Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Szybki kredyt na wymianę rozrządu

Szybki kredyt na wymianę rozrządu

Twój samochód wymaga wymiany rozrządu? Musisz w takim razie przygotować się na wyższy wydatek. Ile będziemy musieli zapłacić za wymianę rozrządu w aucie i skąd pozyskać pieniądze, gdy nie mamy odpowiedniej sumy na naprawę?

Wymiana rozrządu czeka prędzej czy później każdego właściciela samochodu posiadającego silnik spalinowy. Silniki te do działania potrzebują paliwa, które w formie mieszanki powietrzno-paliwowej jest tłoczone do cylindrów z poruszającymi się tłokami. Potem dochodzi do wybuchu tej mieszanki i odprowadzenia produktów reakcji spalania – w rezultacie samochód może się poruszać.

Do bezawaryjnego działania silnika spalinowego potrzebny jest pasek lub łańcuch rozrządu. Jego zadaniem jest synchronizowanie wszystkich elementów, dzięki czemu otwierają się one i zamykają w odpowiednich momentach. Zatem rozrząd zapobiega uszkodzeniu silnika.

Problemy z rozrządem

W nowych samochodach nie mamy żadnych problemów z rozrządem, ponieważ łańcuch lub pasek rozrządu działają gładko. Nowoczesne komponenty tego rodzaju są trwałe, pracują cicho oraz zapewniają wysoki komfort jazdy. Z czasem jednak elementy ulegają mikrouszkodzeniom i rozciągnięciu. Gdy w porę nie wymienimy rozrządu, może dojść nawet do uszkodzenia silnika!

Eksperci radzą, aby rozrząd kontrolować co około kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Zwykle wymiana łańcucha jest potrzebna po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów a fabrycznego paska po 120-160 tysiącach kilometrów, jednak jest to zależne od konkretnego modelu samochodu oraz typu i jakości rozrządu.

Kiedy wymienić rozrząd?

Gdy regularnie sprawdzamy samochód, możemy określić czy też eksperci mogą określić, kiedy konieczne jest dokonanie wymiany. Gdy kupujemy samochód używany, powinniśmy sprawdzić stan paska albo łańcucha rozrządu od razu – zdarza się, że pojazdy sprzedawane są już z wyeksploatowanym elementem. Nie zawsze jednak można dokładnie określić stan tego elementu, dlatego zaleca się jego wymianę po terminie zalecanym przez producenta.

Problemy związane z rozrządem możemy zauważyć przede wszystkim po nietypowych dźwiękach, które wydobywają się spod maski pojazdu. Dotyczy to głównie aut z łańcuchem rozrządu, ponieważ paski działają ciszej.

Ile kosztuje wymiana rozrządu?

Koszty zależne są od modelu samochodu, z którym mamy do czynienia. Musimy też pamiętać o tym, że oprócz paska albo łańcucha potrzebne nam będą dodatkowe elementy, w tym ramię napinacza, rolka prowadząca i napinacza, uszczelniacze i uszczelki. Może też pojawić się konieczność wymiany pompy wody.

Do wyboru mamy części oryginalne, które są zalecane, ale droższe. Możemy również zakupić tańsze zamienniki, które również prezentują dobrą jakość.

Za wymianę rozrządu zapłacimy od około 800 do 2 000 złotych w zależności od modelu auta i wybranego warsztatu, zatem nie jest to niska cena. Gdy brakuje nam pieniędzy na pokrycie tego wydatku, możemy wziąć szybką pożyczkę ratalną. Teraz można otrzymać ją nawet całkowicie przez internet – bez wychodzenia z domu. To najlepszy wybór wtedy, gdy musimy wykonać wymianę rozrządu od zaraz i nie mamy wystarczających oszczędności.

Ten wpis znajduje się w kategorii