Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Prezent świąteczny dla najdroższej osoby. Za ile go kupić, żeby nie zrobić sobie niespodzianki?

Prezent świąteczny dla najdroższej osoby. Za ile go kupić, żeby nie zrobić sobie niespodzianki?

Święta to przede wszystkim czas refleksji i odpoczynku, a co za tym idzie – spokoju ducha. To specjalna część roku, która powinna być zarezerwowana dla najbliższych. Kiedy, jak nie podczas świąt możemy pozwolić sobie na wieczory pełne wspomnień?

Nic tak nie zacieśnia przecież rodzinnych więzi jak wspólne picie herbaty z miodem przy kominku. Nawet kiedy nie ma kominka.

Niezapomniane zimowe wieczory, które co roku pachną tak samo – ciasteczkami korzennymi i pomarańczami tworzą magiczną atmosferę, która wydaje się dawać możliwość podróżowania w czasie. Święta to taki wyjątkowy czas, kiedy budzi się w nas wiele empatii i bezinteresowności. To także czas, kiedy częściej niż kiedykolwiek myślimy o tym, co podarować bliskim.

No właśnie! Co podarować innym, żeby sobie nie sprezentować pustych kieszeni na karnawał? Oto nasze pomysły i rekomendacje!

W dzisiejszych czasach nie sposób jest opędzić się od wszechobecnych impulsów z serii „kup mnie!”. Nie bez powodu producenci zasypują nas mikołajkowymi dekoracjami już w listopadzie. Przestaje dziwić już nawet kultowe „Last Christmas”, gdy wokół jeszcze pełno zieleni na drzewach. I to nie tych świątecznych!

 

Rozsądek, plany i to będą WESOŁE Święta! 

Prawdziwą sztuką jest, by wpadając w choinkowo-prezentowy wir zachować́ zdrowy rozsądek. Czy to w ogóle jest możliwe? W końcu święta są tylko raz w roku! Choć tak wyjątkowe, to paradoksalnie wymówka, jaka im towarzyszy – wciąż taka sama. Jednak czy rzeczywiście święta nie mogą obejść się bez pozbywania się pieniędzy w ekstremalnie szybkim tempie?

Mogą̨! Zacznij przygotowania do świąt dużo wcześniej niż̇ właściciele marketów. Pomyśl, czy Twoim najbliższym zależy na świątecznym wydaniu upominków, jakie dostaną? Idziemy o zakład, że nawet nie zwrócą̨ uwagi na opakowanie – wręcz przeciwnie – rozerwą̨ je na części chwilę od otrzymania podarunku. Jak łatwo się domyślić́, za specjalne opakowanie płaci się specjalną cenę̨. Jeśli więc od dawna masz pomysł na prezent dla bliskiej osoby, postaraj się zrealizować́ swój plan wcześniej. Tym sposobem rozłożysz wydatki na dłuższy czas i zaoszczędzisz trochę̨ pieniędzy oraz uchronisz się od przedświątecznej zakupowej gorączki.

A co, jeśli nie masz pomysłu na prezent?

W tym roku zaskocz bliskich kreatywnością ;-) Następna para „śmiesznych” skarpet z bałwankiem, „twarzowa” czapka, czy „trafiona” książka w tym roku również̇ trafiłaby do szuflady. Po co więc wydawać́ fortunę̨ na prezenty, zapakowane w piękne, świąteczne pudła?

To najlepszy czas na rozpoczęcie świadomych zakupów. Koniec ze sweterkami w choinki – witajcie przemyślane podarunki, które będą̨ służyć́ przez lata.

Kto lepiej zna Twoich najbliższych od Ciebie? No właśnie, nikt! Dlaczego więc jeszcze zastanawiasz się nad kupnem sweterka? Pokaż swoim przyjaciołom, że znasz ich potrzeby – z pewnością̨ to docenią. Niech przemyślany prezent pozwala wracać́ myślami do wspólnie spędzonych świąt w rodzinnym gronie. To piękna pamiątka, a za razem przydatny przedmiot. Teraz masz czas, aby się nad nim zastanowić!

Czy grudniowy szał dotyczy tylko prezentów i sezonowych bibelotów? Jak wskazują̨ liczne statystyki, duża część wydatków w okresie świątecznym to również̇ jedzenie. Okazuje się, że podczas świąt, na naszych stołach królują̨ tzw. produkty premium. Dlaczego? Czy droższe odpowiedniki smakują̨ nam bardziej, niż̇ te, które kupujemy na co dzień́? Nie dajmy się oszołomić reklamom, które próbują̨ nam wmówić́, że świąteczna dekoracja na margarynie czyni ją luksusową margaryną – to wciąż̇ tylko margaryna!

Oczywiście, przy okazji świąt zasługujemy na odrobinę wykwintności, która uczyni ten czas wyjątkowym. Jednak niech nie będzie to przewodnią myślą̨ świąt, bo przecież̇ nie o to w tym wszystkim chodzi!

Nawet jeśli jesteś́ rozsądnym konsumentem, który zna świąteczne techniki marketingowe, którymi posługują̨ się producenci, Tobie też może zdarzyć́ się chwila słabości. Masz świadomość́, że przecudowny, pachnący świętami pakunek przewiązany najpiękniejszą wstążką jaką kiedykolwiek widziałeś́, to tylko okładka, dla kolejnego zbieracza kurzu – tandetnej kuli śnieżnej. W dodatku sezonowego zbieracza – który przez większość́ roku zalega w najciemniejszym kartonie, by na tę specjalną okazję odrodzić́ się na nowo, niczym bohater.

Nie przejmuj się! Każdy z nas ma czasem takie chwile, kiedy znajduje promocje, która wydaje się być́ żyłą złota. Przecież̇ taka okazja może już się nie powtórzyć́. Skoro przygotowujesz niespodzianki najbliższym, dlaczego nie pomyślisz o sobie? Zasługujesz na to, ale...

 

Twoje konto bankowe poczuło magię świąt?

Damy radę! Nie pożyczaj pieniędzy od rodziny – to zwykle nie kończy się dobrze. Po co tłumaczyć się bliskim z brakujących środków, kiedy można udać się do sprawdzonej instytucji z jasno określonymi zasadami? Na pierwszy rzut oka, firm udzielających pożyczek jest wiele, jednak komu warto zaufać? To już kwestia indywidualnego podejścia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Aasa Polska S.A. i skorzystania z kalkulatora rat, który podaje dokładne informacje na temat wysokości i rozłożenia kosztów. Wierzymy, że uda się Wam podjąć́ właściwą̨ decyzję i pozwoli na spędzenie świąt w miłej i spokojnej atmosferze, wśród najbliższych.

Ten wpis znajduje się w kategorii