Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka pozabankowa – czy dostanie ją każdy?

Pożyczka pozabankowa – czy dostanie ją każdy?

Pożyczki pozabankowe to propozycja przeznaczona dla osób chcących uzyskać dodatkowe pieniądze na różne cele. Panuje przekonanie, że pożyczki tego rodzaju są dostępne dla każdego – czy jednak jest tak naprawdę?

W porównaniu do pożyczek bankowych te oferowane przez firmy pozabankowe mają kilka zalet, ale mają też swoje minusy. Przede wszystkim kojarzymy je z pożyczkami typu chwilówki, czyli zaciąganymi na dość krótki okres – najczęściej miesiąc, ale to jeszcze nie wszystko. Do dyspozycji mamy też pożyczki ratalne, które są podobne do pożyczek bankowych. Możemy wtedy spłacić je w wygodnych ratach.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak banki, także pozabankowe firmy pożyczkowe mają swoje konkretne wymagania, które należy spełnić. Różnią się one zależnie od tego, gdzie i ile i na jak długo będziemy chcieli pożyczyć.

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę pozabankową?

• ważny dowód osobisty – jednym z głównych wymogów jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, dlatego jeśli jego okres ważności już się skończył, nie otrzymamy pożyczki

• odpowiedni wiek – firmy pożyczkowe często mają ograniczenia wiekowe, na przykład pożyczkę może otrzymać osoba w wieku od 21 do 65 lat jesienna-pozyczka

• zamieszkanie w Polsce – o pożyczkę możemy wnioskować wtedy, gdy mamy adres zamieszkania znajdujący się na terenie Polski

• odpowiednia zdolność kredytowa – chociaż panuje przekonanie, że pożyczkę pozabankową może dostać każdy, nawet osoba bezrobotna i z długami, to jednak nie zawsze jest to możliwe – konieczna jest odpowiednia zdolność kredytowa, czyli właściwe wpływy

• pozytywna historia kredytowa – zapisana w BIK oraz w innych bazach, pozwala na określenie wiarygodności kredytowej, gdy mieliśmy w przeszłości problemy ze spłatą rat, możemy otrzymać odmowę przy wnioskowaniu o pożyczkę pozabankową

• konto bankowe – gdy chcemy wziąć pożyczkę on-line, będziemy potrzebowali konta bankowego, najlepiej z dostępem on-line, aby móc wykonać z niego przelew weryfikacyjny – nie możemy wtedy stosować konta innej osoby (niektóre firmy pożyczkowe stosują też inne metod weryfikacji)

• telefon komórkowy – potrzebny jest do dokonania weryfikacji tożsamości

To główne wymogi, które musimy spełnić, gdy ubiegamy się o pożyczkę pozabankową. jesienna-pozyczka

Warto jednak pamiętać o tym, że każda firma a pod tym względem nieco inne wymagania – warunki do uzyskania pożyczki wraz z procesem jej otrzymania możemy najczęściej znaleźć na stronach internetowych firm pożyczkowych.

Pożyczki na jeszcze lżejszych warunkach

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do uzyskania pożyczki pozabankowej najczęściej potrzebujemy odpowiedniego, udokumentowanego i stałego dochodu, na przykład osiąganego z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury. Poza tym potrzebujmy pozytywnej historii kredytowej – nie możemy figurować w rejestrze dłużników.

Są jednak takie pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe, które nie wymagają spełnienia przez nas tych wymogów.

Często określane są jako pożyczka na dowód i pożyczka bez BIK. Po pieniądze możemy udać się również do lombardu – musimy mieć wtedy mienie, które będziemy mogli zastawić.

Takie pożyczki są jednak związane z większym ryzykiem i większymi kosztami, dlatego najlepiej dobrze zastanowić się nad tym, czy warto je wziąć.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.