Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Umowa pożyczki prywatnej – co w niej zawrzeć?

Umowa pożyczki prywatnej – co w niej zawrzeć?

Pieniądze pożyczyć możemy nie tylko od banku czy firmy pozabankowej, ale również od osób prywatnych. Może być to nasza rodzina, znajomi czy też osoby, których nie znamy. Wówczas mówimy o tak zwanej pożyczce prywatnej. Chociaż do kwoty 500 złotych nie musimy podpisywać umowy pożyczki tego rodzaju, to jednak zawsze warto to zrobić. Jakie zapisy powinny znaleźć się wtedy w umowie pożyczkowej?

Pożyczka prywatna jest wybierana często wtedy, gdy po prostu łatwiej jest nam pożyczyć pieniądze od kogoś bliskiego. Z kolei pożyczki tego rodzaju oferowane przez osoby prywatne, których nie znamy, częściej wybierane są przez osoby, które nie mogą liczyć zarówno na pożyczkę od banku czy firmy pożyczkowej, jak i od bliskich.

Podczas gdy w przypadku pożyczek od bliskich nam osób nie mamy zwykle problemu kwestii zaufania, ponieważ znamy pożyczkodawcę, a on zna nas, to już w przypadku pożyczek prywatnych osób nam nieznajomych pojawia się pytanie o bezpieczeństwo. Nierzadko słyszymy o pożyczkach, które wpędziły w spore kłopoty – okazało się, że są one zawierane jako hipoteczne i pożyczkobiorcy tracili domy, mogły też być związane z ogromnymi kosztami w przypadku braku terminowej spłaty. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z umową pożyczki prywatnej.

Umowa pożyczki prywatnej powinna zawierać następujące dane:

• informacje o stronach umowy, czyli o pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy, w tym ich dane osobowe i adresowe oraz kontaktowe

• kwotę pożyczki oraz okres, na który jest ona udzielana

• dane o kosztach pożyczki – prowizji, oprocentowaniu i innych opłatach

• ogólna suma, którą musimy zwrócić, czyli kapitał oraz koszty pożyczki

• sposób spłaty zobowiązania – ratalnie, w całości, terminy spłaty oraz sposób przekazania środków, na przykład na konto bankowe, czy możliwe jest spłacenie pożyczki w całości

• konsekwencje związane z brakiem spłaty pożyczki w terminie, na przykład naliczenie odsetek karnych

• podpisy każdej ze stron umowy

W umowie pożyczki prywatnej wszelkie kwestie, które nie zostały uregulowane, podlegają aktualnym przepisom prawa, czyli w tym przypadku zapisom w Kodeksie cywilnym.

Pobierz umowę pożyczki już teraz

Jeżeli potrzebujesz umowę pożyczki w celu jej zawarcia, nie musisz wcale szykować jej od zera. Możesz także pobrać wzór umowy gotowy do wypełnienia, który oszczędzi ci dużo czasu. W sieci możemy błyskawicznie wyszukać umowy o pożyczkę prywatną, które zawierają wszystkie potrzebne zapisy – my tylko musimy ją uzupełnić.

Oczywiście, jeżeli mamy jakieś dodatkowe wymagania dotyczące pożyczki, możemy również zawrzeć je w umowie. Pamiętajmy jednak o tym, że nie powinny być one sprzeczne z prawem.

Pożyczka ratalna w Aasa Polska – najlepsza zamiast prywatnej!

Gdy potrzebujesz dodatkowych środków, nie musisz jednak wcale zaciągać pożyczki prywatnej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w Aasa Polska – dla klientów przygotowaliśmy pożyczkę w sumie do 10 000 złotych pozwalającą na spłatę w terminie do 24 miesięcy. W rezultacie spłata rat jest bardzo wygodne i prosta – z pewnością nie będą one nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

Wniosek o pożyczkę w Aasa Polska możesz wypełnić już teraz na naszej stronie internetowej – zapraszamy do skorzystania z oferty!

Ten wpis znajduje się w kategorii