Wyprawka dla noworodka 2021: to musisz kupić!

Wyprawka dla noworodka 2021: to musisz kupić!

Spodziewasz się maluszka? Wyprawka dla noworodka to sprawa, którą musisz załatwić. Zdecydowanie lepiej zrobić to minimum kilka tygodni przed porodem, aby przed samym rozwiązaniem już się tym nie stresować i spokojnie oczekiwać na to, aż dziecko się urodzi. Ile kosztuje wyprawka dla noworodka oraz wyprawka do szpitala dla mamy? Sprawdź, na jakie wydatki musisz się przygotować.

Nie sposób zaprzeczyć temu, że posiadanie dziecka – kosztuje. I to całkiem sporo. Wyprawka do szpitala to tak naprawdę rzeczy nie tylko dla nowo narodzonego człowieka, ale także dla mamy.

Przeczytaj, jakie koszty czekają Cię w pierwszym roku życia dziecka

Zanim jednak zaczniesz kompletować niezbędne rzeczy, zapoznaj się wymaganiami szpitala, w którym będziesz rodzić odnośnie do wyprawki dla noworodka. Lista jest najczęściej dostępna na stronie internetowej placówki i zawiera rzeczy, które dostaniesz na miejscu, jak i takie, które musisz mieć ze sobą.

Wyprawka dla noworodka – lista podstawowa

Wyprawka do szpitala dla dziecka powinna obejmować następujące niezbędne elementy:

 1. Pieluchy tetrowe – 5 sztuk (15 zł) – oczywiście w dobie jednorazowych pampersów nie są one po to, aby przewijać malucha, ale aby móc go otulić albo wytrzeć.
 2. Pieluchy jednorazowe w rozmiarze 1 – jedno opakowanie (50 zł) – na niektórych oddziałach szpitalnych oddział je zapewnia, ale jeśli nie, to pamiętaj, aby je spakować. Jedno opakowanie z około 25 sztukami wystarczy na kilka dni pobytu.
 3. Ubranka dla dzidziusia – latem wystarczą 3 pary krótkich body, a zimą dłuższych (60 zł). Do tego jeden pajacyk (30 zł), dwie bawełniane czapeczki (20 zł) i trzy pary skarpetek (25 zł). Przy chłodniejszej pogodzie trzeba również pamiętać o kombinezonie (80 zł), w którym przewieziesz malucha do domu.
 4. Rożek – w rożku dziecku najwygodniej będzie się spało (130 zł).
 5. Podkłady do przewijania – 3 sztuki (6 zł), które pozwolą Ci higienicznie przewinąć malucha w sali szpitalnej.
 6. Butelka i smoczek (80 zł) – na wypadek, gdyby maluch nie mógł jeść z piersi.
 7. Mokre chusteczki – dwa opakowania (10 zł) – w szpitalu zazwyczaj nie kąpie się noworodków, aby zachować ich naturalną florę bakteryjną. Chusteczki przydadzą Ci się do wycierania dziecku pupy czy rączek.
 8. Podstawowe kosmetyki, czyli maść na odparzenia (15 zł) i Octenisept do przemywania pępka (20 zł).

Łącznie więc na podstawową wyprawkę dla noworodka do szpitala wydasz około 450 zł.

Zobacz, ile kosztuje utrzymanie dziecka do osiągnięcia przez nie pełnoletności

Wyprawka dla noworodka – lista luksusowa

Pamiętaj jednak, aby do szpitala zabrać ze sobą tylko niezbędne rzeczy. W szpitalu jest mnóstwo zarazków, które na przedmiotach przeniesiesz ze sobą do domu. Jednak wyprawka dla noworodka, którą wykorzystasz w szpitalu to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej! Zobacz, jak powinna wyglądać wyprawka dla noworodka do domu i ile to wszystko kosztuje.

Tak naprawdę nie ma górnych limitów cen artykułów dla dzieci. Wybór jest ogromny i to tylko od Ciebie zależy, ile wydasz. Są jednak rzeczy, które opłaca się kupić z wyższej półki cenowej, ale i takie, za które nie warto przepłacać. Poniżej znajdziesz ceny artykułów popularnych firm, które mogą stanowić elementy wyprawki noworodka do domu.

 1. Wózek – na ten element warto przeznaczyć większą kwotę, bo nie rozstaniesz się z nim pewnie przez najbliższy rok. Ceny dobrej jakości modeli zaczynają się od 1 500 zł.
 2. Fotelik samochodowy – w tym przypadku bezpieczeństwo Twojego malucha jest najważniejsze, więc na fotelik warto wydać więcej. Produkty renomowanych firm kosztują od 500 złotych wzwyż.
 3. Łóżeczko wraz z materacem – nawet jeśli na początku planujesz spać razem z noworodkiem, to warto zapewnić mu spokojne miejsce do drzemek w ciągu dnia. Łóżeczko wraz z materacem kupisz już za około 500 zł.
 4. Niania elektroniczna i monitor oddechu – żeby zapewnić sobie trochę więcej spokoju, warto zainwestować w nianię elektroniczną wraz z monitorem oddechu. Takie urządzenie kosztuje ok. 400 zł.
 5. Wanienka – na ten artykuł nie opłaca się wydawać więcej, więc wystarczy plastikowa wanienka za ok. 150 zł.
 6. Śpiworek do spania – warto pamiętać, że na początku swojego życia maluch nie powinien spać na poduszce ani pod kołdrą, bo zwiększa to ryzyko śmierci łóżeczkowej. Dlatego lepiej zainwestować w śpiworek, który kosztuje ok. 100 zł i prześcieradło za ok. 40 zł.
 7. Podgrzewacz do butelek naprawdę ułatwia życie młodym rodzicom. Podgrzanie mleka jest szybkie i proste i można od razu podać je maluchowi. Cena takiego gadżetu to ok. 150 zł.
 8. Ciuszki – tutaj trudno wskazywać konkretne elementy, bo to od Ciebie, dziecka i pory roku zależy, ile czego trzeba kupić. Pamiętaj, że szczególnie na początku maluch szybko rośnie i nie ma potrzeby kupowania zbyt wielu ubranek. Za podstawowy zestaw pajacyków, skarpetek, czapeczek, kaftaników i kombinezon zapłacisz mniej więcej 400 zł.
 9. Zabawki – na początku niemowlakowi wystarczy tylko karuzela na łóżeczko (100 zł), książeczki kontrastowe (20 zł) i szumiąca zabawka, która pomoże mu się uspokoić (200 zł).
 10. Ręcznik z kapturkiem i otulacze – niezbędny w kąpieli będzie ręcznik z miękkiej tkaniny (40 zł) oraz kilka otulaczy (100 zł), którymi można przykryć malucha, ale też zawinąć w kokon.
 11. Kosmetyki – w dziecięcej kosmetyczce powinno znaleźć się naprawdę kilka podstawowych produktów: delikatny płyn do mycia ciała i włosków (20 zł), krem do pupy (30 zł), oliwka nawilżająca (15 zł) i płyn do prania dla niemowląt (30 zł).
 12. Lekarstwa – jeśli pediatra nie zaleci nic szczególnego, to w domu noworodka powinien znajdować się płyn do pielęgnacji kikuta pępowinowego (25 zł), sól fizjologiczna (10 zł) i aspirator do nosa (30 zł).

Łącznie wyprawka dla niemowlaka kosztuje więc około 4 600 zł. To naprawdę spora kwota, która może być nawet kilka razy wyższa, jeśli postawisz na bardziej luksusowe firmy albo kupisz więcej sztuk danych artykułów. Trudno jednorazowo wygospodarować taką kwotę, więc również na wyprawkę dla niemowlaka możesz wziąć pożyczkę w Aasa Polska. Proces wnioskowania jest bardzo szybki i nie trzeba wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze.

Wyprawka do szpitala dla mamy

Kompletując rzeczy dla dziecka, przyszła mama nie może zapomnieć o sobie. Co powinno koniecznie znaleźć się na liście w ramach wyprawki do szpitala dla mamy?

 1. Ważne i bezpłatne – dowód osobisty, karta ciąży, wyniki aktualnych badań i telefon.
 2. Koszule – jedna do porodu (może być nawet najtańsza, bo i tak będzie do wyrzucenia) oraz trzy na pobyt w szpitalu (200 zł).
 3. Kosmetyki – pasta i szczoteczka do zębów (10 zł), delikatny żel pod prysznic i do higieny intymnej (15 zł), szampon (20 zł).
 4. Klapki pod prysznic – najlepiej, żeby nie były to japonki, żebyś swobodnie mogła zakładać je nawet na skarpetki podczas pobytu w szpitalu (30 zł).
 5. Ręcznik kąpielowy – 2 sztuki, najlepiej w ciemnych kolorach (60 zł).
 6. Staniki z odpinanymi miseczkami do karmienia – 2 sztuki (150 zł).
 7. Laktator – pomoże pobudzić laktację albo poradzić sobie z nadmiarem pokarmu. Lepiej kupić droższy model elektryczny za około 500 zł.
 8. Woda i przekąski – nie zapomnij o butelce wody (3 zł) oraz zestawie przekąsek, takich jak wafle ryżowe czy batoniki (20 zł).
 9. Podkłady poporodowe – 10 sztuk, które kosztują 15 zł.
 10. Majtki poporodowe z siateczki – 5 sztuk za 15 zł.

To, co koniecznie powinna mieć ze sobą mama w szpitalu powinno zamknąć się w kwocie ok. 1 100 zł.

Łączne wydatki, które Cię czekają w związku z przyjściem na świat malucha to więc ponad 6 000 zł.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.