Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Zakupy przez internet – jaką formę zapłaty wybrać?

Zakupy przez internet – jaką formę zapłaty wybrać?

Chcesz zrobić swoje pierwsze zakupy przez internet? Nie wiesz jeszcze, jak się za to zabrać? Dużo pytań wzbudza przede wszystkim wybranie odpowiedniej formy płatności. Gdy również zależy ci na tym, aby zrobić udane zakupy on-line, zobacz razem z nami, jaka metoda płatności sprawdzi się wtedy najlepiej!

Kupowanie przez internet ma wiele zalet. Do wyboru mamy znacznie więcej sklepów niż stacjonarnie, możemy łatwo porównywać ze sobą ceny, polować na promocje, a także uzyskamy dostęp do wielu niedostępnych stacjonarnie produktów. Oczywiście, obecnie zakupy możemy robić nie tylko w polskich sklepach on-line, ale również w tych zagranicznych – niemalże na całym świecie.

Aby zrobić zakupy on-line, musimy wybrać odpowiednią formę zapłaty, a także dostawy. Dzisiaj sklepy oferują nam kilka różnych metod zapłaty i możemy wybrać taką, która będzie odpowiadała nam najbardziej.

Płatności w sklepach on-line – wczoraj i dziś

Każdy, kto korzysta z internetu już od ponad dekady, pamięta, że początkowo zakupy nie mieliśmy do wyboru wielu form płatności. Zasadniczo do wyboru mieliśmy wtedy przelew z naszego konta bankowego albo dostawę za pobraniem, czyli z płatnością u listonosza przy dostarczeniu paczki.

Dzisiaj te dwie metody zapłaty nadal są dostępne, ale do dyspozycji mamy także inne, w tym płatność z użyciem systemów płatności internetowych, a także kartą płatniczą albo kredytową. Ponadto niektóre sklepy pozwalają na zapłatę do 14 dni po otrzymaniu paczki, ale jest to dość rzadko spotykana metoda i przeznaczona dla stałych klientów sklepów.

Gdy chcemy, aby nasza paczka ze sklepu internetowego doszła to nas jak najszybciej, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy metody płatności – systemy płatności internetowych, zapłatę kartami oraz zapłatę za pobraniem.

Szybko, bezpiecznie i wygodnie

Systemy płatności internetowych to płatność za pośrednictwem innej firmy, do której przesyłamy pieniądze, natomiast ona potem dostarcza je do docelowego odbiorcy. Dla klienta skorzystanie z takiej metody płatności jest darmowe. Z systemami tego rodzaju możemy płacić przelewem albo kartami. To bezpieczna forma zapłaty, która dodatkowo pozwala na przyspieszenie wysyłki. Jak to możliwe?

W przypadku systemów płatności internetowych informacja o wykonanej zapłacie przekazywana jest do odbiorcy praktycznie natychmiast. Dotyczy to także przelewów międzybankowych, które standardowo dochodzą do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Zatem przy zapłacie z użyciem systemów on-line nasza paczka może być wysłana nawet tego samego dnia.

Informacje o wpłacie od razu dochodzą również przy wyborze płatności kartą – pamiętajmy jednak o tym, by płacić nią tylko w zaufanych sklepach. Gdy z kolei chodzi o płatność przy odbiorze, czyli za pobraniem, musimy liczyć się z tym, że sklep zażyczy sobie wyższej opłaty za wysyłkę. Nie jest to jednak regułą – w wielu sklepach wysyłka za pobraniem oraz z zapłata z góry kosztuje tyle samo.

Podsumowując, obecnie zdecydowanie najlepszą metodą płatności w sklepach są specjalne systemy płatności on-line. Właśnie dlatego korzysta z nich także coraz więcej sklepów internetowych.

Ten wpis znajduje się w kategorii