Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Szybka pożyczka pozabankowa – czy dostanie ją każdy?

Szybka pożyczka pozabankowa – czy dostanie ją każdy?

Pożyczki pozabankowe to propozycja przeznaczona dla osób chcących uzyskać dodatkowe pieniądze na różne cele. Panuje przekonanie, że pożyczki tego rodzaju są dostępne dla każdego – czy jednak jest tak naprawdę?

W porównaniu do pożyczek bankowych te oferowane przez firmy pozabankowe mają kilka zalet, ale mają też swoje minusy. Przede wszystkim kojarzymy je z pożyczkami typu chwilówki, czyli zaciąganymi na dość krótki okres – najczęściej miesiąc, ale to jeszcze nie wszystko. Do dyspozycji mamy też pożyczki ratalne, które są podobne do pożyczek bankowych. Możemy wtedy spłacić je w wygodnych ratach.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak banki, także pozabankowe firmy pożyczkowe mają swoje konkretne wymagania, które należy spełnić. Różnią się one zależnie od tego, gdzie i ile i na jak długo będziemy chcieli pożyczyć.

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę pozabankową?

• ważny dowód osobisty – jednym z głównych wymogów jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, dlatego jeśli jego okres ważności już się skończył, nie otrzymamy pożyczki

• odpowiedni wiek – firmy pożyczkowe często mają ograniczenia wiekowe, na przykład pożyczkę może otrzymać osoba w wieku od 21 do 65 lat

• zamieszkanie w Polsce – o pożyczkę możemy wnioskować wtedy, gdy mamy adres zamieszkania znajdujący się na terenie Polski

• odpowiednia zdolność kredytowa – chociaż panuje przekonanie, że pożyczkę pozabankową może dostać każdy, nawet osoba bezrobotna i z długami, to jednak nie zawsze jest to możliwe – konieczna jest odpowiednia zdolność kredytowa, czyli właściwe wpływy

• pozytywna historia kredytowa – zapisana w BIK oraz w innych bazach, pozwala na określenie wiarygodności kredytowej, gdy mieliśmy w przeszłości problemy ze spłatą rat, możemy otrzymać odmowę przy wnioskowaniu o pożyczkę pozabankową

• konto bankowe – gdy chcemy wziąć pożyczkę on-line, będziemy potrzebowali konta bankowego, najlepiej z dostępem on-line, aby móc wykonać z niego przelew weryfikacyjny – nie możemy wtedy stosować konta innej osoby (niektóre firmy pożyczkowe stosują też inne metod weryfikacji)

• telefon komórkowy – potrzebny jest do dokonania weryfikacji tożsamości

To główne wymogi, które musimy spełnić, gdy ubiegamy się o pożyczkę pozabankową.

Warto jednak pamiętać o tym, że każda firma a pod tym względem nieco inne wymagania – warunki do uzyskania pożyczki wraz z procesem jej otrzymania możemy najczęściej znaleźć na stronach internetowych firm pożyczkowych.

Pożyczki na jeszcze lżejszych warunkach

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do uzyskania pożyczki pozabankowej najczęściej potrzebujemy odpowiedniego, udokumentowanego i stałego dochodu, na przykład osiąganego z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury. Poza tym potrzebujmy pozytywnej historii kredytowej – nie możemy figurować w rejestrze dłużników.

Są jednak takie pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe, które nie wymagają spełnienia przez nas tych wymogów.

Często określane są jako pożyczka na dowód i pożyczka bez BIK. Po pieniądze możemy udać się również do lombardu – musimy mieć wtedy mienie, które będziemy mogli zastawić.

Takie pożyczki są jednak związane z większym ryzykiem i większymi kosztami, dlatego najlepiej dobrze zastanowić się nad tym, czy warto je wziąć.

Ten wpis znajduje się w kategorii