Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Zakupy przez internet – jaką formę płatności wybrać?

Zakupy przez internet – jaką formę płatności wybrać?

Chcesz zrobić swoje pierwsze zakupy przez internet? Nie wiesz jeszcze, jak się za to zabrać? Dużo pytań wzbudza przede wszystkim wybranie odpowiedniej formy płatności. Gdy również zależy ci na tym, aby zrobić udane zakupy on-line, zobacz razem z nami, jaka metoda płatności sprawdzi się wtedy najlepiej!

Kupowanie przez internet ma wiele zalet. Do wyboru mamy znacznie więcej sklepów niż stacjonarnie, możemy łatwo porównywać ze sobą ceny, polować na promocje, a także uzyskamy dostęp do wielu niedostępnych stacjonarnie produktów. Oczywiście, obecnie zakupy możemy robić nie tylko w polskich sklepach on-line, ale również w tych zagranicznych – niemalże na całym świecie.

Aby zrobić zakupy on-line, musimy wybrać odpowiednią formę zapłaty, a także dostawy. Dzisiaj sklepy oferują nam kilka różnych metod zapłaty i możemy wybrać taką, która będzie odpowiadała nam najbardziej.

Płatności w sklepach online – wczoraj i dziś

Każdy, kto korzysta z internetu już od ponad dekady, pamięta, że początkowo zakupy nie mieliśmy do wyboru wielu form płatności. Zasadniczo do wyboru mieliśmy wtedy przelew z naszego konta bankowego albo dostawę za pobraniem, czyli z płatnością u listonosza przy dostarczeniu paczki.

Dzisiaj te dwie metody zapłaty nadal są dostępne, ale do dyspozycji mamy także inne, w tym płatność z użyciem systemów płatności internetowych, a także kartą płatniczą albo kredytową. Ponadto niektóre sklepy pozwalają na zapłatę do 14 dni po otrzymaniu paczki, ale jest to dość rzadko spotykana metoda i przeznaczona dla stałych klientów sklepów.

Gdy chcemy, aby nasza paczka ze sklepu internetowego doszła to nas jak najszybciej, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy metody płatności – systemy płatności internetowych, zapłatę kartami oraz zapłatę za pobraniem.

Szybko, bezpiecznie i wygodnie

Systemy płatności internetowych to płatność za pośrednictwem innej firmy, do której przesyłamy pieniądze, natomiast ona potem dostarcza je do docelowego odbiorcy. Dla klienta skorzystanie z takiej metody płatności jest darmowe. Z systemami tego rodzaju możemy płacić przelewem albo kartami. To bezpieczna forma zapłaty, która dodatkowo pozwala na przyspieszenie wysyłki. Jak to możliwe?

W przypadku systemów płatności internetowych informacja o wykonanej zapłacie przekazywana jest do odbiorcy praktycznie natychmiast. Dotyczy to także przelewów międzybankowych, które standardowo dochodzą do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Zatem przy zapłacie z użyciem systemów on-line nasza paczka może być wysłana nawet tego samego dnia.

Informacje o wpłacie od razu dochodzą również przy wyborze płatności kartą – pamiętajmy jednak o tym, by płacić nią tylko w zaufanych sklepach. Gdy z kolei chodzi o płatność przy odbiorze, czyli za pobraniem, musimy liczyć się z tym, że sklep zażyczy sobie wyższej opłaty za wysyłkę. Nie jest to jednak regułą – w wielu sklepach wysyłka za pobraniem oraz z zapłata z góry kosztuje tyle samo.

Podsumowując, obecnie zdecydowanie najlepszą metodą płatności w sklepach są specjalne systemy płatności on-line. Właśnie dlatego korzysta z nich także coraz więcej sklepów internetowych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.