Gdzie najtaniej zrobisz zakupy spożywcze?

najtańsze zakupy spożywcze
W styczniu tego roku najbardziej, bo aż o 38% podrożała margaryna, na kolejnych miejscach jest mąka (20%) i cukier (17%). Potaniały natomiast warzywa – ziemniaki o 34%, cebula o 28% i kapusta o 24%. Gdzie aktualnie zrobisz zakupy najtaniej? Sprawdzamy!

Firma ASM Sales Force Agency co miesiąc liczy, ile w hipermarketach (stacjonarnych i online) oraz w dyskontach kosztuje koszyk podstawowych zakupów z następujących kategorii: pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa. Jest drożej niż w poprzednim miesiącu. A my dodatkowo sprawdzamy aktualne promocje z gazetek różnych sklepów!

Ile kosztują podstawowe zakupy spożywcze w Biedronce?

Za podstawowe zakupy spożywcze zapłacisz w Biedronce 215,59 zł, co daje jej trzecie miejsce w zestawieniu. Aby zaoszczędzić, warto dodatkowo śledzić biedronkowe promocje, zgromadzone w gazetce. Biedronka obniżyła ceny mleka do 1,69 zł za 1 litr. Korzystna oferta obowiązuje przy zakupie 12 kartonów dla posiadaczy karty „Moja Biedronka”. Gazetka jest dostępna w sklepach, ale także na stronie internetowej.

Taniej można również kupić olej, którego cena spadła z 13,99 zł do 9,90 zł, a szczegóły promocji znajdziemy w gazetce Biedronka.

Aktualnie obowiązuje również niższa cena na pakowaną wędlinę. Przy kupnie trzech sztuk można zaoszczędzić aż 44% w markecie Biedronka. Gazetki zmieniają się co tydzień, warto więc śledzić je na bieżąco.

Planujesz zakupy w Biedronce? Godziny otwarcia różnią się w zależności od marketu, więc warto wyszukać sobie w internecie, o której otwierają market w Twojej okolicy. Są krócej i dłużej czynne sklepy Biedronka. Godzina otwarcia to zazwyczaj 6:00 lub 6:30, a zamknięcia 21:30 albo 23:30.

Ile kosztują podstawowe zakupy spożywcze w Lidlu?

Zgodnie z rankingiem przeprowadzonym przez ASM Salesforce Agency Lidl jest droższy od Biedronki, a podstawowe zakupy spożywcze kosztują tam 224,52 zł. Sklep Lidl prowadzi sprzedaż stacjonarną produktów spożywczych i przemysłowych. Natomiast te drugie można zamówić sobie na internetowym „Lidl sklep”, dzięki czemu nie trzeba polować stacjonarnie na sprzęty, ubrania czy rzeczy do domu.

Lidl Polska istnieje od 2002 roku, a stacjonarny sklep spożywczy jest obecny we wszystkich dużych i w większości mniejszych miast. Sam Lidl Warszawa to aż 20 placówek w różnych częściach miasta. Kiedy czynny jest Lidl? Godziny otwarcia są uzależnione od konkretnego miejsca, jednak w większości jest to 6:00 – 23:00.

W jakim miejscu można znaleźć promocje? Przy wyjściu ze sklepów na stojakach są umieszczone gazetki Lidla. Gazetkę Lidla znajdziesz również online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: „lidl gazetki”, „lidl gazetka” albo „gazetka lidl” i wyświetli Ci się strona marketu Lidl. Oferta zmienia się dwa razy w tygodniu. Warto więc być z promocjami na bieżąco. Co ciekawego znajdziesz w aktualnej gazetce Lidl?

W kategorii podstawowych zakupów spożywczych warto zwrócić uwagę na kurczaka gospodarskiego, który został przeceniony o 40% i kosztuje teraz 7,69 zł za 1 kg. Gazetki Lidl to również kopalnia oszczędności dla osób, które dotknął podatek cukrowy. Za dwupak litrowej coli zapłacisz zaledwie 3,49 zł za butelkę. Czego jeszcze ceny obniżył Lidl? Gazetka najnowsza wskazuje największe promocje na: pomarańcze, pomidory i nektarynki.

Ile kosztują podstawowe zakupy spożywcze w Auchan?

Badanie pokazuje, że to Auchan jest aktualnie najtańszym sklepem spożywczym. Podstawowe artykuły kosztują tam teraz 206,35 zł. Do tego marketu możesz pójść stacjonarnie albo zamówić zakupy do domu z Auchan Direct. Niestety dostarcza je tylko Auchan Warszawa, więc z tego udogodnienia mogą skorzystać tylko mieszkańcy stolicy i okolic.

W gazetce Auchan są zgromadzone promocje dla posiadaczy karty Skarbonka. W tym tygodniu kupią oni taniej piwo, sok czy sery pleśniowe. Auchan gazetka jest dostępna w internecie oraz można ją wziąć przy okazji zakupów w markecie. Po co jeszcze w tym tygodniu warto wybrać się do Auchana? Gazetka informuje, że w promocji są także pomarańcze, kiełbasa i serki śmietankowe.

Ile kosztują podstawowe zakupy spożywcze w Kaufland?

Kaufland znalazł się na czwartym miejscu w rankingów sklepów spożywczych i podstawowe zakupy zrobisz w nim za 219,36 zł. Gazetka Kauflandu wskazuje w tym tygodniu, że taniej nabędziesz schab wieprzowy, kawę rozpuszczalną oraz markowe napoje gazowe. Rodzice maluchów z pewnością ucieszy informacja, że zgodnie z danymi w gazetce Kaufland obniżono ceny pampersów.

W tym tygodniu zdecydowanie opłaca kupić się mleko na zapas w markecie Kaufland. Gazetka wskazuje, że kupując siedem kartonów, pięć dostaniemy gratis. Dzięki temu można zaoszczędzić aż 41% na sztuce.

Gazetki Kaufland informują o korzystnych ofertach, ale jeśli często robisz zakupy właśnie w tym sklepie, to warto ściągnąć sobie aplikację na telefon. Znajdziesz tam promocje, ale także godziny otwarcia Kauflandu w Twojej okolicy.

Ile kosztują podstawowe zakupy spożywcze w Tesco?

Tesco jest obecnie najdroższe ze wszystkich pięciu opisanych przez nas marketów. Zakupy aktualnie kosztują tam aż 237,38 zł. Kupując podobne produkty w Auchanie możesz zaoszczędzić ponad 30 zł!

Potwierdzona została już informacja, że Tesco wycofuje się z Polski, dlatego część sklepów jest już zamknięta. Od początku listopada zeszłego roku nie działa już także Tesco online. Komunikat na stronie internetowej informuje, że serwis Tesco E-zakupy został zamknięty, ale można wybrać się do pozostałych sklepów stacjonarnych.

Wciąż jednak obowiązują promocje zebrane w gazetkach Tesco. Co tydzień oferta jest odświeżana, więc warto śledzić stronę internetową na bieżąco. Aktualnie gazetka Tesco przypomina o obniżonej cenie na ser żółty, paprykę, pomidory i polędwiczki wieprzowe.

Warto też korzystać z superofert, które polegają na tym, że przy zakupie większej liczby sztuk danego produktu, cena jednostkowa jest obniżana w Tesco. Gazetka wskazuje, że w tym tygodniu tą promocją objęty jest: olej, cukier, brokuły i kawa rozpuszczalna.

To, gdzie jest najtaniej? Podsumowanie

Najtaniej jest w Auchan, Makro i Biedronce, za to aktualnie lepiej unikać zakupów w Tesco, Selgrosie i e-grocery (markety spożywcze działające wyłącznie online).

Warto jednak zauważyć, że ceny w sklepach zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeśli chcesz rzeczywiście oszczędzać, to lepiej nie przywiązywać się do jednego miejsca, tylko kupować produkty tam, gdzie akurat jest na nie promocja.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.