzenia z domu? Zwykle od razu kojarzymy popularne obecnie pożyczki internetowe. Jednak nie jest to jedyna opcja, ponieważ możemy też skorzystać z pożyczek z dostawą, czyli z obsługą w domu. Na czym polegają tego rodzaju pożyczki?
Spis treści
Nie każdy z nas lubi załatwiać sprawy finansowe przez internet. Nie zawsze mamy też możliwość udania się osobiście do placówki firmy pożyczkowej, aby tam załatwić formalności. W takich przypadkach ciekawą propozycją są pożyczki z dostawą do domu, które oferowane są obecnie zarówno przez firmy ogólnopolskie, na przykład popularny Provident, jak i również przez te działające lokalnie.
Pożyczki z dostawą do domu są bardzo wygodne. Wtedy pracownik firmy pożyczkowej przyjeżdża bezpośrednio do nas i prezentuje nam ofertę. Możemy też od razu w domu podpisać umowę i otrzymać gotówkę od ręki. Wobec tego to świetna propozycja dla osób, które potrzebują pieniędzy od zaraz i wolałyby otrzymać gotówkę, a nie przelew na konto.
Ile możemy pożyczyć i na jakich warunkach?
W firmach oferujących pożyczki z dostawą do domu nie pożyczymy zwykle bardzo wysokich sum. Najczęściej przedział to od 200 do 10 000 złotych, niemniej jednak w niektórych firmach pożyczkowych limit jest mniejszy i wynosi przykładowo 2 000 czy 5 000 złotych. Okres spłaty to zwykle od jednego tygodnia do kilku lat – najczęściej okres spłaty ustalany jest indywidualnie na podstawie określonej przez pracownika firmy pożyczkowej zdolności kredytowej klienta.
Zwykle pożyczki pozabankowe tego rodzaju kojarzymy z minimalnymi wymaganiami. Rzeczywiście, wiele firm pożyczkowych wymaga od swoich klientów jedynie dowodu osobistego i nie musimy przedstawić żadnych innych zaświadczeń. Znajdziemy również pożyczki bez BIK, czyli dostępne nawet wtedy, gdy mamy negatywne wpisy w bazie Biura Informacji Kredytowej.
Jak spłacam pożyczkę zaciągniętą w domu?
Na uwagę zasługuje tutaj także sposób oddania pożyczki z dostawą do domu. W większości przypadków po pieniądze przyjeżdża pracownik firmy pożyczkowej, który odbiera je we wcześniej umówionych terminach.
Warto przy tym wskazać, że pożyczki tego rodzaju często są oferowane ze spłatą rat nie comiesięczną, ale cotygodniową. W ten sposób raty są niskie i dla klientów jeszcze prostsze do spłaty. Niektóre firmy pożyczkowe także udostępniają zapłatę przez przelew na konto.
Ile zapłacimy za pożyczkę z dostawą do domu?
To jeden z głównych minusów pożyczek tego rodzaju – koszty. Za pożyczki z dostawą do domu zapłacimy zwykle znacznie więcej niż w przypadku pożyczek zaciąganych w placówce oraz przez internet. Wynika to przede wszystkim z samej specyfiki tego rodzaju pożyczek – płacimy wtedy nie tylko odsetki, prowizję, opłaty przygotowawcze, ale również opłacamy w kosztach samą obsługę domową.
Zatem wtedy, gdy zależy ci na szybkiej i wygodnej pożyczce, która jednocześnie będzie tania, w takim przypadku najlepiej wziąć ją on-line. Pożyczki z obsługą domową, chociaż są bardzo wygodne, to jednak musimy zapłacić za nie więcej.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej