Prezent świąteczny - ile na niego przeznaczyć?

Prezent świąteczny

Święta to przede wszystkim czas refleksji i odpoczynku, a co za tym idzie – spokoju ducha. To specjalna część roku, która powinna być zarezerwowana dla najbliższych. Kiedy, jak nie podczas świąt możemy pozwolić sobie na wieczory pełne wspomnień?

Nic tak nie zacieśnia przecież rodzinnych więzi jak wspólne picie herbaty z miodem przy kominku. Nawet kiedy nie ma kominka.

Niezapomniane zimowe wieczory, które co roku pachną tak samo – ciasteczkami korzennymi i pomarańczami tworzą magiczną atmosferę, która wydaje się dawać możliwość podróżowania w czasie. Święta to taki wyjątkowy czas, kiedy budzi się w nas wiele empatii i bezinteresowności. To także czas, kiedy częściej niż kiedykolwiek myślimy o tym, co podarować bliskim.

No właśnie! Co podarować innym, żeby sobie nie sprezentować pustych kieszeni na karnawał? Oto nasze pomysły i rekomendacje!

W dzisiejszych czasach nie sposób jest opędzić się od wszechobecnych impulsów z serii „kup mnie!”. Nie bez powodu producenci zasypują nas mikołajkowymi dekoracjami już w listopadzie. Przestaje dziwić już nawet kultowe „Last Christmas”, gdy wokół jeszcze pełno zieleni na drzewach. I to nie tych świątecznych!

Rozsądek, plany i to będą WESOŁE Święta! 

Prawdziwą sztuką jest, by wpadając w choinkowo-prezentowy wir zachować zdrowy rozsądek. Czy to w ogóle jest możliwe? W końcu święta są tylko raz w roku! Choć tak wyjątkowe, to paradoksalnie wymówka, jaka im towarzyszy – wciąż taka sama. Jednak czy rzeczywiście święta nie mogą obejść się bez pozbywania się pieniędzy w ekstremalnie szybkim tempie?

Mogą! Zacznij przygotowania do świąt dużo wcześniej niż właściciele marketów. Pomyśl, czy Twoim najbliższym zależy na świątecznym wydaniu upominków, jakie dostaną? Idziemy o zakład, że nawet nie zwrócą uwagi na opakowanie – wręcz przeciwnie – rozerwą je na części chwilę od otrzymania podarunku. Jak łatwo się domyślić, za specjalne opakowanie płaci się specjalną cenę. Jeśli więc od dawna masz pomysł na prezent dla bliskiej osoby, postaraj się zrealizować swój plan wcześniej. Tym sposobem rozłożysz wydatki na dłuższy czas i zaoszczędzisz trochę pieniędzy oraz uchronisz się od przedświątecznej zakupowej gorączki.

A co, jeśli nie masz pomysłu na prezent?

W tym roku zaskocz bliskich kreatywnością ;-) Następna para „śmiesznych” skarpet z bałwankiem, „twarzowa” czapka, czy „trafiona” książka w tym roku również trafiłaby do szuflady. Po co więc wydawać fortunę na prezenty, zapakowane w piękne, świąteczne pudła?

To najlepszy czas na rozpoczęcie świadomych zakupów. Koniec ze sweterkami w choinki – witajcie przemyślane podarunki, które będą służyć przez lata.

Kto lepiej zna Twoich najbliższych od Ciebie? No właśnie, nikt! Dlaczego więc jeszcze zastanawiasz się nad kupnem sweterka? Pokaż swoim przyjaciołom, że znasz ich potrzeby – z pewnością to docenią. Niech przemyślany prezent pozwala wracać myślami do wspólnie spędzonych świąt w rodzinnym gronie. To piękna pamiątka, a zarazem przydatny przedmiot. Teraz masz czas, aby się nad nim zastanowić!

Czy grudniowy szał dotyczy tylko prezentów i sezonowych bibelotów? Jak wskazują liczne statystyki, duża część wydatków w okresie świątecznym to również jedzenie. Okazuje się, że podczas świąt, na naszych stołach królują tzw. produkty premium. Dlaczego? Czy droższe odpowiedniki smakują nam bardziej, niż te, które kupujemy na co dzień? Nie dajmy się oszołomić reklamom, które próbują nam wmówić, że świąteczna dekoracja na margarynie czyni ją luksusową margaryną – to wciąż tylko margaryna!

Oczywiście, przy okazji świąt zasługujemy na odrobinę wykwintności, która uczyni ten czas wyjątkowym. Jednak niech nie będzie to przewodnią myślą świąt, bo przecież nie o to w tym wszystkim chodzi!

Nawet jeśli jesteś rozsądnym konsumentem, który zna świąteczne techniki marketingowe, którymi posługują się producenci, Tobie też może zdarzyć się chwila słabości. Masz świadomość, że przecudowny, pachnący świętami pakunek przewiązany najpiękniejszą wstążką, jaką kiedykolwiek widziałeś, to tylko okładka, dla kolejnego zbieracza kurzu – tandetnej kuli śnieżnej. W dodatku sezonowego zbieracza – który przez większość roku zalega w najciemniejszym kartonie, by na tę specjalną okazję odrodzić się na nowo, niczym bohater.

Nie przejmuj się! Każdy z nas ma czasem takie chwile, kiedy znajduje promocje, która wydaje się być żyłą złota. Przecież taka okazja może już się nie powtórzyć. Skoro przygotowujesz niespodzianki najbliższym, dlaczego nie pomyślisz o sobie? Zasługujesz na to, ale...

Twoje konto bankowe poczuło magię świąt?

Damy radę! Nie pożyczaj pieniędzy od rodziny – to zwykle nie kończy się dobrze. Po co tłumaczyć się bliskim z brakujących środków, kiedy można udać się do sprawdzonej instytucji z jasno określonymi zasadami? Na pierwszy rzut oka, firm udzielających pożyczek jest wiele, jednak komu warto zaufać? To już kwestia indywidualnego podejścia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Aasa Polska S.A. i skorzystania z kalkulatora rat, który podaje dokładne informacje na temat wysokości i rozłożenia kosztów. Wierzymy, że uda się Wam podjąć właściwą decyzję i pozwoli na spędzenie świąt w miłej i spokojnej atmosferze, wśród najbliższych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.