Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Domowa siłownia - ile kosztuje, co kupić?

Domowa siłownia - ile kosztuje, co kupić?

Wiele osób w trakcie pandemii przekonało się do ćwiczeń w domu. A gdyby tak postawić na elastyczność, wygodę i komfort psychiczny i zamiast iść na publiczną siłownię, to ćwiczyć w domu? Z pewnością pomoże w tym domowa siłownia, którą zmieścisz nawet w bloku! Zobacz, jak ją zaaranżować, żeby przyjemnie się z niej korzystało

Aby urządzić siłownię w domu, trzeba dysponować wolną powierzchnią o wymiarach około 3m x 3m. Wtedy bez problemów można nawet operować sztangą. Jeśli miejsca masz mniej, to oczywiście się nie zniechęcaj. Mała siłownia w domu też się sprawdzi, ale daje bardziej ograniczone możliwości. Wszystko zależy jednak od tego, jakie ćwiczenia wykonujesz.

Siłownia w domu – jak ją zrobić?

Aby zorganizować domową siłownię, musisz wybrać dla niej miejsce. Oczywiście najlepszy będzie osobny pokój, ale z powodzeniem sprawdzi się także niedoceniany strych lub piwnica. Możesz także mieć tak zwaną mobilną siłownię, czyli kupić przenośne akcesoria, umieścić je w jednym pudełku i ćwiczyć tam, gdzie akurat masz wolny kawałek podłogi. Pamiętaj, że gdy masz mieszkanie w bloku, to może nie udać się w nim zamontować ciężkich sprzętów. Po pierwsze dlatego, że strop może nie wytrzymać, a po drugie operowanie sztangą może być hałaśliwe i uciążliwe dla sąsiadów.

Następnie sprawdź, w jakiej kondycji jest podłoga. Nie może być zbyt śliska ani nie mogą wystawać z niej drzazgi. Jeżeli powierzchnia nie jest odpowiednia, to możesz kupić wykładzinę albo ochraniacz do podłogi. Z kolei zastosowanie płyt korkowych pozwoli wyciszyć uderzenia.

Później trzeba zweryfikować wentylację. Szczególnie przy cięższych treningach otwarte okno może nie wystarczyć, aby dopływ tlenu był odpowiedni. Wtedy warto zastanowić się nad zamontowaniem dodatkowych nawiewników. jesienna-pozyczka

Po przygotowaniu pomieszczenia na potrzeby siłowni domowej można zabrać się za kompletowanie sprzętu. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki trening chcesz wykonywać. Jeżeli ma to być tylko joga czy pilates, to wystarczy antypoślizgowa mata do ćwiczeń, taśmy i klocki do jogi. Z kolei, gdy chcesz wykonywać pełen trening spalający, to przyda się: skakanka, hantle, bieżnia, orbitrek lub stepper. Przy treningu siłowym bardzo dobrze sprawdzą się cięższe hantle, drążek do podciągania oraz ławka do wykonywania różnych ćwiczeń.

Domowa siłownia czy ćwiczenia w domu?

Jeśli nie chcesz odwiedzać publicznej siłowni, to masz do dyspozycji dwie opcje. Zorganizować domową siłownię albo wykonywać ćwiczenia bez sprzętu. Co lepiej wybrać?

Siłownia do domu na pewno daje więcej możliwości. Jeżeli kupisz odpowiedni sprzęt, to możesz rozwijać te same partie mięśni, co chodząc na publiczną siłownię. Specjaliści twierdzą, że aby osiągać efekty sylwetkowe, ćwiczenia na konkretnych maszynach są niezbędne. Wadą domowej siłowni na pewno jest jej koszt. Dobrej jakości sprzęt do użytku domowego kosztuje kilka tysięcy złotych. Do tego trzeba mieć miejsce, aby to wszystko postawić.

Dlaczego warto wybrać ćwiczenia bez sprzętu? Przede wszystkim dlatego, że nie musisz ponosić w tym celu żadnych kosztów. Wystarczy mieć tylko buty sportowe, a w przypadku pań odpowiednio podtrzymujący biust stanik i można trenować! W internecie jest szereg darmowych filmików, w ramach których można wykonywać pełny trening – z rozgrzewką, na konkretne partie mięśni i z późniejszym rozciąganiem. Dzięki temu nie trzeba samemu wymyślać ćwiczeń, więc jest to dobre rozwiązanie dla początkujących.

Wadą treningu bez sprzętu jest to, że za jego pomocą można schudnąć, ale nie zbuduje się widocznej masy mięśniowej, na której zależy szczególnie panom. Wykonując ćwiczenia bez przeszkolenia można także nabawić się kontuzji, więc trzeba wziąć to pod uwagę.

Domowa siłownia – co kupić?

Sprzęt, który będzie Ci potrzebny zależy od rodzaju treningu. Przeanalizujmy koszty zaaranżowania jednego pokoju w dwóch konfiguracjach. Jedna dla potrzeb mężczyzny, który chce zbudować masę mięśniową, a druga dla kobiety, która ma w planach stracić zbędne kilogramy. Warto tylko przypomnieć, że poniżej opisane sprzęty to nie jest siłownia dla dzieci w domu. Powinni korzystać z niej dorośli. O tym, jak zrobić plac zabaw dla dzieci przeczytasz w kolejnym z naszych artykułów. jesienna-pozyczka

Załóżmy, że pomieszczenie jest wielkości 9 mkw i na całej podłodze montujemy korkowy podkład wyciszający za 720 zł. Zobaczcie, co powinna zawierać domowa siłownia dla mężczyzny

ile kosztuje domowa siłownia dla mężczyzny

A jak wykonać kobiecą siłownię w domu? Sprawdźcie sami!

ile kosztuje domowa siłownia dla kobiety

Ile kosztuje mała siłownia w domu?

Nawet jeśli masz niewiele miejsca, to możesz zorganizować sobie małą siłownię w domu. Jeżeli ma być ona przenośna, to nie trzeba dodatkowo aranżować pomieszczenia. Trzeba mieć jednak karton albo pudełko, w którym będziesz trzymać swoje akcesoria.

ile kosztuje mała siłownia w domu

Domowa siłownia – czy warto? Podsumowanie

Domowa siłownia to przede wszystkim elastyczność i wygoda. Możesz ćwiczyć wtedy, kiedy masz czas, nawet późnym wieczorem i wczesnym rankiem. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, tylko wystarczy przejść do innego pomieszczenia.

Jeżeli stresuje Cię to, że na publicznej siłowni inni na Ciebie patrzą, to w domu nie ma tego ryzyka. Nie trzeba się malować ani inwestować w drogi strój sportowy. Można w pełni skupić się na ćwiczeniach.

Nie musisz także czekać w kolejce do wybranych maszyn, tylko ze wszystkich możesz korzystać od razu. Wiąże się z tym również kwestia higieny – nie ma konieczności odkażania sprzętu po każdym użyciu.

Wadą domowej siłowni jest to, że jednorazowo musisz wydać sporą kwotę na skompletowanie sprzętu i wyodrębnić osobny kąt w domu. Przerastają Cię koszty związane z urządzeniem domowej siłowni? Pamiętaj, że w każdej chwili możesz złożyć wniosek o pożyczkę online i przeznaczyć ją na dowolny cel.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.