Wiosenny zastrzyk gotówki do 15 tys. złotych

Sprawdź!

Zakupy przez internet – jaką formę płatności wybrać?

Zakupy przez internet – jaką formę płatności wybrać?

Chcesz zrobić swoje pierwsze zakupy przez internet? Nie wiesz jeszcze, jak się za to zabrać? Dużo pytań wzbudza przede wszystkim wybranie odpowiedniej formy płatności. Gdy również zależy ci na tym, aby zrobić udane zakupy on-line, zobacz razem z nami, jaka metoda płatności sprawdzi się wtedy najlepiej!

Kupowanie przez internet ma wiele zalet. Do wyboru mamy znacznie więcej sklepów niż stacjonarnie, możemy łatwo porównywać ze sobą ceny, polować na promocje, a także uzyskamy dostęp do wielu niedostępnych stacjonarnie produktów. Oczywiście, obecnie zakupy możemy robić nie tylko w polskich sklepach on-line, ale również w tych zagranicznych – niemalże na całym świecie.

Aby zrobić zakupy on-line, musimy wybrać odpowiednią formę zapłaty, a także dostawy. Dzisiaj sklepy oferują nam kilka różnych metod zapłaty i możemy wybrać taką, która będzie odpowiadała nam najbardziej.

Płatności w sklepach online – wczoraj i dziś

Każdy, kto korzysta z internetu już od ponad dekady, pamięta, że początkowo zakupy nie mieliśmy do wyboru wielu form płatności. Zasadniczo do wyboru mieliśmy wtedy przelew z naszego konta bankowego albo dostawę za pobraniem, czyli z płatnością u listonosza przy dostarczeniu paczki.

Dzisiaj te dwie metody zapłaty nadal są dostępne, ale do dyspozycji mamy także inne, w tym płatność z użyciem systemów płatności internetowych, a także kartą płatniczą albo kredytową. Ponadto niektóre sklepy pozwalają na zapłatę do 14 dni po otrzymaniu paczki, ale jest to dość rzadko spotykana metoda i przeznaczona dla stałych klientów sklepów.

Pożyczka online do 15 tys. złotych na powitanie wiosny!

Gdy chcemy, aby nasza paczka ze sklepu internetowego doszła to nas jak najszybciej, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy metody płatności – systemy płatności internetowych, zapłatę kartami oraz zapłatę za pobraniem.

Szybko, bezpiecznie i wygodnie

Systemy płatności internetowych to płatność za pośrednictwem innej firmy, do której przesyłamy pieniądze, natomiast ona potem dostarcza je do docelowego odbiorcy. Dla klienta skorzystanie z takiej metody płatności jest darmowe. Z systemami tego rodzaju możemy płacić przelewem albo kartami. To bezpieczna forma zapłaty, która dodatkowo pozwala na przyspieszenie wysyłki. Jak to możliwe?

W przypadku systemów płatności internetowych informacja o wykonanej zapłacie przekazywana jest do odbiorcy praktycznie natychmiast. Dotyczy to także przelewów międzybankowych, które standardowo dochodzą do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Zatem przy zapłacie z użyciem systemów on-line nasza paczka może być wysłana nawet tego samego dnia.

Informacje o wpłacie od razu dochodzą również przy wyborze płatności kartą – pamiętajmy jednak o tym, by płacić nią tylko w zaufanych sklepach. Gdy z kolei chodzi o płatność przy odbiorze, czyli za pobraniem, musimy liczyć się z tym, że sklep zażyczy sobie wyższej opłaty za wysyłkę. Nie jest to jednak regułą – w wielu sklepach wysyłka za pobraniem oraz z zapłata z góry kosztuje tyle samo.

Podsumowując, obecnie zdecydowanie najlepszą metodą płatności w sklepach są specjalne systemy płatności on-line. Właśnie dlatego korzysta z nich także coraz więcej sklepów internetowych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4400 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,13%. Rata miesięczna od 251,28 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4420,27 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 512,80 zł, prowizja 3907,47 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8820,27 zł. Stan na dzień 01.02.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 58,13%. Rata miesięczna od 117,95 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2 %. Całkowity koszt pożyczki: 4690,01 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 605,06 zł, prowizja 4084,95 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9290,01 zł. Stan na dzień 01.02.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1324,80 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.