W jaki sposób spłacić swoją pożyczkę?
Pożyczki zaciągamy najczęściej wtedy, gdy sami nie dysponujemy odpowiednimi środkami. Do dyspozycji mamy obecnie szeroką gamę ofert pożyczkowych, nie tylko bankowych, ale również pozabankowych. W Aasa Polska proponujemy naszym klientom szybkie i wygodne pożyczki ratalne on-line, których zaciągnięcie nie wymaga wychodzenia z domu. W jaki sposób możemy wtedy spłacić swoje zadłużenie?

Spis treści
Na zaciągnięcie pożyczki powinniśmy zdecydować się jedynie w tej sytuacji, gdy wiemy, że będziemy w stanie ją spłacić – w przeciwnym przypadku istnieje ryzyko, że zadłużenie zacznie generować jeszcze większe koszty, a w konsekwencji może doprowadzić do windykacji, a nawet zajęcia komorniczego.
Spłata zależna jest przede wszystkim od tego, jaki rodzaj pożyczki zaciągnęliśmy. Inaczej spłacamy chwilówki, inaczej pożyczki ratalne, które najczęściej dzielone są na comiesięczne raty. Wszystkie informacje dotyczące tego, jak powinniśmy spłacać pożyczkę, znajdziemy w umowie, do której dołączany jest również harmonogram spłat.
Gdzie wpłacać pieniądze?
Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczkę on-line, także przez internet możemy spłacać zadłużenie – nie ma wtedy potrzeby chodzenia do banku lub na pocztę, aby tam wpłacać kolejne raty.
W umowie o pożyczkę znajdziemy numer rachunku bankowego, na który powinniśmy wpłacać pieniądze zgodnie z terminami w harmonogramie. W naszej firmie Aasa Polska rachunek do spłaty jest ustalany indywidualnie dla każdego klienta, dlatego należy zawsze dokonywać spłaty na numer wskazany w treści umowy.
Nie zostawiaj spłaty na ostatni moment
Pamiętaj o tym, że najlepiej dokonać spłaty jeszcze przed terminem wskazanym w umowie – jeżeli wykonujesz przelew zwykły, wtedy czas księgowania wpłaty to zwykle jeden dzień roboczy, nie licząc weekendów. Gdy chcesz, aby wpłata przyszła na czas, wykonaj ją na co najmniej jeden dzień przed terminem.
Jeżeli twój aktualny termin spłaty nie odpowiada ci w pełni, możesz skontaktować się również z firmą pożyczkową w celu dokonania jego zmiany. W Aasa Polska wystarczy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta.
Czy można spłacić pożyczkę wcześniej?
Oczywiście, także jest to możliwe. Jeżeli wybieramy pożyczkę ratalną, wtedy najlepiej skonstatować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia, jaką kwotę powinniśmy spłacić w całości. Możemy też spłacić kilka rat do przodu jeszcze w poprzedzających terminy miesiącach albo pieniądze wpłacić na lokatę, aby tam zaprocentowały i dopiero potem, przed terminem dokonać spłaty.
Jeżeli interesuje cię szybka i wygodna pożyczka ratalna, nie czekaj, ale już teraz zapoznaj się bliżej z naszą ofertą na stronie internetowej. Wniosek można złożyć nawet w tym momencie – zapraszamy serdecznie!
Co wtedy, gdy nie mogę spłacić pożyczki?
Mogą zdarzyć się też sytuacje, gdy nie jesteśmy w stanie spłacić pożyczki w terminie. W takich przypadkach także powinnyśmy skontaktować się z firmą pożyczkową, która będzie mogła zaproponować rozwiązanie takiej sytuacji, na przykład poprzez wydłużenie terminu spłaty i pomniejszenie wysokości rat.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej

Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej

W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej