Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak wybrać laptop do pracy i nauki zdalnej?

Jak wybrać laptop do pracy i nauki zdalnej?

Laptopy w czasie pandemii są naprawdę niezbędne. W końcu to one umożliwiają naukę i pracę zdalną, a po wypełnionych obowiązkach można na nich grać, oglądać filmy czy słuchać muzyki. Jaki model najlepiej wybrać, aby nadawał się do pracy, nauki, ale i dla przyjemności? Porównujemy urządzenia z różnych półek cenowych

Laptop do pracy i nauki zdalnej – na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać najlepszego laptopa? Oczywiście najpierw zastanów się, do czego będzie Ci on potrzebny. Dzieciom, które uczą się zdalnie, wystarczy tańszy model o gorszych parametrach technicznych.

Z kolei, gdy pracujesz zdalnie, to lepiej wybrać model z większym ekranem czy szybszym dyskiem. Na laptopie nie powinni oszczędzać programiści czy graficy, którzy będą wykorzystywać pełen potencjał komputera.

Po pierwsze weź pod uwagę wielkość ekranu. Jeśli jest to Twoje główne narzędzie pracy zdalnej, masz problemy ze wzrokiem albo analizujesz szczegółowe dane (np. kod programistyczny czy tabele w Excelu), to wtedy przyda Ci się ekran o przekątnej ekranu 15 – 17 cali. Jeżeli jednak zależy Ci, aby laptop był poręczny albo mieścił się na dziecięcym biurku, to wtedy wystarczy 13 cali, a informacje na ekranie i tak będą czytelne.

Podstawowym parametrem jest także ilość pamięci RAM. Im jest jej więcej, tym laptop szybciej chodzi. Laptopy do gier możesz dodatkowo wyposażyć w lepszą kartę graficzną albo dysk zewnętrzny. jesienna-pozyczka

Trzeba także pamiętać, aby laptop posiadał dysk SSD. Wyposażone w SSD laptopy są wydajniejsze w działaniu niż takie, które posiadają dysk talerzowy.

Ważna jest również żywotność baterii i waga urządzenia. Szczególnie jeżeli planujesz przewozić laptop albo chcesz wygodnie na nim pracować lub się uczyć w różnych miejscach w mieszkaniu. Te parametry nie mają większego znaczenia, jeśli masz jedno dedykowane biurko do wykonywania swoich obowiązków.

Oczywiście musisz także zwrócić uwagę na ceny laptopów. Warto pamiętać o tym, że takie urządzenia, jak Apple często kosztują więcej niż sprzęt innych marek o podobnych parametrach technicznych. W przypadku tej firmy sporą część kosztu stanowi po prostu marka.

Warto także pamiętać o tym, że taniej możesz kupić urządzenie, jeżeli są to laptopy poleasingowe. Są one sprzedawane na aukcjach, podobnie jak samochody. Komputery poleasingowe są sprawne, ale mogą być lekko zużyte ze względu na to, że były wcześniej używane.

Laptop do 2 500 zł

Planujesz wydać na komputer przenośny do 2 500 zł? Dobrym wyborem będzie laptop Lenovo. Model Idea Pad, który kosztuje 2 099 zł, jest wyposażony w:

 • ekran 14 cali,
 • 4 GB pamięci RAM,
 • dysk SSD o pojemności 256 GB,
 • kartę graficzną AMD Radeon Graphics,
 • wbudowane głośniki, kamerę i mikrofon.

Waży 1,6 kg, więc jest relatywnie lekkim laptopem o średnich parametrach technicznych. Pamiętaj jednak, że akurat model za tę cenę nie zawiera systemu operacyjnego, więc dodatkowo musisz go dokupić. jesienna-pozyczka

Laptop do 4 000 zł

Najpopularniejszą półką cenową wśród laptopów to 3 000 - 4 000 zł. Za tę sumę można kupić porządne urządzenie na lata, a nawet laptop gamingowy. Właśnie tyle opłaca się zainwestować, jeżeli szukasz laptopa do pracy zdalnej, ale używasz go tylko do programów biurowych, komunikatora i poczty firmowej oraz korzystania z internetu. Jeśli jesteś programistą czy grafikiem, wtedy lepiej na sprzęt wydać więcej.

Przyjrzyjmy się polecanym modelom w tym zakresie cenowym.

Asus Zen Book kosztuje ok. 3 700 zł i za tę cenę otrzymujesz:

 • 14-calowy ekran,
 • 8 GB pamięci RAM,
 • dysk SSD 512 GB,
 • system operacyjny Windows Home,
 • wbudowaną kamerę.

Waży 1,12 kg i jest naprawdę bardzo smukły. Wygodnie więc jest go przenosić.

Cena Apple MacBook Air wynosi ok. 4 000 zł (w promocji w sklepie komputerowym można go dostać za 3 800 zł), a jego wyposażenie jest następujące:

 • 13,3-calowy ekran,
 • 8 GB pamięci RAM,
 • Dysk SSD 128 GB,
 • system operacyjny macOS Sierra,
 • wbudowana kamera,
 • podświetlenie klawiatury.

MacBook Air waży 1,35 kg, więc jest cięższy od Zen Booka w podobnej cenie i posiada gorsze parametry techniczne.

Lenovo Legion y520 to typowy laptop gamingowy. Kosztuje ok. 3 400 zł i oprócz standardowego wyposażenia posiada również takie, które spodoba się graczom:

 • wysokiej jakości procesor Intel Core 7. generacji,
 • dedykowana karta graficzna,
 • opcjonalna hybrydowa pamięć masowa, która przyspiesza działanie laptopa,
 • podświetlenie klawiatury, które przydaje się podczas grania w nocy,
 • zoptymalizowany system chłodzenia, który sprawia, że komputer się nie przegrzewa nawet podczas długiego użytkowania.

Laptop powyżej 5 000 zł

Profesjonaliści, czyli programiści, graficy czy twórcy wideo chętnie korzystają z MacBook Pro. Za około 8 000 zł otrzymujesz zestaw parametrów, które pozwolą Ci na naprawdę komfortową pracę:

 • 15,4-calowy ekran,
 • 16 GB pamięci RAM,
 • dysk SSD 256 GB,
 • czytnik kart pamięci,
 • karta graficzna Intel Iris Pro Graphics,
 • kamera internetowa 1,0 Mpix.

Laptopy – niezbędne akcesoria do pracy i nauki zdalnej

Oprócz samego laptopa warto także zainwestować w niezbędne akcesoria. Torba na laptopa pozwoli Ci wygodnie i bezpiecznie z nim podróżować. Można znaleźć różne modele od 80 do 400 zł. Pamiętaj tylko aby zwrócić uwagę, jaki rozmiar laptopa mieści się w Twojej upatrzonej torbie.

Szczególnie w przypadku nauki zdalnej przydaje się także drukarka laserowa. Pozwala ona zaoszczędzić na zakupie tonera, a jakość wydruku jest naprawdę zadowalająca. Kupisz ją za 400 – 500 zł.

Zarówno do wideokonferencji w pracy jak i lekcji online niezbędne są kamery internetowe. Nowe modele laptopów w większości są w nie wyposażone, ale jeśli zależy Ci na lepszej jakości obrazu, to możesz kupić ją osobno za 80 – 300 zł.

Sprzęt dobrej jakości pozwoli Ci szybciej i efektywniej pracować, dlatego na czymś, z czego Ty albo Twoje dziecko codziennie korzystacie, nie warto oszczędzać. Jeśli aktualnie nie masz wolnej gotówki na taki wydatek, to możesz wesprzeć się pożyczką w Aasa Polska.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.